Nowe zasady na Twitch: dlaczego marihuana jest zakazana, a alkohol dozwolony?

Twitch – platforma do streamingu gier – zaktualizowała swoją politykę dla streamerów, zakazując promocji biznesu związanego z marihuaną, a jednocześnie wyraźnie zezwalając na partnerstwa związane z alkoholem.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

73

Twitch – platforma do streamingu gier – zaktualizowała swoją politykę dla streamerów, zakazując promocji biznesu związanego z marihuaną, a jednocześnie wyraźnie zezwalając na partnerstwa związane z alkoholem.

Amazon, właściciel platformy Twitch, wycofał się z innych, niepowiązanych aspektów nowych zmian w polityce w obliczu znaczącego oporu społeczności graczy. Aktualnie jednak utrzymuje zakaz dotyczący konopi.

Zmiany w polityce Twitcha dotyczącej treści sponsorowanych

Polityka dotycząca treści związanych z marką obejmuje umieszczenie produktów, rekomendacje, sponsorowany gameplay, płatne unboxingi i kanały związane z marką. Na liście zabronionych umów dotyczących marki jest napisane, że streamerzy nie mogą otrzymywać płatności za promowanie “produktów związanych z konopiami indyjskimi, w tym produktami do waporyzacji i inhalacji“.

Interesującą cezurę stanowi jednak alkohol, gdzie Twitch zezwala na promowanie go w zamian za wynagrodzenie, pod warunkiem, że produkty są “oznaczone jako treść dla dorosłych”.

Oprócz konopi, gracze podlegają również innym ograniczeniom dotyczącym brandingu, które obejmuje broń, treści dla dorosłych, produkty tytoniowe, placówki medyczne i treści polityczne.

Streamer o pseudonimie JimTanna zwrócił uwagę na rozbieżność pomiędzy zasadami Twitcha dotyczącymi konopi i alkoholu, twierdząc, że “wszyscy są zdezorientowani” po aktualizacji, która jego zdaniem zaszkodzi możliwości zarabiania na platformie.

Co ciekawe, Twitch wyjaśnił zasady w zeszłym roku tak, aby były one korzystne dla konopi – wyłączając odniesienia do marihuany z listy zakazanych nazw użytkowników, tak jak to ma miejsce dla alkoholu i tytoniu.

Pozostali giganci technologiczni a kwestia legalizacji marihuany

Inne firmy technologiczne również zmieniają swoją politykę dotyczącą konopi, wraz z postępującą legalizacją w coraz większej liczbie stanów i rosnącym rynkiem.

Na przykład Twitter usunął funkcję, która sugerowała użytkownikom poszukującym na stronie określonych słów kluczowych związanych z narkotykami, w tym “marihuana”, aby rozważyli leczenie odwykowe. Taka sugestia nie pojawiała się podczas wyszukiwania słowa “alkohol”.

W zeszłym roku, w aktualizacji oprogramowania iPhone’a Apple, użytkownicy otrzymali możliwość śledzenia leków i dowiedzenia się o możliwych interakcjach z innymi substancjami – w tym marihuaną.

W 2021 roku Apple zakończyło swoją politykę ograniczania firm związanych z konopiami w prowadzeniu działalności w swoim sklepie App. Usługa dostawy marihuany Eaze następnie ogłosiła, że klienci mogą po raz pierwszy kupować i płacić za produkty w jej aplikacji na iPhone’a.

Media społecznościowe a legalizacja konopi

Zeszłym roku, nowojorscy regulatorzy marihuany poprosili aplikację społecznościową TikTok o zakończenie zakazu reklamowania, które obejmuje słowo “konopie”, gdy pracowali nad promowaniem edukacji publicznej na temat legalizacji w stanie.

Na Facebooku, działające legalnie w danym stanie firmy związane z konopiami, grupy adwokackie i podmioty rządowe, takie jak Kalifornijskie Biuro Kontroli Konopi, skarżyły się na “cichą blokadę”, gdzie ich profile nie pojawiają się w standardowych wyszukiwaniach. Były raporty w 2018 roku, że gigant mediów społecznościowych planuje złagodzić swoje restrykcyjne polityki dotyczące konopi, ale nie jest jasne, jakie kroki podjął w tym celu.

Podobny problem dotyczy Instagrama, własności Facebooka, gdzie ludzie stale twierdzą, że ich konta zostały usunięte przez aplikację za treści związane z marihuaną, nawet jeśli nie reklamowali sprzedaży ani nie promowali użycia konopi.

W przeciwieństwie do Apple, centrum aplikacji Google Android zaktualizowało swoją politykę w 2019 roku, aby wyraźnie zakazać programów, które łączą użytkowników z konopiami, bez względu na to, czy są one legalne w jurysdykcji, w której użytkownik mieszka. W grudniu 2022 roku Google ogłosił, że zaktualizuje swój regulamin dotyczący „Niebezpiecznych produktów i usług oraz opieki zdrowotnej i leków”, aby zezwolić na reklamę konopi w Kalifornii, Kolorado i Puerto Rico.

Wraz z coraz większą legalizacją marihuany i rozwojem rynku, firmy technologiczne zaczynają przemyśleć swoje polityki dotyczące konopi. Wiele z nich, w tym Amazon, zaczyna adaptować bardziej postępowe podejście. Jednak Twitch, platforma streamingowa należąca do Amazona, wydaje się iść w przeciwnym kierunku, zezwalając na promocję alkoholu, ale utrzymując zakaz dotyczący marihuany. To rzuca cień na przyszłość przemysłu marihuany na platformie Twitch i pokazuje dylemat, przed którym stoją firmy technologiczne, próbując zrównoważyć swoje polityki z dynamicznymi zmianami społecznymi i prawymi.

