REKLAMA
Nowy raport z badań ujawnia, że psylocybina ma realny wpływ na zmianę poglądów politycznych

Psychedeliczna Grupa Badawcza (PRG) z Imperial College w Londynie od dłuższego czasu bada wpływ psylocybiny na ludzką psychikę. Poprzedni raport wskazał, że substancja mogłaby z powodzeniem zostać użyta jako lek na depresję. Nowym odkryciem jest to, że psylocybina może mieć również wpływ na zmianę poglądów politycznych.

Psychedeliczna Grupa Badawcza (PRG) z Imperial College w Londynie od dłuższego czasu bada wpływ psylocybiny na ludzką psychikę. Poprzedni raport wskazał, że substancja mogłaby z powodzeniem zostać użyta jako lek na depresję. Nowym odkryciem jest to, że psylocybina może mieć również wpływ na zmianę poglądów politycznych.

Jak twierdzą naukowcy w swoim nowym raporcie, opublikowanym w Journal of Psychopharmacology, pacjenci którzy przeszli eksperymentalną kurację psylocybiną, doświadczyli zmiany poglądów politycznych z autorytarnych na libertariańskie. Dodatkowo, nawiązali także bliższą więź z naturą.

Takie wnioski płyną z kwestionariusza użytego przez badaczy przed i po badaniu (tydzień po jego zakończeniu i 7 do 12 miesięcy później), w ramach którego pacjenci musieli odpowiedzieć na serię pytań dotyczących poglądów politycznych i stosunku do natury.

Jak twierdzi autor badania, dr Taylor Lyons:

Badanie miało znaczący wpływ na obydwa wskaźniki nawet rok po jego zakończeniu. Wnioski są takie, że psylocybina może powodować długotrwałe zmiany w sferze perspektywy życiowej i poglądów politycznych.

Wierzenia i poglądy nie zmieniają się zazwyczaj przez całe życie – ludzie generalnie nie zmieniają kierunku myślenia jak chorągiewka, mając raczej tendencję do jego utrwalania. Jednak uczestniczący w badaniu zażyli psylocybinę dwa razy i zmiana ta zaszła raptowanie.

Coś się stało i musimy się teraz dowiedzieć co. Nie możemy niestety postawić żadnych wniosków na temat efektu psylocybiny na zmianę poglądów politycznych, ale w kwestii więzi z naturą może być to wpływ pozytywny, gdyż jeśli ludzie czują się bardziej związani z naturą, mogą też spędzać więcej czasu w naturalnym otoczeniu, a to z pewnością poprawia zdrowie psychiczne.

Jak dodał współautor badania, dr Carhart-Harris:

Tego typu badania wskazują, iż są to potężne substancje, które mają niezwykły efekt. Teraz musimy się jednak dowiedzieć, jak dokładnie działają na mózg i jakie są ich skutki długoterminowe.

Oceń treść:

Average: 10 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana


To był koniec czerwca słodki czas po maturze, i okres kiedy ma się przed sobą najdłuższe wakacje w życiu :D. Tak wiec trzeba czegoś więcej spróbować niż tylko alkohol. Oczywiście ziółko było już wcześniej konsumowane, ale zawsze pod tak dużym wpływem etanolu, że uniemożliwiał on wychwycenie skutków thc. Materiał załatwiła pewna osóbka :D, po dość kłopotliwej dla mnie wymianie w centrum miasta :D.

  • LSD-25
  • Marihuana
  • Pierwszy raz

Lekkie nakreślenie sytuacji, śmiało pomijać.

---

Dwa lata temu na popularnym portalu społecznościowym ułatwiającym poznawanie ludzi z różnych stron świata napisał do mnie Marcin, 20-latek, ironicznie, z Warszawy.

  • Pierwszy raz
  • Pseudoefedryna

Nastawienie pozytywne, wieczorne zamulanie przy komputerze.

Witam, pierwszy raporcik więc trochę wyrozumiałości jeśli można prosić ;).

Trochę chory więc było trzeba wybrać się do apteki, zafundowałem sobie paczkę boxagrippalu ( nie wiem czy w Polsce jest dostępny ). Jedna sztuka zawiera 200 mg ibuprofenu i 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny. 

21:30 - Biorę 10 tabsów i popijam mocną kawką.

Siedzę, skroluje facebooka, na słuchawkach grają rapsy i kończę palić fajkę. 

22:30 - No coś tam niby się dzieję lekkie pobudzenie, serducho zaczęło szybciej pikać pozatym nic ciekawego.

  • Szałwia Wieszcza

Substancja: Salvia Divinorum


Doświadczenie: dawniej sporo MJ (teraz rzadziej, ale nie omijam), LSD, raz SD (nie za głeboko), alk, tramal, aviomarin ;) ...chyba tyleGdzie/jak: samemu (co raczej nierozważne), W domu, spontanicznie bez specjalengo przygotowania
Przebieg: