"Nowy" sposób odurzania się. Jest legalny i bardzo niebezpieczny

Bardzo niebezpieczną modę zaobserwowali strażnicy miejscy. W Zduńskiej Woli w różnych punktach miasta leżą puste pojemniki po propan-butanie. Wciągnięcie tej substancji daje silny efekt halucynacji. A gaz można kupić legalnie i jest tańszy od dopalaczy.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

lodz.tvp.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

104

Nową, bardzo niebezpieczną modę zaobserwowali strażnicy miejscy. W Zduńskiej Woli w różnych punktach miasta leżą puste pojemniki po propan-butanie. Wciągnięcie tej substancji daje silny efekt halucynacji. A gaz można kupić legalnie i jest tańszy od dopalaczy.

W wielu punktach miasta funkcjonariusze Straży Miejskiej znajdowali puste pojemniki po gazie propan-butan. Dopalacze są nielegalne i kupując je, można wejść w konflikt z prawem. Pracownicy stowarzyszenia Monar obserwują powrót do substancji, których używali młodzi ludzie przed dopalaczami. Wiele z nich to dostępne w sklepach produkty.

"Była moda na dopalacze, teraz jest na dezodoranty, które są tańsze. Istnieją fora internetowe, na których są wszystkie informacje, jakie dezodoranty kupować, jakich firm" - mówi Edyta Nowakowska, terapeuta Monar

Odurzanie się gazem i innymi aerozolami jest bardzo niebezpieczne. Powoduje niedotlenienie mózgu, zaburza krążenie krwi, może spowodować zatrzymanie akcji serca. Były już wypadki śmiertelne z powodu wąchania tych substancji. Jeśli rodzice zauważą objawy tych substancji u swoich dzieci, powinni natychmiast zareagować, ważna jest spokojna rozmowa.

"Panika, krzyki awantura niczego nie załatwi, dziecko będzie się bardziej kryło" - Edyta Nowakowska, terapeuta Monar

Dorośli mogą także szukać pomocy w punktach Monaru. Telefonicznie można porozmawiać ze specjalistą.

Oceń treść:

Average: 3.3 (3 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Alprazolam
  • Etanol (alkohol)
  • Marihuana
  • Tripraport

Ciepłe mieszkanie. Przyjazny dyskont. Chłodna ławka w parku. W zasadzie to podczas działania mieliśmy "wyjebane". Ciekawość Xnanaxu - jako środka występującego dość często w popkulturze. Zmęczenie i chęć relaksu po ciężkim tygodniu w pracy.

Ktoś jadł z mojego talerzyka.

Obudziłem się całkiem wyspany. Niedziela. Wreszcie wolne. Dalej w mocno sennym nastroju podnoszę głowę i słyszę głos A "Co tu się działo?". Od łóżka aż po kuchnię totalny rozpierdol. Powoli wracają wspomnienia...

  • Kodeina
  • Marihuana

S&S: Perspektywa wyjścia z kumplem i wspólnego podziwiania mocy substancji psychoaktywnych.

Doświadczenie: alkohol, marihuana, kodeina, dxm, lsa(hbwr), metkatynon, mefedron, (pseudo)efedryna, kanna, salvia divinorum, damiana, jwh-018.

Wiek: wtedy jeszcze 17 lat.

  • Kokaina

Substancja: Kokaina

DOświadczenia: Alkohol, absynt, tytoń, guarana, kawa, red bull, marihuana, haszysz,

Psylocibe Mexicana, Extasy, Amfetamina, LSD, kokaina (dawno temu jeden raz)

Set&Setting - 0,2 litra wódki i 3 piwa

  • 2C-I
"http://www.w3.org/TR/xhtml11/DTD/xhtml11.dtd">p * { width: auto; height: auto; float: left; clear: both; display: inline-table; } body * { z-index: auto; overflow: visible; visibility: visible; }

randomness