"Nowy" sposób odurzania się. Jest legalny i bardzo niebezpieczny

Bardzo niebezpieczną modę zaobserwowali strażnicy miejscy. W Zduńskiej Woli w różnych punktach miasta leżą puste pojemniki po propan-butanie. Wciągnięcie tej substancji daje silny efekt halucynacji. A gaz można kupić legalnie i jest tańszy od dopalaczy.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

lodz.tvp.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

131

Nową, bardzo niebezpieczną modę zaobserwowali strażnicy miejscy. W Zduńskiej Woli w różnych punktach miasta leżą puste pojemniki po propan-butanie. Wciągnięcie tej substancji daje silny efekt halucynacji. A gaz można kupić legalnie i jest tańszy od dopalaczy.

W wielu punktach miasta funkcjonariusze Straży Miejskiej znajdowali puste pojemniki po gazie propan-butan. Dopalacze są nielegalne i kupując je, można wejść w konflikt z prawem. Pracownicy stowarzyszenia Monar obserwują powrót do substancji, których używali młodzi ludzie przed dopalaczami. Wiele z nich to dostępne w sklepach produkty.

"Była moda na dopalacze, teraz jest na dezodoranty, które są tańsze. Istnieją fora internetowe, na których są wszystkie informacje, jakie dezodoranty kupować, jakich firm" - mówi Edyta Nowakowska, terapeuta Monar

Odurzanie się gazem i innymi aerozolami jest bardzo niebezpieczne. Powoduje niedotlenienie mózgu, zaburza krążenie krwi, może spowodować zatrzymanie akcji serca. Były już wypadki śmiertelne z powodu wąchania tych substancji. Jeśli rodzice zauważą objawy tych substancji u swoich dzieci, powinni natychmiast zareagować, ważna jest spokojna rozmowa.

"Panika, krzyki awantura niczego nie załatwi, dziecko będzie się bardziej kryło" - Edyta Nowakowska, terapeuta Monar

Dorośli mogą także szukać pomocy w punktach Monaru. Telefonicznie można porozmawiać ze specjalistą.

Oceń treść:

Average: 3.3 (3 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina
  • Pierwszy raz

lekki stres , ciekawość , chęć odczucia mocnych halucynacji miasto / aglomeracja / las

 

02.09.2020

Chcę wam przedstawić historię mojego pierwszego razu z benzydymią .

Krótki wstęp o mnie :
Jestem 17 latkiem mieszkającym w aglomeracji średniego miasta .
Mieszkam w domu jedno rodzimym , teren wokół mojej " wioski" to głównie lasy , mamy rzeczkę i pola . Autobus jeździ , chodniki , latarnie są , mamy 2 sklepy a więc nie jest tak źle . Mam małą paczkę znajomych z którymi się spotykam średnio co drugi dzień . Tyle chyba wystarczy więc opowiem wam tą pojebaną historię.

  • Benzydamina
  • Pierwszy raz

przemroki i halucynacje

Nazwa produktu tantum rosa

 

Witam to jest mój pierwszy tripraport prosze o wyrozumiałość.

 

obudzilem się byl kwiecień

 

zadzwonilem do kumpla A1 była 14:00 spytalem się corobią powiedzial ze benze

 

to spytalem się czy mogę przyjsc kumpel A1 powiedzial że tak to szedłem do niego w polowie drogi spotkałem kumpla A2 zapytałem czy idzie do kumpla A1 kumpel A2 powiedział ze tak.

 

  • Pierwszy raz
  • Zolpidem

Nastawienie bardzo pozytywne, duża ciekawość, pusty dom wieczorem, delikatne oświetlenie.

Godzina 16, poniedziałek po pracy. Będąc bardzo ciekawym znalezionej niedawno w internecie substancji, wybrałem się do lekarza po coś na moje (poniekąd prawdziwe) "problemy ze snem". Pierwszy w kolejce, wchodze do lekarza, mówię co trzeba (nie mogę spać, nie pomagają ziółka, budzę się w nocy po kilka razy) i dostaję receptę. Kilka minut później jadę do domu z paczką 20 tabletek upragnionego "Nasenu". To była moja druga wizyta u lekarza, za pierwszym razem dostałem hydroksyzynę, która nie sprawdziła się ani nasennie ani rekreacyjnie.

  • Inne
  • Inne
  • Pierwszy raz

Byłem pozytywnie nastawiony. Liczyłem że coś z tego będzie.

Być może ktoś z Was słyszał o tajemniczej afrykańskiej mieszance zwanej Ubulawu, być może sprowadza Was tutaj jedynie przypadek. Nie ważne jednak co sprawiło, że postanowiliście podjąć się lektury tego artykułu, postaram się, aby była ona przyjemna i interesująca – a przede wszystkim – aby była wartościowa. Na początek postaram się przybliżyć cel który przyświecał mi w tworzeniu tego artykułu oraz przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie czym jest Ubulawu. W dalszej części artykułu opisuję szczegółowo moje doświadczenia z tą mieszanką oraz poszczególnymi składnikami.