Opole: Producenci narkotyków staną przed sądem

Absolwent chemii Uniwersytetu Opolskiego produkował ekstasy.

Anonim

Kategorie

Źródło

interia.pl/RMF Opole

Odsłony

1810
Do Sądu Okręgowego w Opolu wpłynął akt oskarżenia przeciwko Wojciechowi P. i Zdzisławowi W. Obaj zajmowali się produkcją narkotyków.

Pierwszy z nich - chemik - absolwent Uniwersytetu Opolskiego - w roku 1999 był członkiem zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie Holandii. Zajmował się opracowywaniem technologii do produkcji tabletek zwanych popularnie "ekstasy", nadzorował też ich produkcję.

Przy jego pomocy powstało prawie 120 tys. sztuk tego narkotyku. Policja zarekwirowała też półprodukty do wytworzenia prawie 317 tys. sztuk "ekstasy".

Drugi z oskarżonych Zdzisław W. były pracownik techniczny Uniwersytetu Opolskiego pomagał Wojciechowi P. w zdobywaniu materiałów potrzebnych do wytwarzania narkotyków.

Głównemu oskarżonemu grozi za to do 5 lat więzienia.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Pierwszy raz

Trochę poddenerwowany, podekscytowany, w mieszkaniu z dziewczyną. Z głośników płynie muzyka (ambient / soundtrack). Ostatni posiłek jadłem 3 godziny przed zażyciem DXM. Oczekuję czegoś pozytywnego, innego, chwili innej niż szary świat za oknem.

Tak, jest to kolejny TR z DXM w roli głównej. Chciałbym jednak zwrócić w nim uwagę na to jak wiele dało mi pierwsze "spojrzenie" na dekstrometorfan oraz podzielić się moim zdaniem na temat rzeczonej substancji i jej popularnego zastosowania.

W poniższym raporcie nie znajdziecie opisu CEVów, zaburzeń świadomości, beki z kolegami, ogólnej niezłej jazdy. Znajdziecie wspomnienie osoby dla której DXM okazało się być czymś więcej niż aptekowym mózgojebem.

  • Amfetamina
  • Dekstrometorfan
  • Etanol (alkohol)
  • Inne
  • Tripraport

Najpierw działka koleżanki, później różne miejsca począwszy od jakiejś melińskiej nory skończywszy na opuszczonym bunkrze.

Wszystko zaczęło się od tego, że w nocy z 12 na 13 sierpnia miał być najbardziej widoczny na terenie kraju deszcz meteorytów. Jako, że mieszkam w dużym, oświetlonym mieście, postanowiłam na jedną noc przenieść się do pewnego miasteczka, w którym mam wielu znajomych oraz chłopaka i wraz z nimi podziwiać te piękne widoki.

  • LSD-25
  • Przeżycie mistyczne

Samotny trip, ciemny pokój, psychodeliczna muzyka, nastawienie lekko nerwowe.

W końcu przełamałem się by spróbować lsd samotnie w domu. Do tej pory próbowałem go jedynie w towarzystwie innych osób.

  • MDMA (Ecstasy)

Nazwa substancji - pigułka extasy - mała, okrągła, zielona z napisem "LOVE"

(+ skręt + 2 piwa)

Poziom doświadczenia - pierwszy raz

Sposób zażycia - doustnie :)

Dawka - 1 pigułka