ONZ: Hiszpania najskuteczniejszym krajem w walce z przemytem haszyszu

Hiszpania jest najskuteczniej walczącym krajem z przemytnikami haszyszu, wynika z opublikowanego przez ONZ raportu dotyczącego handlu narkotykami. W ciągu roku hiszpańskie służby przejmują około 350 ton tej substancji.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

wnp.pl/PAP
Marcin Zatyka
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

26

Hiszpania jest najskuteczniej walczącym krajem z przemytnikami haszyszu, wynika z opublikowanego przez ONZ raportu dotyczącego handlu narkotykami. W ciągu roku hiszpańskie służby przejmują około 350 ton tej substancji.

Z dokumentu ONZ, który dotyczy 2019 r., wynika, że przejęte w Hiszpanii ładunki haszyszu były warte blisko 2 mld euro.

Innymi państwami, w których przechwycono równie wielkie ilości haszyszu, były Maroko oraz Afganistan. Miejscowe służby zarekwirowały tam odpowiednio 321 ton i 191,5 ton.

Autorzy sprawozdania oszacowali, że właśnie Maroko jest głównym dostawcą haszyszu na rynki międzynarodowe. Z tego kraju, według ONZ, pochodzi około 20 proc. tego narkotyku w światowym handlu.

Według sprawozdania ONZ hiszpańskie służby przejmują też w ciągu roku największe ilości marihuany na terenie Europy - 40 ton, wyprzedzając Włochy i Francję, gdzie w 2019 r. zarekwirowano odpowiednio 23,6 i 20 ton tego narkotyku. Najbardziej skuteczne na świecie są służby USA, które przejęły 392 tony marihuany.

Pod względem liczby przejmowanej kokainy Hiszpania jest trzecia w Europie i ósma na świecie. W 2019 r. przejęto w tym kraju 37,8 ton tego narkotyku, czyli 2,6 proc. z całego światowego jej przemytu.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)

Nazwa Substancji: EKSTAZA

Miejsce spożycia: KLUB


Doświadczenie : WYŻSZA SZKOŁA JAZDY :-P


Ilość : 3 PIGUŁY DOUSTNIE

  • Katastrofa
  • Powój hawajski

Kompletny nieogar, zmęczenie, brak konkretnie ustalonego miejsca, w którym można by przeżywać podróż. Lekka niepewność połączona z ciekawością (i bezmyślnością oraz brakiem umiejętności planowania...). Otoczenie zmieniało się podczas podróży i nie było to z pewnością przyjemne, tułaliśmy się z miejsca na miejsce w poszukiwaniu dogodnego miejsca dla ćpunków.

Dobra, przełamię się wreszcie i napiszę może trochę o moich własnych przeżyciach oraz przemyśleniach po spożyciu około 10 g powoju od firmy Rekwiat z kumplem (również 10 g).

  • 2C-E
  • Dekstrometorfan
  • Katastrofa

Sam w domu. Nastawienie na silne doświadczenie psychodeliczne.

 

Około 3 w nocy spożyłem 450mg DXM. Pół godziny wcześniej zjadłem także 3 ząbki czosnku i 7,2 gram lecytyny. Faza była lekka, brak OEV i lekkie CEVy. Prawdziwa faza zaczęła się dopiero później.

O 7 rano tego samego dnia wziąłem kolejne 300mg DXM, poprzedziłem to zjedzeniem 3 ząbków czosnku i 3,6 gram lecytyny. Odczekałem dwie godziny i spożyłem 40mg 2C-E. Była godzina 9 rano i to uznaje za początek tripa.

  • Inne

nazwa substancji-C02(dwutlenek węgla)

poziom doświadczenia użytkownika-C02(wiele razy)

"set & setting"-jak zawsze dobreOdurzanie się CO2


randomness