REKLAMA
Nowa Zelandia: Policja ostrzega nabywców używanych kamperów

NOWA ZELANDIA: Właściciele nabytych z drugiej ręki kamperów są ostrzegani przez policję, że mogli nieumyślnie kupić byłe laboratorium narkotykowe.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

BBC

Odsłony

480

NOWA ZELANDIA: Właściciele nabytych z drugiej ręki kamperów są ostrzegani przez policję, że mogli nieumyślnie kupić byłe laboratorium narkotykowe.

Radio New Zealand donosi, że w świetle wydarzeń, które nie byłyby nie na miejscu w "Breaking Bad", okazuje się, że osoby kupujące używane kampery narażone są na poważne schorzenia, ze względu na pozostałości substancji chemicznych używanych do nielegalnej produkcji metamfetaminy.

W rozmowie z Radiem NZ detektyw sierżant Rhys Wilson ostrzegł potencjalnych nabywców kamperów, że niektórzy przestępcy używali takich furgonetek jako przenośnych laboratoriów w taki sam sposób, jak zrobił to fikcyjny Walter White z "Breaking Bad".

"Pechowiec, któremu trafi się taki okaz, nie ma oczywiście pojęcia, do czego buł używany i jakie mogą znajdować się w nim zanieczyszczenia" – powiedział.

Poinformował też, że gdy policja przejmuje takie pojazdy, odkaża je lub złomuje.

Ostrzeżenie pojawiło się przy okazji poważnego śledztwa dziennikarskiego na temat narodowego problemu z metamfetaminą, prowadzonego przez Radio New Zealand, w ramach którego ustalono, że liczba wyroków skazujących związanych z metamfetaminą wzrosła od roku 2008 prawie trzykrotnie. W tym samym czasie liczba związanych z meth policyjnych nalotów wzrosła dwudziestokrotnie.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
randomness