O 35,2 proc. wzrosła ilość przestępstw narkotykowych

W pierwszym półroczu 2001 nastąpił wzrost przestępstw narkotykowych o 35,2 proc. - popełniono ich 14 333.

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

1898

662 394 przestępstwa popełniono w Polsce w pierwszym półroczu - wynika z danych policji. To o 12,2 proc. więcej niż rok wcześniej. "Ten wzrost wynika przede wszystkim z rejestrowania jako przestępstwa zdarzeń z zakresu ruchu drogowego, które - w myśl obowiązującego wcześniej prawa - były tylko wykroczeniami. Chodzi o prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwym" - powiedział PAP Paweł Biedziak, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji. Takich przestępstw policja stwierdziła od stycznia do czerwca 57 587. W minionym półroczu wzrosła liczba przestępstw gospodarczych (wzrost o 27,7 proc. do 54 295) oraz narkotykowych o 35,2 proc. (popełniono ich 14 333). "Wzrost tego typu przestępstw świadczy o wyższej aktywności policji w ich ujawnianiu i ściganiu. Tego typu zdarzenia nie sš zgłaszane policji, tylko rejestrowane po ich wykryciu przez funkcjonariuszy" - podkreślił Biedziak.

W ostatnich sześciu miesiącach spadła liczba kradzieży z włamaniem (spadek o 9,4 proc. do 156 876), kradzieży kieszonkowych (o 2,5 proc. do 1255) i przestępstw rozbójniczych (o 5,7 proc. do 25 569). "Po raz kolejny spadła też liczba kradzieży samochodów. Od stycznia do czerwca skradziono 28 839 aut, czyli o 6,3 proc. mniej niż rok temu. W całym 2000 r. spadek tej kategorii przestępstw wynosił 5 proc." - stwierdził Biedziak. Dodał, że na spadek przestępstw pospolitych wpływ miał program 17x5 (zwalczanie złodziei samochodów, włamań, rozbojów, bójek i kradzieży w 17 największych miastach). "Wykrywalność wszystkich przestępstw wzrosła z 51,9 proc. do 56,7 proc. Wykrywalność przestępstw kryminalnych wzrosła z 46,7 do 46,8 proc." - powiedział rzecznik.


Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Bad trip
  • Kannabinoidy
  • Marihuana

pozytywne nastawienie; impreza koleżanki, znajome otoczenie i ludzie, których znam bardzo dobrze; mało kameralnie i niekorzystna muzyka

 

Obawy przed imprezą miałam - ale dotyczące raczej tego, że wszyscy szybko posną po ziele. Źródło było zaufane, choć, gdy poprzednim razem jarałam z koleżankami towar od tej osoby,  skończyłyśmy po jednym buszku z fifki, gdyż już nam dość mocno weszło.

  • Karbamazepina

  • Kodeina

Subst: fosforan kodeiny w ilości 200 mg (na 100kg masy)  • S&s ; ciekawość w warunkach zmiennych ,

  • Dośw: z opiatami ? makowiec overdose;P

  • Gałka muszkatołowa

Utartą na tarce gałkę (6 całych orzechów) zmieszałem z wodż i wypiłem z niejakim obrzydzeniem, aczkolwiek w odróżnieniu od innych osób, które narzekały na paskudny smak, najbardziej przeszkadzały mi drobinki gałki drażniące przełyk. Sam smak jest do wytrzymania, dlatego nastepnym razem spróbuję przygotować wywar, bez trocin. Ku mojemu zdziwieniu ta mikstura zadziałala - może nie tak, jak się spodziewałem, bo bardzo delikatnie - wrażenia miałem podobne jak po pierwszych machach trawki.