Oko w oko z maryhą

PIEKARY ŚLĄSKIE: 24 testery do wykrywania narkotyków chcą kupią władze Piekar śląskich do wszystkich szkół średnich i gimnazjów w mieście.

Anonim

Kategorie

Źródło

Trybuna Śląska

Odsłony

2613

24 testery do wykrywania narkotyków chcą kupią władze Piekar śląskich do wszystkich szkół średnich i gimnazjów w mieście.

Lada dzień urządzenia trafią do placówek oświatowych.

- Nie jest tajemnicą, że narkotyki pojawiają się w szkołach i każdy sposób walki z nimi jest dobry - pochwala pomysł miejskich władz Anna Marszałek, dyrektor Gimnazjum nr 2.

Zbigniew Meres, zastępca prezydenta miasta i propagator antynarkotykowej akcji w piekarskich szkołach uważa, że trzeba dmuchaą na zimne. - Tu gra toczy się o wysoką stawkę - tłumaczy.

Jeden zestaw do identyfikacji narkotyków NARKO-2, do badania najpopularniejszych wśród młodzieży narkotyków, a więc haszyszu, marihuany i amfetaminy, kosztuje około 60 złotych. W sumie miasto wyda na profilaktykę antynarkotykową niecałe 1,5 tys. zł. Dzięki testom będzie wiadomo, jaki środek odurzający zażył uczeń. Badanie odbywaą się będzie w obecności policjanta.

Na badanie nieletniego pod kątem zażycia środka odurzającego zgodę musi wyrazić rodzic.

- Niestety, z uzyskaniem takiej zgody bywa czasami trudno - ocenia Anna Marszałek. - Są rodzice, którzy kryją swoje dzieci, jakby nie chcieli stanąć oko w oko z problemem wychowawczym. I nie chodzi tylko o narkotyki - dodaje.

Piekary śląskie nie są pierwszym miastem w naszym województwie, które kupuje testery do szkół.

- To dobry pomysł, ale według mnie trzeba przedyskutowaą taki zakup również z komitetem rodzicielskim. Tego typu sprawy zawsze budzą emocje - ostrzega Małgorzata Ochęduszko-Ludwik, pełnomocnik wojewody śląskiego ds. AIDS. ? ika

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne
  • Przeżycie mistyczne

w raporcie

"Z każdego drzewa tego ogrodu możesz jeść, Ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy tylko zjesz z niego, na pewno umrzesz." I Moj. 2: 16-17

Z perspektywy lat widzę jasno: decyzja o spożyciu wynikła ze znudzenia i próżności. Dzień czy dwa wcześniej uraczyłem się srogo gałką muszkatołową, zejście było niemiłosierne. Przy końcu wzraz ze Współtowarzyszem wypiliśmy po piwie, może dwóch. W końcu wpadłem na pomysł wspólnego tripu. Sięgnęłem po zapas suszonych grzybów zbieranych w ubiegłym sezonie 2008 roku.

  • Dekstrometorfan
  • Katastrofa

odklejenie, nawet nie do końca świadomość, że będę ćpać

Jest to raport nietypowy, ale obiecuję, że już ostatni - na temat DXM/DXO.

Tym razem o moim rekordzie. Jak można przeczytać w poprzednich raportach, 450mg dawało mi delirium i halucynacje kosmitów, a 600mg posyłało na IV Plateau. Jednak jeszcze zanim się o tym przekonałem, moją pierwszą dawką powyżej 330, było... 810mg. Rozłożone w czasie na 3 dawki, więc "funkcjonowałem" w świecie rzeczywistym 😆 to był najbardziej pojebany trip w moim życiu, a żadnej z 3 paczek Acodinu nie kupiłem sam.

  • Marihuana

Bardzo dawno temu wybrałem się na obóz żeglarski nad Wdzydze (to takie duże jezioro koło Kościeżyny - woj. gdańskie). Oczywiście na obozie ponowały jasne zasady: żadnego alkoholu, fajek, nie mówiąc już o dragach. A że organizator był trochę pojebany to przestrzegał tych zasad, w każdym razie trzeba było strasznie uważać. Do wyjazdu długo się przygotowywałem i ostatecznie zabrałem kilka lufek i ze 4 gramy dobrego skunika. Jedengo wieczora uznałem, że czas już iść przypalić. Było już ciemno i niepostrzeżenie mogłem się oddalić z obozu.

  • Bad trip
  • Dekstrometorfan
  • Pseudoefedryna

Piątek, brzydka pogoda, totalna nuda, 5 dyszek w kieszeni. Dzień zapowiadał się jak co tydzień- jaranko, szama i spać do domu. Postanowiłem zrobić sobie mały odskok w bok.

Godzina 16:20
Po odwiedzinach w aptece wracam z 2 paczkami acataru 30mg pseudoefedryny/tabs.
Razem z ziomkiem zjedlismy po 7 tabsów, reszte wyrzuciliśmy by najpierw dokładnie poznać dawkowanie.

Godzina 17:00
Zero skutków. Totalne dno i smutek na twarzy. Kolejna wycieczka do apteki.
W obawie przed brakiem fazy, tym razem pizdnelismy sobie po paczuszce acodinu- 30 tabs
15mg dekstromorfanu/tabs .
Następnie, poszliśmy do domu by wypić ciepłą herbatkę na rozpuszczenie tabsów w żołądku.

randomness