Niższe wskaźniki zaburzeń związanych z używaniem alkoholu w stanach, gdzie marihuana jest legalna

Według nowego badania finansowanego ze środków federalnych Stanów Zjednoczonych, ludzie mieszkający w stanach, w których marihuana do celów rekreacyjnych jest legalna, mają niższy wskaźnik zaburzeń związanych z używaniem alkoholu w porównaniu z mieszkańcami stanów, w których marihuana pozostaje nielegalna.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

12

Według nowego badania finansowanego ze środków federalnych Stanów Zjednoczonych, ludzie mieszkający w stanach, w których marihuana do celów rekreacyjnych jest legalna, mają niższy wskaźnik zaburzeń związanych z używaniem alkoholu w porównaniu z mieszkańcami stanów, w których marihuana pozostaje nielegalna.

Naukowcy obserwowali 240 par bliźniaków, z których jeden bliźniak żył w stanie, który zalegalizował marihuanę, a drugi nie. Odkryli, że chociaż ogólne spożycie alkoholu nie różniło się znacząco, to osoby mieszkające w stanach, w których marihuana została zalegalizowana, były „mniej narażone na szkody spowodowane pod wpływem alkoholu” niż ich bliźniak mieszkający w stanie, w którym marihuana pozostawała nielegalna.

Legalizacja marihuany do celów rekreacyjnych była związana ze zwiększonym używaniem konopi indyjskich i zmniejszeniem objawów zaburzeń używania alkoholu – napisali naukowcy z University of Colorado i University of Minnesota.

Badanie opublikowane w zeszłym tygodniu w czasopiśmie Psychological Medicine ostrzega jednak, że dane te są „trudne do interpretacji i zasługują na dodatkowe zbadanie w przyszłych pracach”.

Autorzy chcieli zbadać wpływ legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych na częstość jej stosowania, codzienne funkcjonowanie oraz to, czy osoby wrażliwe są bardziej podatne na potencjalne negatywne skutki związane z używaniem konopi.

Wyniki badań opublikowanych w Cambridge University Press sugerują, że legalizacja nie była związana ze wzrostem zaburzeń związanych z używaniem konopi indyjskich, ale mogła być powiązana ze zwiększonym używaniem konopi indyjskich, używaniem tytoniu i trudnościami finansowymi konsumentów.

Oceniliśmy szeroki zakres wyników, w tym używanie innych substancji, uzależnienie od substancji, zaburzenia osobowości i kwestie prawne, porozumienie w związku, zachowanie w miejscu pracy, zaangażowanie obywatelskie i funkcje poznawcze – napisali.

Naukowcy nie wykazali jednak żadnych szkodliwych ani ochronnych skutków dla większości tych kwestii, ani nie zidentyfikowali żadnej zwiększonej podatności wynikającej z ustalonych czynników ryzyka.

Naukowcy spekulują, że ich wyniki nie wykazały żadnego związku między legalizacją marihuany a wzrostem zaburzeń psychospołecznych. Może to być związane z faktem, że legalizacja marihuany dla dorosłych zwiększa konsumpcję wśród rzadkich lub okazjonalnych użytkowników, a nie tych, którzy już przed legalizacją używali dużych ilości konopi.

Autorzy badań stwierdzili, że wyniki są „uspokajające” w odniesieniu do obaw dotyczących zdrowia publicznego związanych z legalizacją rekreacyjnej marihuany. Ostrzegli jednak, że odkrycia nie sugerują, że konsumpcja konopi indyjskich jest pozbawiona ryzyka, a jedynie, że nie identyfikujemy znaczących negatywnych skutków legalizacji.

W badaniu przeprowadzonych na bliźniakach, uwzględniającym odpowiednio wcześniejszą częstotliwość używania konopi indyjskich i objawy zaburzeń związanych z używaniem alkoholu, bliźniak żyjący w stanie rekreacyjnym średnio częściej używał konopi indyjskich, ale miał mniej objawów zaburzeń używania alkoholu niż ich współbliźniak mieszkający w stanie, w którym marihuana pozostawała nielegalna.

Legalizacja marihuany nie była związana z żadnymi innymi negatywnymi skutkami, w tym zaburzeniami związanymi z używaniem konopi indyjskich.

Badanie nie jest jednak pozbawione ograniczeń, co przyznają autorzy. Na przykład nie oceniono wszystkich wyników zwykle związanych z używaniem konopi indyjskich, takich jak zdrowie fizyczne, sen i motywacja.

Jak zauważono w badaniu, znaczna część debat publicznych wokół legalizacji koncentruje się na rzekomych szkodach i korzyściach płynących z używania konopi indyjskich. Wielu zwolenników legalizacji uważa, że marihuana jest bezpieczniejsza niż alkohol i tytoń.

U niektórych konsumentów marihuany rozwijają się zaburzenia używania marihuany, a to może wiązać się z problemami związanymi z używaniem innych substancji, problemem z motywacją, zdolnościami poznawczymi, zatrudnieniem i relacjami międzyludzkimi.

Niektóre badania sugerują, że ludzie zaczynają używać konopi indyjskich w młodszym wieku, konsumują częściej i częściej prowadzą pojazdy pod wpływem THC. Niedawne finansowane ze środków federalnych badanie Monitoring the Future wykazało jednak, że używanie konopi indyjskich wśród nastolatków utrzymywało się na stałym poziomie przez cały rok 2022, pomimo zalegalizowania tej substancji w kolejnych stanach.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Kodeina
  • Pierwszy raz

Wolny dom, przed imprezą

 

  • Bad trip
  • Inne

W swoim domu, przyjaźnie, lekko spięty bo w domu była rodzina

Jest to mój pierwszy TR więc proszę o wyrozumiałość. Wszystko było miesiąc temu więc nie mogę pamiętać wszystkich szczegółów.

 

Dzień jak co dzień, tyle że dzisiaj do mnie przyszedł list z Niemiec a w nim znalazłem substancję opisaną na górze. Zamówiłem z Deep Webu kolejne "darmowe" probówki za które nie miałem zamiaru płacić. Szykowałem się na sylwestra z kolegami więc zbierałem co tylko się da, a ze względu na to że ten środek jest tak popularny i tani wybór padł na to. Dzisiaj także miałem spróbować i zobaczyć efekty działania tego cuda.

 

  • Inne

Mam 17 lat.

po raz pierwszy `bad trip` zaczal sie, gdy moi

rodzice wkrecili sobie jazde, ze pale marihuane...`od tego dnia rozpoczal sie koszmar :-)`na poczatku zaczeli sie tylko lekko martwic...

pozniej zaczely sie faszystowskie restrykcje

zamykanie na dwa tygodnie w domu bez mozliwosci skorzystania

z telefonu, czy wyjscia...

zakaz spotykania sie z kimkolwiek...

limitowany czas przebywania poza domem...

  • Grzyby halucynogenne
  • Tripraport

tripowy pokoj w tripowych czapkach

Około 22 z dwoma kolegami zjedliśmy po 19 g świeżych grzybów. Uczucie okropne, w życiu bym nie pomyślała, że zjem surowe grzyby żeby sobie przeżyć tripa. Grzyby zaczęły wjeżdżać jakoś po 40 minutach, na początku zaczęłam zwracać uwagę na jakieś dziwne rzeczy, widziałam dużo kształtów. Z dołu gdzie gadałam z rodzicami przeniosłam się na górę do naszego pokoju na tripa, z kompem z muzyczką i wygodnymi krzesłami.