Oficerowie z narkotykami. W Braniewie śledztwo po interwencji Żandarmerii Wojskowej

W wyniku śledztwa gdańskiej Prokuratury Okręgowej dwóm oficerom z jednostek wojskowych w Braniewie oraz jednemu cywilowi przedstawiono zarzuty przekroczenia przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii – ustalił portal tvp.info. Chodzi o posiadanie narkotyków i – w przypadku osoby cywilnej – handel nimi.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVP/PAP
jmk, kf
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

104

W wyniku śledztwa gdańskiej Prokuratury Okręgowej dwóm oficerom z jednostek wojskowych w Braniewie oraz jednemu cywilowi przedstawiono zarzuty przekroczenia przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii – ustalił portal tvp.info. Chodzi o posiadanie narkotyków i – w przypadku osoby cywilnej – handel nimi.

Jak poinformowała nas rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, prok. Grażyna Wawryniuk, tamtejszy Wydział do spraw Wojskowych prowadzi śledztwo, „w toku którego trzem osobom, tym dwóm żołnierzom - oficerom z jednostek wojskowych w Braniewie, prokurator przestawił zarzuty popełnienia przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii”.

„Obu żołnierzom zarzucono popełnienia przestępstwa posiadania środków odurzających w postaci marihuany, zakwalifikowanego z art. 62 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, zagrożonego karą pozbawienia wolności do lat 3” – wyjaśnia prok. Wawryniuk w odpowiedzi na pytania naszego portalu.

Trzecim podejrzanym jest osoba cywilna, „której prokurator zarzucił udzielenie obu oficerom, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, środka odurzającego w postaci marihuany oraz posiadania znacznej ilości środka odurzającego - 149,37 gram marihuany”.

„Udzielenie” narkotyków oznacza przekazanie ich docelowym odbiorcom, w odróżnieniu od „udostępnienia” czyli przekazania dealerowi (red.).

„Zarzucone podejrzanemu przestępstwa, zakwalifikowane z art. 59 ust 1 oraz 62 ust 2 ustawy o narkomanii zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 10” – uściśliła rzeczniczka gdańskiej Prokuratury Okręgowej.

Wobec podejrzanych prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze: dozór przełożonego wojskowego (w przypadku oficerów) lub policji (w przypadku osoby cywilnej), poręczenie majątkowe, zakaz kontaktowania się z pozostałymi podejrzanymi oraz zakaz opuszczania kraju.

W czynnościach w Braniewie brali udział żołnierze Żandarmerii Wojskowej – potwierdził z kolei rzecznik tej formacji, ppłk Artur Karpienko.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)
  • Pierwszy raz

Czekałem na to od ponad miesiąca, dużo znajomych opowiadało mi o tym pięknym stanie i chciałem go w końcu doświadczyć. Miało to miejsce na imprezie sylwestrowej 2017/2018. Nastawiłem się bardzo pozytywnie, miałem zarzucić wraz z 5 kumplami, tak też zrobiliśmy. Oczekiwałem niesamowitego uczucia, o którym tyle słyszałem.

Wprowadzenie:

Jestem zwykłym nastolatkiem. Chodzę do technikum mechanicznego. Uczę się nawet dobrze. Nigdy nie sprawiałem żadnych problemów. Jakieś tam doświadczenie z narkotykami miałem, dużo czytałem o MDMA i byłem przygotowany na całego tripa.

T(19:00)

  • Grzyby halucynogenne

Wszystko zaczęło się bardzo prosto; kolega - sąsiad, który wprowadził mnie w trawę, zapytał tym razem czy próbowałem kiedykolwiek grzybów. Moją pierwszą reakcją było pewne zaniepokojenie, spowodowane tym, że wiele nasłuchałem się głupot na temat grzybów (że złe, trujące itp.).

  • Szałwia Wieszcza

nazwa substancji: salvia divinorum


poziom doświadczenia: sweet mary jane, hasz, grzybki (łysiczki lancetowane i mexicany), LSA, gałka muszkatułowa, avio, DXM, tussi, xanax, SD zapodowałem po raz pierwszy.


  • Dekstrometorfan
  • Pozytywne przeżycie

Środek nocy; własny pokój; sam; chęć osiągnięcia dysocjacji; dobre samopoczucie, wypoczęty pomimo późnej pory; dzień spędzony w całości na prokrastynacji.

Około północy, leniwie oglądając filmiki w internecie, pomyślałem, 'czemu nie?'. Dzień miał się już ku końcowi, nie miałem żadnych planów na następnych kilka dni, a ostatnia paczka acodinu spoglądała na mnie z szuflady już od jakiegoś czasu. Sięgnąłem po nią, skoczyłem do kuchni po wodę i pięć minut później czekałem niecierpliwie na efekty. Niestety ten środek ładuje się dość długo, więc postanowiłem w tym czasie obejrzeć jakiś film. Specjalnie przygotowana na tą okazję luźna komedyjka wprawiała mnie w jeszcze bardziej pozytywny nastrój i odwracała uwagę od oczekiwania.