Nowy raport z badań ujawnia, że psylocybina ma realny wpływ na zmianę poglądów politycznych

Psychedeliczna Grupa Badawcza (PRG) z Imperial College w Londynie od dłuższego czasu bada wpływ psylocybiny na ludzką psychikę. Poprzedni raport wskazał, że substancja mogłaby z powodzeniem zostać użyta jako lek na depresję. Nowym odkryciem jest to, że psylocybina może mieć również wpływ na zmianę poglądów politycznych.

Psychedeliczna Grupa Badawcza (PRG) z Imperial College w Londynie od dłuższego czasu bada wpływ psylocybiny na ludzką psychikę. Poprzedni raport wskazał, że substancja mogłaby z powodzeniem zostać użyta jako lek na depresję. Nowym odkryciem jest to, że psylocybina może mieć również wpływ na zmianę poglądów politycznych.

Jak twierdzą naukowcy w swoim nowym raporcie, opublikowanym w Journal of Psychopharmacology, pacjenci którzy przeszli eksperymentalną kurację psylocybiną, doświadczyli zmiany poglądów politycznych z autorytarnych na libertariańskie. Dodatkowo, nawiązali także bliższą więź z naturą.

Takie wnioski płyną z kwestionariusza użytego przez badaczy przed i po badaniu (tydzień po jego zakończeniu i 7 do 12 miesięcy później), w ramach którego pacjenci musieli odpowiedzieć na serię pytań dotyczących poglądów politycznych i stosunku do natury.

Jak twierdzi autor badania, dr Taylor Lyons:

Badanie miało znaczący wpływ na obydwa wskaźniki nawet rok po jego zakończeniu. Wnioski są takie, że psylocybina może powodować długotrwałe zmiany w sferze perspektywy życiowej i poglądów politycznych.

Wierzenia i poglądy nie zmieniają się zazwyczaj przez całe życie – ludzie generalnie nie zmieniają kierunku myślenia jak chorągiewka, mając raczej tendencję do jego utrwalania. Jednak uczestniczący w badaniu zażyli psylocybinę dwa razy i zmiana ta zaszła raptowanie.

Coś się stało i musimy się teraz dowiedzieć co. Nie możemy niestety postawić żadnych wniosków na temat efektu psylocybiny na zmianę poglądów politycznych, ale w kwestii więzi z naturą może być to wpływ pozytywny, gdyż jeśli ludzie czują się bardziej związani z naturą, mogą też spędzać więcej czasu w naturalnym otoczeniu, a to z pewnością poprawia zdrowie psychiczne.

Jak dodał współautor badania, dr Carhart-Harris:

Tego typu badania wskazują, iż są to potężne substancje, które mają niezwykły efekt. Teraz musimy się jednak dowiedzieć, jak dokładnie działają na mózg i jakie są ich skutki długoterminowe.

Oceń treść:

Average: 9.7 (3 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne

Doswiadczenie: W roznych specyfikach rozne, nie bede generalizowal :) W psychodelikach nieduze. (nie liczac thc)

  • Marihuana
  • Oksybutynina
  • Pierwszy raz

Dom, później dwór i dom kumpla. Grudzień 2013, za oknem pada sobie śnieg, jest sobota. Nastrój dobry, chęć przetestowania czegoś nowego dodawała mi tyko zachwytu i coraz większej ciekawości efektów.

Trip raport był pisany na bieżąco. W domu znalazłem lek o nazwie "Driptane" zawierający oksybutyninę 5mg w tabletce.

Szybka googlownica, okazało się że substancja nie jest zbyt popularna wiec trzeba ją sprawdzić. Postanowiłem, że przetestuję ją następnego dnia.

12.49: Zarzucenie 3 tabletek Driptane (3x5mg), popite herbatą, zaraz po tym zjadłem obiad.

13.14: Odczuwam lekko zmieniony wzrok, obraz nieco się rozmazuje. Patrząc na zieloną ścianę mam wrażenie, jakby falowała.

  • Szałwia Wieszcza

To była moja 3 próba i jak dotąd najbardziej udana :) Salvia pochodziła z

botanic-art (tak tak, z tej majowej promocji, dzięki Black za infosa :),

nabiłem równowartość 3 lufek drobno pokruszonych liści do bongosa i nie

odrywając zapalniczki od stuffu sciagnąłem 4 duże buchy, długo

przetrzymując dym w płucach.


  • Dekstrometorfan

DXM, pierwszy raz, 450 mg w tabletkach

Wcześniej – mj, haszysz, Psycolibe, LSD, extasy, amfetamina, kokaina

randomness