Dlaczego to Marihuana, a Nie Alkohol Powinna Być Dopuszczona na Platformie Twitch?

Twitch, jako wiodąca platforma strumieniowania gier, ma duży wpływ na społeczność graczy na całym świecie. Wobec tego, jaką politykę promocji substancji psychoaktywnych powinna prowadzić? Przyjrzyjmy się bliżej temu problemowi, rozważając argumenty za dozwoleniem marihuany, a nie alkoholu.

Alkohol – zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa

Alkohol, bez względu na dawkę, jest trucizną dla organizmu. Negatywnie wpływa na funkcje mózgu, prowadząc do zaburzeń koordynacji, percepcji czy procesów myślowych. Długotrwałe spożywanie alkoholu może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak marskość wątroby, choroby serca, a nawet rak.

Co więcej, alkohol często jest źródłem agresji i przemocy. Badania pokazują, że konsumpcja alkoholu zwiększa ryzyko zaangażowania się w agresywne zachowania, co jest szczególnie niebezpieczne w kontekście społeczności online, gdzie toksyczne zachowania są już poważnym problemem.

Marihuana – alternatywa dla alkoholu?

W porównaniu do alkoholu, marihuana jest zdecydowanie mniej szkodliwa. Choć nadużywanie konopi indyjskich nie jest wolne od ryzyka, to jednak nie prowadzi do agresji, a potencjalne szkody dla zdrowia są znacznie mniejsze. W wielu przypadkach marihuana jest również używana w celach medycznych, co zdecydowanie nie dotyczy alkoholu. Co więcej, legalizacja marihuany na całym świecie idzie pełną parą, co oznacza, że społeczeństwo coraz bardziej akceptuje jej użycie. Ta zmiana nastawienia powinna również znaleźć odzwierciedlenie na platformach takich jak Twitch, które mają realny wpływ na percepcję i normy społeczne.

Znaczenie odpowiedzialnej polityki promocji

Niewątpliwie, zarówno alkohol, jak i marihuana powinny być promowane z zachowaniem odpowiedzialności i z poszanowaniem dla młodszych użytkowników platformy. Istotne jest jednak, aby polityka Twitcha w tym zakresie była zgodna z aktualnymi trendami i naukowym konsensusem dotyczącym szkodliwości tych substancji.

Alkohol, mimo swojej toksyczności i potencjału do wywoływania agresji, jest często akceptowany w kulturze masowej, podczas gdy marihuana, mimo że jest mniej szkodliwa, jest nadal stygmatyzowana. W tym kontekście, Twitch mógłby odegrać ważną rolę w przeciwdziałaniu tym niesprawiedliwym stereotypom, promując odpowiedzialne i świadome podejście do konopi.

Najczęściej zadawane pytania

Czy Twitch zezwala na promowanie alkoholu na swojej platformie?

Tak, Twitch zezwala na promowanie alkoholu, o ile produkty są oznaczone jako treści dla dorosłych.

Czy Twitch zakazuje promowania marihuany?

Tak, obecna polityka Twitch zakazuje promowania biznesu związanego z marihuaną.

Czy inne firmy technologiczne też zakazują promowania marihuany?

Nie wszystkie. Wiele firm technologicznych przemyśla swoje polityki dotyczące marihuany, a niektóre, takie jak Amazon, wprowadzają bardziej postępowe zasady.

Jakie są konsekwencje tej polityki Twitch dla streamerów?

Streamerzy nie mogą otrzymywać płatności za promowanie produktów związanych z marihuaną, co wpływa na ich zdolność do zarabiania na platformie.

Czy Twitch kiedykolwiek zezwolił na promowanie marihuany?

Twitch kiedyś wyłączył odniesienia do marihuany z listy zabronionych nazw użytkowników, ale ostatnia aktualizacja polityki zdecydowanie zakazuje promowania marihuany.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Inne
  • Tripraport

---

Witam serdecznie. Jakiś czas temu miałem do czynienia z afrykańskim korzeniem snów i byłem zachwycony jego możliwościami, a nawet bardziej samym faktem śnienia i tego, jak ciekawy jest to stan. Postanowiłem wypróbować kilka specyfików mających za zadanie wzmocnić moc kreacji marzeń sennych. Zdaję sobie sprawę, że są ciekawsze, toteż, gdy nadejdzie okazja, skosztuję również ich. Na razie jednak mam za sobą próbę z czterema "umilaczami" zupełnie legalnymi i chcę zdać recenzję. Trochę w tym raporcie będzie rozczarowań i trochę bardzo miłych niespodzianek.

  • Tramadol
  • Benzydamina

Waga: 50kg (mało jak na mój wiek :| )


Wiek: 18 lat

  • Dekstrometorfan

Postanowilem, ze wreszcie podziele się swoim doswiadczeniem z

dekstrometorfanem. Pierwszy raz był dla mnie absolutnym szokiem, gdyz po pochlonieciu

paczki acodinu (450mg) w ciagu godzinki rzucilo mna o sciane, podloge, kibel (male

rzyganko), a nastepnie o lozko i tam zostalem przez kolejne godziny. Po

miesiacach poszukiwan, odnalazlem wresczie srodek, który przenosi w inny wymiar.