Oficerowie z narkotykami. W Braniewie śledztwo po interwencji Żandarmerii Wojskowej

W wyniku śledztwa gdańskiej Prokuratury Okręgowej dwóm oficerom z jednostek wojskowych w Braniewie oraz jednemu cywilowi przedstawiono zarzuty przekroczenia przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii – ustalił portal tvp.info. Chodzi o posiadanie narkotyków i – w przypadku osoby cywilnej – handel nimi.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVP/PAP
jmk, kf
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

199

W wyniku śledztwa gdańskiej Prokuratury Okręgowej dwóm oficerom z jednostek wojskowych w Braniewie oraz jednemu cywilowi przedstawiono zarzuty przekroczenia przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii – ustalił portal tvp.info. Chodzi o posiadanie narkotyków i – w przypadku osoby cywilnej – handel nimi.

Jak poinformowała nas rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, prok. Grażyna Wawryniuk, tamtejszy Wydział do spraw Wojskowych prowadzi śledztwo, „w toku którego trzem osobom, tym dwóm żołnierzom - oficerom z jednostek wojskowych w Braniewie, prokurator przestawił zarzuty popełnienia przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii”.

„Obu żołnierzom zarzucono popełnienia przestępstwa posiadania środków odurzających w postaci marihuany, zakwalifikowanego z art. 62 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, zagrożonego karą pozbawienia wolności do lat 3” – wyjaśnia prok. Wawryniuk w odpowiedzi na pytania naszego portalu.

Trzecim podejrzanym jest osoba cywilna, „której prokurator zarzucił udzielenie obu oficerom, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, środka odurzającego w postaci marihuany oraz posiadania znacznej ilości środka odurzającego - 149,37 gram marihuany”.

„Udzielenie” narkotyków oznacza przekazanie ich docelowym odbiorcom, w odróżnieniu od „udostępnienia” czyli przekazania dealerowi (red.).

„Zarzucone podejrzanemu przestępstwa, zakwalifikowane z art. 59 ust 1 oraz 62 ust 2 ustawy o narkomanii zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 10” – uściśliła rzeczniczka gdańskiej Prokuratury Okręgowej.

Wobec podejrzanych prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze: dozór przełożonego wojskowego (w przypadku oficerów) lub policji (w przypadku osoby cywilnej), poręczenie majątkowe, zakaz kontaktowania się z pozostałymi podejrzanymi oraz zakaz opuszczania kraju.

W czynnościach w Braniewie brali udział żołnierze Żandarmerii Wojskowej – potwierdził z kolei rzecznik tej formacji, ppłk Artur Karpienko.

Oceń treść:

Average: 9.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Etanol (alkohol)
  • LSD-25
  • Marihuana
  • MDMA
  • MDMA (Ecstasy)
  • N2O (gaz rozweselający)
  • Tripraport
  • Tytoń

Pozytywne, chęć wyszalenia się po okresie lockdown'u

Szczęście, uczucie do którego wielu w życiu dąży, ale nie każdy wie jak to osiągnąć. Zastanawiali się nad tym artyści, filozofowie, naukowcy i ja. Czy szczęście to jest to na co pracuje się całe życie, czy jest ono wywołane przez konkretne okoliczności. Odpowiedź na pewno nie jest jednoznaczna i u każdego jest inna, ale ja chcę się dowiedzieć co w moim przypadku ono oznacza i w tym raporcie chciałbym wam to przedstawić.

  • Szałwia Wieszcza

Wszystko co napisalem, jest wylacznie fikcja literacka. Ofkoz. ;)

  • Dekstrometorfan
  • Kodeina
  • Marihuana
  • Marihuana
  • MDMA
  • Pozytywne przeżycie

Zamknęliśmy się w garażu, który był wręcz przeznaczony do takich celów. Duża kanapa i materac, na którym można było wyścielić dużą część podłogi, na ścianach malowidła ludzi na kwasie. Na czas Wycieczki zamontowałem tam głośniki. Miejsce przesycone wyjątkową atmosferą pomogło skoncentrować się w całości na doświadczeniu, jedyny jego minus to temperatura, gdyż nie mieliśmy w środku grzejnika i nad ranem zrobiło się naprawdę zimno (tak nocowaliśmy tam, ale nie uprzedzajmy faktów).