REKLAMA
Nowy raport z badań ujawnia, że psylocybina ma realny wpływ na zmianę poglądów politycznych

Psychedeliczna Grupa Badawcza (PRG) z Imperial College w Londynie od dłuższego czasu bada wpływ psylocybiny na ludzką psychikę. Poprzedni raport wskazał, że substancja mogłaby z powodzeniem zostać użyta jako lek na depresję. Nowym odkryciem jest to, że psylocybina może mieć również wpływ na zmianę poglądów politycznych.

Psychedeliczna Grupa Badawcza (PRG) z Imperial College w Londynie od dłuższego czasu bada wpływ psylocybiny na ludzką psychikę. Poprzedni raport wskazał, że substancja mogłaby z powodzeniem zostać użyta jako lek na depresję. Nowym odkryciem jest to, że psylocybina może mieć również wpływ na zmianę poglądów politycznych.

Jak twierdzą naukowcy w swoim nowym raporcie, opublikowanym w Journal of Psychopharmacology, pacjenci którzy przeszli eksperymentalną kurację psylocybiną, doświadczyli zmiany poglądów politycznych z autorytarnych na libertariańskie. Dodatkowo, nawiązali także bliższą więź z naturą.

Takie wnioski płyną z kwestionariusza użytego przez badaczy przed i po badaniu (tydzień po jego zakończeniu i 7 do 12 miesięcy później), w ramach którego pacjenci musieli odpowiedzieć na serię pytań dotyczących poglądów politycznych i stosunku do natury.

Jak twierdzi autor badania, dr Taylor Lyons:

Badanie miało znaczący wpływ na obydwa wskaźniki nawet rok po jego zakończeniu. Wnioski są takie, że psylocybina może powodować długotrwałe zmiany w sferze perspektywy życiowej i poglądów politycznych.

Wierzenia i poglądy nie zmieniają się zazwyczaj przez całe życie – ludzie generalnie nie zmieniają kierunku myślenia jak chorągiewka, mając raczej tendencję do jego utrwalania. Jednak uczestniczący w badaniu zażyli psylocybinę dwa razy i zmiana ta zaszła raptowanie.

Coś się stało i musimy się teraz dowiedzieć co. Nie możemy niestety postawić żadnych wniosków na temat efektu psylocybiny na zmianę poglądów politycznych, ale w kwestii więzi z naturą może być to wpływ pozytywny, gdyż jeśli ludzie czują się bardziej związani z naturą, mogą też spędzać więcej czasu w naturalnym otoczeniu, a to z pewnością poprawia zdrowie psychiczne.

Jak dodał współautor badania, dr Carhart-Harris:

Tego typu badania wskazują, iż są to potężne substancje, które mają niezwykły efekt. Teraz musimy się jednak dowiedzieć, jak dokładnie działają na mózg i jakie są ich skutki długoterminowe.

Oceń treść:

Average: 10 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
 • Amfetamina
 • Etanol (alkohol)
 • Marihuana
 • Pozytywne przeżycie

Ulubiony bar, same znane osoby, siedlisko największych alkoholików, ćpunów i degeneratów w dzielnicy.

     Blu bli bla (bełkot), co się dzieje? Gdzie ja jestem? W aucie. Rozglądam się pijackim wzrokiem. Obok leży zgięty kumpel, z przodu moja siora, kieruje kumpel. Wszyscy w stanie nietrzezwości. Z wyjątkiem kierowcy, który nie pił tylko jarał. Już wiem. Noo taaa, przecież piątek...

 • 4-HO-MET
 • Marihuana
 • Tripraport

nastawienie pozytywne, ciekawy doświadczenia, umysł otwarty, trip łóżkowy

Postanowiłem napisać w tym miejscu trip raport. Dla potomnych, może dla samego siebie. Fajnie, że są takie miejsca. Wiedza cenna, dla wybranych. Wklepuje literki, zobaczymy, co wyjdzie. Nie pamiętam dnia, godziny podane na oko, dawki też odmierzane w ten niemądry sposób. Uznałem, że nawet jak machnę się o te 20 mg, nic mi się nie stanieGodzina przyjęcia = T=20:00. Umownie.

 • Pierwszy raz
 • Pseudoefedryna

Nastawienie pozytywne, wieczorne zamulanie przy komputerze.

Witam, pierwszy raporcik więc trochę wyrozumiałości jeśli można prosić ;).

Trochę chory więc było trzeba wybrać się do apteki, zafundowałem sobie paczkę boxagrippalu ( nie wiem czy w Polsce jest dostępny ). Jedna sztuka zawiera 200 mg ibuprofenu i 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny. 

21:30 - Biorę 10 tabsów i popijam mocną kawką.

Siedzę, skroluje facebooka, na słuchawkach grają rapsy i kończę palić fajkę. 

22:30 - No coś tam niby się dzieję lekkie pobudzenie, serducho zaczęło szybciej pikać pozatym nic ciekawego.

 • Dekstrometorfan
 • Tripraport

- bardzo pozytywne nastawienie, ukrywałem uśmiech podczas kupowania - miejscówka to mój pokój, jedyne źródło światła to ekran laptopa

Piątkowe wyjście ze znajomymi dobiega końca. Dosyć pijany idę w kierunku domu, jest nieznośnie zimno i w dodatku leje deszcz. Nagle do głowy wpada mi genialny pomysł - zahaczę o całodobową aptekę i sobie polatam - pomyślałem. Tak też zrobiłem, w nocnym kupiłem jeszcze 2 litrowy sok grejpfrutowy i całkiem przemoczony wróciłem do domu. Na klatce schodowej przytulam grzejnik aby odzyskać czucie w palcach, połykam pięć tabletek i zapijam kilkoma dużymi łykami soku. Po wejściu do domu wycieram włosy i wypijam jeszcze dwie szklanki soku. Troszkę przetrzeźwiałem na tym zimnie.