Odpowiedzą za handel i posiadanie szkodliwych dopalaczy

Pamiętna czarna seria zgonów z powodu zażycia dopalaczy miała miejsce w 2018 roku, kiedy to w Łodzi i Bełchatowie zmarło dziewięć osób. Prowadząca śledztwo w tej sprawie prokuratura dotarła m.in. do 24-letniego Pawła S. i 21-letniego Dariusza Ł. Akt oskarżenia w ich sprawie trafił właśnie do Sądu Okręgowego w Łodzi.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Dziennik Łódzki
Wiesław Pierzchała
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

155

Pamiętna czarna seria zgonów z powodu zażycia dopalaczy miała miejsce w 2018 roku, kiedy to w Łodzi i Bełchatowie zmarło dziewięć osób. Prowadząca śledztwo w tej sprawie prokuratura dotarła m.in. do 24-letniego Pawła S. i 21-letniego Dariusza Ł. Akt oskarżenia w ich sprawie trafił właśnie do Sądu Okręgowego w Łodzi.

Dopalacze były tak fatalnej jakości, że między lipcem a październikiem 2018 roku po ich zażyciu w Łodzi zmarli Róża Z., Katarzyna W. i Bartosz A., zaś w Bełchatowie Dawid K., Jakub C., Mateusz S., Bartłomiej J., Adam P. i Konrad Ł. Kaliber sprawy sprawił, że zajęła się nią Prokuratura Krajowa, która zatrzymała Damiana N. W jego mieszkaniu i samochodzie znaleziono znaczne ilości szkodliwych dopalaczy. Podczas przesłuchania przyznał się, że od pięciu miesięcy handlował dopalaczami. Trafił do aresztu.

Według śledczych, ściśle powiązany z Damianem N. był jego brat Rafał N., który też handlował dopalaczami. Przekazywał je osobiście umówiwszy się z klientami w Łodzi – przy ul. Sikorskiego lub przy ul. Wólczańskiej bądź – otrzymawszy wcześniej zapłatę – dostarczał za pośrednictwem firm kurierskich.

Rafał N. został zatrzymany 7 listopada 2018 roku w Warszawie. Podczas przesłuchania nie przyznał się do winy. Śledczy ustalili, że Rafał N. przekazał w Łodzi dopalacze Pawłowi S., którego zatrzymano 1 sierpnia 2019 roku. Prokuratura zarzuciła mu, że od lipca do września 2018 roku wprowadził do obrotu co najmniej 583 gramów szkodliwych substancji psychoaktywnych i psychotropowych stwarzając zagrożenie dla zdrowia i życia.

Paweł S. przyznał się do winy. Opisał transakcje z udziałem Rafała N. i przyznał, że po spożyciu nabytych od niego dopalaczy miał myśli samobójcze, a potem targnął się na własne życie i trafił do szpitala. Ponadto zeznał, że kupione od Rafała N. dopalacze sprzedał Dawidowi Ł., który został zatrzymany 16 grudnia 2019 roku. Przyznał się do dwóch transakcji z Pawłem S. Śledczy zarzucili mu, że posiadał sto gramów dopalaczy.

Oceń treść:

Average: 9 (2 votes)

Komentarze

Magdalena (niezweryfikowany)
Tylko dożywocie dla sprzedawców dopalaczy, świadomie wprowadzali truciznę i handlowali a pod koniec lipca 2018 gdy PIS-owski rząd ogłosił nową ustawę za 3 miesiące o dopalaczach to ci frajerzy-handlarze mieszali wszystko co mieli i sprzedawali byle jak i byle się pozbyć. Te 9 osób co nie żyje to tylko jest początek, jest wiele innych ofiar ich precedensu. Jeśli prokuratura nie zajmie się nimi to zajmie się nimi kto inny. Jedynie więzienie i to dożywotnie może im dać lekki spokój, ale sumienie będzie ich męczyć do końca życia.
Zajawki z NeuroGroove
  • Dimenhydrynat

Witam


Chcialem sie podzielic moim przezyciem wywolanym aviomarinem.


nazwa substancji: aviomarin


poziom doswiadczenia uzytkownika: pierwszy raz w takiej ilosci (wczesniej tylko przed podroza)
  • Efedryna

Autor: ReAcToR


Waga: 45kg (malo jak na mój wiek :| )


Wiek: 18 lat

  • Mefedron
  • Pozytywne przeżycie

Wieczór spędzony z dziewczyną w naszym wspólnym, niedużym mieszkaniu jako mentalna przerwa od stresu powodowanego nadchodzącą za kilka tygodni przeprowadzką, pomieszkującym u nas ostatnie tygodnie kumplem, który wyjechał 3 dni temu na tydzień, oraz jako nagroda za nasze dotychczasowe postępy w dopinaniu zaległych obowiązków i spraw; następnego dnia mało wymagające obowiązki dopiero na popołudnie. Oboje chcieliśmy wspólnie "polatać na czymś", ot co.

Plany na wieczór w niedzielę (02.08.2020) wykrystalizowały się bardzo spontanicznie, zmotywowane pomyłką w obliczeniach finansowych - ot, kilkadziesiąt nieplanowanych złotych do przodu; jakiś wieczór z używką chodził za mną i moją dziewczyną (w tekście dalej opisywana literą K) wszakże już drugi tydzień, jutrzejszy dzień miał być łaskawy dla nas obojga, niechaj będzie, zgodziliśmy się, że ta noc jest odpowiednia.

  • Dekstrometorfan
  • Etanol (alkohol)
  • Marihuana
  • Marihuana
  • Retrospekcja

Różne

Natchnienie podpowiedziało mi, by napisać taki mały zbiór zabawnych sytuacji z różnych faz, więc to nie jest stricte trip raport, a raczej luźny tekst na poprawę humoru. Z każdej historyjki jednakowoż może wynikać pewien morał, jak to w życiu.

1. - Pieczor i marihuanen po raz pierwszy