Ojciec udostępniał rocznej córce narkotyki? Włosy dziecka dowodem

Analiza włosów pozwoliła prokuraturze oskarżyć 27-letniego Damiana N. o udostępnianie swojej malutkiej córce narkotyków. We włosach dziecka i ojca odkryto m.in. kokainę i ekstazy.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Gazeta Pomorska
MO

Odsłony

264

Analiza włosów pozwoliła prokuraturze oskarżyć 27-letniego Damiana N. o udostępnianie swojej malutkiej córce narkotyków. We włosach dziecka i ojca odkryto m.in. kokainę i ekstazy.

- Kocham córkę nad życie. Nigdy nie podałbym jego jej niczego złego - zapewnia 27-letni Damian N. z Torunia. Dziś rano znów, skutego w kajdanki, policjanci doprowadzili go do Sądu Rejonowego w Toruniu. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

- Damiana N. oskarżamy o dwa czyny. Po pierwsze o to, że od września 2016 roku do maja 2017 roku swojej córce narkotyki udzielał, umożliwiał jej do nich dostęp, a także ułatwiał dziecku ich użycie.

Po drugie o to, że że krytycznego 12 maja 2017 roku udzielił dziecku ekstazy, co spowodowało u dziewczynki drgawki i utratę przytomności - mówi prokurator Judyta Głowacka, kierująca Prokuraturą Rejonową Toruń Centrum-Zachód.

Tak sformułowane oskarżenie nie oznacza, że Damian N. miałby dziecku celowo podawać kokainę czy ekstazy. Śledczy dowodzą, że miał narkotyki w domu, nie pilnował ich, nie panował nad nimi, a tym samym - umożliwiał już kilkumiesięcznej dziewczynce ich zażywanie.

Damian N. kategorycznie nie przyznaje się do winy. O jego niewinności zapewnia także pani Sandra, jego partnerka i matka dziecka. Oboje twierdzą, że przed krytycznym 12 maja, gdy Julka z drgawkami trafiła do szpitala, odbywała się w wynajmowanym przez nich mieszkaniu przy ul. Bartkiewiczówny impreza. Było na niej grono młodych ludzi; mogli zostawić ekstazy.

Taka linia obrony nie tłumaczy jednak, jakim cudem we włosach ojca i dziecka odkryto ślady twardych narkotyków. I to ślady, jak zaznacza prokuratura, wielokrotnego przyjmowania, w dłuższym okresie. - Tego dowodzi opinia biegłych z dziedziny fizykochemii z Instytutu Genetyki Sądowej - podkreśla prokurator Judyta Głowacka.

Biegły z tej dziedziny, jak również biegli medycyny sądowej i od badania wariografem (przebadano na nim Damiana N.) zeznawać będą przed sądem 12 grudnia. Dziś było to niemożliwe, ze względu na to, że akta sprawy nie dotarły od nich do toruńskiego sądu.

Jaka jest sytuacja 1,5-rocznej obecnie Julki? Ponieważ na wstępnym etapie śledztwa prokuratura postawiła zarzuty zarówno ojcu, jak i matce dziewczynki, sąd rodzinny obojgu ograniczył władzę rodzicielską. Dziecko powierzono babci. Do dziś mieszka u niej, ale wspólnie z matką.

- Ze względu na to, że prokuratura umorzyła postępowanie wobec matki, wnioskowaliśmy do sądu rodzinnego o przywrócenie jej pełni praw rodzicielskich. Niestety, do dziś (po półtora miesiąca) nie ma rozstrzygnięcia - mówi adwokat Radosław Prątnicki, obrońca Damiana N.

Jakkolwiek by nie oceniać ojca Julki, dziewczynka jest z nim silnie związana. W trakcie kilkumiesięcznego już okresu aresztowania mężczyzna regularnie się z nią widuje. Najpierw krewna przywoziła dziewczynkę na widzenia do więzienia w Bydgoszczy. Teraz matka, średnio co tydzień, na te widzenia chodzi z dzieckiem do aresztu śledczego w Toruniu. - Mała strasznie tęskni. Najgorsze są dla niej rozstania - nie kryje rodzina dziewczynki.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan

poziom doswiadczenia: dxm, grass, gałka, hash, tableta (niewypał)


dawka i metoda zazycia : 45 tabletek acodin czyli 675mg


set & setting: mialo nikogo nie byc, wjebalem tablety i wpadaja starzy z siora ;(, ogolnie dobre nastawienie

efekty: jedyne co przychodzi na mysl to " o ja pierdole" :)

czy doswiadczenie mnie zmienilo: przestraszylem sie DXM


czym roznil sie od poprzednich srodkow: wszystkim

  • MDMA (Ecstasy)

Extasy to mój ulubiony środek. Próbowałem wielokrotnie i prawie zawsze miał takie samo, euforyzujące działanie. Pierwszy raz brałem na Sylwestra. nie pamietam, którego roku...

  • 1P-LSD
  • Tripraport

Dupy nie urywa

Zawsze wykazywałem cholerną tolerancje na wszelakie substancje (oprócz dopalaczy o których wkrótce opowiem) lecz dawka 1mg dawała mi sporo do myślenia. Po długich zastanowieniach postanowiłem jednak tego dokonać. Mój poprzedni rekord to było 500ug gdzie jako tako kontaktowałem, ba jeździłem na rowerze!

  • Amfetamina


Substancja : Amfetamina

Ilość : Cały worek

Doznania : Niezłeeee ;)Mówiłem że opisze kiedyś nocną jazdę po fecie ... ;)Niestety nie będzie to sprawozdanie z jakiejś imprezy czy coś ...Było to dosyc niedawno, bo jakiś miech temu ... dostałem od znajomego Zdzisława ;) kilka worków jkiejś innej, bo palonej amfetaminy ... jak teraz dobrze pomyśle mogła to byś metamfetamina czy jakoś tak ... ale nieważne ... dostałem od niego towar z zapewnieniem że jest dobre.