Oficerowie z narkotykami. W Braniewie śledztwo po interwencji Żandarmerii Wojskowej

W wyniku śledztwa gdańskiej Prokuratury Okręgowej dwóm oficerom z jednostek wojskowych w Braniewie oraz jednemu cywilowi przedstawiono zarzuty przekroczenia przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii – ustalił portal tvp.info. Chodzi o posiadanie narkotyków i – w przypadku osoby cywilnej – handel nimi.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVP/PAP
jmk, kf
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

173

W wyniku śledztwa gdańskiej Prokuratury Okręgowej dwóm oficerom z jednostek wojskowych w Braniewie oraz jednemu cywilowi przedstawiono zarzuty przekroczenia przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii – ustalił portal tvp.info. Chodzi o posiadanie narkotyków i – w przypadku osoby cywilnej – handel nimi.

Jak poinformowała nas rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, prok. Grażyna Wawryniuk, tamtejszy Wydział do spraw Wojskowych prowadzi śledztwo, „w toku którego trzem osobom, tym dwóm żołnierzom - oficerom z jednostek wojskowych w Braniewie, prokurator przestawił zarzuty popełnienia przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii”.

„Obu żołnierzom zarzucono popełnienia przestępstwa posiadania środków odurzających w postaci marihuany, zakwalifikowanego z art. 62 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, zagrożonego karą pozbawienia wolności do lat 3” – wyjaśnia prok. Wawryniuk w odpowiedzi na pytania naszego portalu.

Trzecim podejrzanym jest osoba cywilna, „której prokurator zarzucił udzielenie obu oficerom, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, środka odurzającego w postaci marihuany oraz posiadania znacznej ilości środka odurzającego - 149,37 gram marihuany”.

„Udzielenie” narkotyków oznacza przekazanie ich docelowym odbiorcom, w odróżnieniu od „udostępnienia” czyli przekazania dealerowi (red.).

„Zarzucone podejrzanemu przestępstwa, zakwalifikowane z art. 59 ust 1 oraz 62 ust 2 ustawy o narkomanii zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 10” – uściśliła rzeczniczka gdańskiej Prokuratury Okręgowej.

Wobec podejrzanych prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze: dozór przełożonego wojskowego (w przypadku oficerów) lub policji (w przypadku osoby cywilnej), poręczenie majątkowe, zakaz kontaktowania się z pozostałymi podejrzanymi oraz zakaz opuszczania kraju.

W czynnościach w Braniewie brali udział żołnierze Żandarmerii Wojskowej – potwierdził z kolei rzecznik tej formacji, ppłk Artur Karpienko.

Oceń treść:

Average: 9.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

Duży dom poza miastem. Letnia noc, brak przeszkód, miłe otoczenie. Nastawienie spokojne na dalekiego tripa.

Po ostatnim spotkaniu z Marią, na które nie byłem przygotowany nie miałem specjalnie pozytywnego nastawienia. Mając jeszcze trochę sortu i chcąc go jak najlepiej wykorzystać, zaplanowałem tripa na tamten wieczór i żadnego nastawiania się. Przyjmę ze spokojem wszystko co się ukaże. W ogóle to myślałem czy już kończyć z paleniem, bo możliwe, że pokazało mi wszystko lub przynajmniej większość "rzeczy", które miało do zaoferowania.

00:00

  • LSD-25
  • Pozytywne przeżycie

pozytywne nastawienie, w otoczeniu dwóch bliskich mi i zaufanych osób, wyjście do muzeum

Wiele razy zabierałam się do napisania trip raportu po spróbowaniu nowych używek (z mniejszą czy większą korzyścią dla mnie), jednak mam wrażenie że im bardziej człowiek w to wsiąka, tym w jakiś sposób mniej ‘wyjątkowe’ wydają się wszystkie kolejne okoliczności. Precyzując co mam przez to na myśli: odwrotnie proporcjonalnie do ilości nabywanych doświadczeń coraz mniej analizuje się na czym polegają nowe doznania, a bardziej po postu je przeżywa, tak po prostu będąc tu i teraz. A przynajmniej tak działa to w moim przypadku.

  • Dekstrometorfan

Nazwa substancji: Dekstrometorfan


Dawka: 450 mg przy wadze 70 kg


Doświadczenie: dxm,ganja,gałka,efedryna,tabaka no i oczywiście etanol

To było moje drugie spotkanie z dxm, chociaż to pierwsze było bardzo lightowe(jedynie 150 mg).

  • LSD-25
  • Marihuana
  • Miks

Nastawienie pozytywne. Lekka euforia, która mieszała się z obawą, bo biorę dzisiaj sam pierwszy raz. Ostatnimi czasy oglądałem filmy Lokator, Psycho, miałem to w podświadomości pewnie. Zastanawiałem się, czy mogę wziąć, czy nie mam czegoś na głowie, co może się ujawnić, jakiś problem. Uznałem że biorę.

 

  Mój trip odbył się na stancji, to miała być moja ostatnia jazda przed wakacjiami. Nie udało mi się namówić lokatora z pokoju na wspólną degustacje. Tak więc zostałem sam na opustoszałej stancj. Po ostatnim egzaminie w oczekiwaniu na wyniki trzy dni niemiłosiernie się nudziłem, oglądałem filmy i buszowałem w internecie. Wtedy to wpadłem na pomysł, że  będzie to ten dzień. Pełen entuzjazmu zarzucam kwasa, jeden karton.  Jest godzina 18. Jestem podekscytowany i czekam, aż  spojrze na obrazy i posłucham muzyki w innym stanie percepcji.