Niższe wskaźniki zaburzeń związanych z używaniem alkoholu w stanach, gdzie marihuana jest legalna

Według nowego badania finansowanego ze środków federalnych Stanów Zjednoczonych, ludzie mieszkający w stanach, w których marihuana do celów rekreacyjnych jest legalna, mają niższy wskaźnik zaburzeń związanych z używaniem alkoholu w porównaniu z mieszkańcami stanów, w których marihuana pozostaje nielegalna.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

19

Według nowego badania finansowanego ze środków federalnych Stanów Zjednoczonych, ludzie mieszkający w stanach, w których marihuana do celów rekreacyjnych jest legalna, mają niższy wskaźnik zaburzeń związanych z używaniem alkoholu w porównaniu z mieszkańcami stanów, w których marihuana pozostaje nielegalna.

Naukowcy obserwowali 240 par bliźniaków, z których jeden bliźniak żył w stanie, który zalegalizował marihuanę, a drugi nie. Odkryli, że chociaż ogólne spożycie alkoholu nie różniło się znacząco, to osoby mieszkające w stanach, w których marihuana została zalegalizowana, były „mniej narażone na szkody spowodowane pod wpływem alkoholu” niż ich bliźniak mieszkający w stanie, w którym marihuana pozostawała nielegalna.

Legalizacja marihuany do celów rekreacyjnych była związana ze zwiększonym używaniem konopi indyjskich i zmniejszeniem objawów zaburzeń używania alkoholu – napisali naukowcy z University of Colorado i University of Minnesota.

Badanie opublikowane w zeszłym tygodniu w czasopiśmie Psychological Medicine ostrzega jednak, że dane te są „trudne do interpretacji i zasługują na dodatkowe zbadanie w przyszłych pracach”.

Autorzy chcieli zbadać wpływ legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych na częstość jej stosowania, codzienne funkcjonowanie oraz to, czy osoby wrażliwe są bardziej podatne na potencjalne negatywne skutki związane z używaniem konopi.

Wyniki badań opublikowanych w Cambridge University Press sugerują, że legalizacja nie była związana ze wzrostem zaburzeń związanych z używaniem konopi indyjskich, ale mogła być powiązana ze zwiększonym używaniem konopi indyjskich, używaniem tytoniu i trudnościami finansowymi konsumentów.

Oceniliśmy szeroki zakres wyników, w tym używanie innych substancji, uzależnienie od substancji, zaburzenia osobowości i kwestie prawne, porozumienie w związku, zachowanie w miejscu pracy, zaangażowanie obywatelskie i funkcje poznawcze – napisali.

Naukowcy nie wykazali jednak żadnych szkodliwych ani ochronnych skutków dla większości tych kwestii, ani nie zidentyfikowali żadnej zwiększonej podatności wynikającej z ustalonych czynników ryzyka.

Naukowcy spekulują, że ich wyniki nie wykazały żadnego związku między legalizacją marihuany a wzrostem zaburzeń psychospołecznych. Może to być związane z faktem, że legalizacja marihuany dla dorosłych zwiększa konsumpcję wśród rzadkich lub okazjonalnych użytkowników, a nie tych, którzy już przed legalizacją używali dużych ilości konopi.

Autorzy badań stwierdzili, że wyniki są „uspokajające” w odniesieniu do obaw dotyczących zdrowia publicznego związanych z legalizacją rekreacyjnej marihuany. Ostrzegli jednak, że odkrycia nie sugerują, że konsumpcja konopi indyjskich jest pozbawiona ryzyka, a jedynie, że nie identyfikujemy znaczących negatywnych skutków legalizacji.

W badaniu przeprowadzonych na bliźniakach, uwzględniającym odpowiednio wcześniejszą częstotliwość używania konopi indyjskich i objawy zaburzeń związanych z używaniem alkoholu, bliźniak żyjący w stanie rekreacyjnym średnio częściej używał konopi indyjskich, ale miał mniej objawów zaburzeń używania alkoholu niż ich współbliźniak mieszkający w stanie, w którym marihuana pozostawała nielegalna.

Legalizacja marihuany nie była związana z żadnymi innymi negatywnymi skutkami, w tym zaburzeniami związanymi z używaniem konopi indyjskich.

Badanie nie jest jednak pozbawione ograniczeń, co przyznają autorzy. Na przykład nie oceniono wszystkich wyników zwykle związanych z używaniem konopi indyjskich, takich jak zdrowie fizyczne, sen i motywacja.

Jak zauważono w badaniu, znaczna część debat publicznych wokół legalizacji koncentruje się na rzekomych szkodach i korzyściach płynących z używania konopi indyjskich. Wielu zwolenników legalizacji uważa, że marihuana jest bezpieczniejsza niż alkohol i tytoń.

U niektórych konsumentów marihuany rozwijają się zaburzenia używania marihuany, a to może wiązać się z problemami związanymi z używaniem innych substancji, problemem z motywacją, zdolnościami poznawczymi, zatrudnieniem i relacjami międzyludzkimi.

Niektóre badania sugerują, że ludzie zaczynają używać konopi indyjskich w młodszym wieku, konsumują częściej i częściej prowadzą pojazdy pod wpływem THC. Niedawne finansowane ze środków federalnych badanie Monitoring the Future wykazało jednak, że używanie konopi indyjskich wśród nastolatków utrzymywało się na stałym poziomie przez cały rok 2022, pomimo zalegalizowania tej substancji w kolejnych stanach.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana

Zapodano:


-PURE THX(ale niezle palenie)


Czas i miejsce akcji:


-jakis czas temu tu i tam


Osoby dramatu:


-solid


-tajemniczy mr.x


-ja(zawias)


-i reszta swiata





  • 4-ACO-DMT
  • Pierwszy raz

Wszystkie próby badawcze dokonano we własnym pokoju (często nazywanym laboratorium). Testowano na szczurze. Łóżko; dobra muzyka na słuchawkach. Wieczór jako podstawowa pora badań. Aplikowano zwykle w okolicach 19-20 godziny.

 

Bazując na kilkukrotnym doświadczeniu z tryptaminami, badany obiekt postanowił swoje pierwsze doświadczenie spisać i zawrzeć w bardzo krótkim (after) trip reporcie. Będzie to TR z perspektywy szczura laboratoryjnego.

 

Próby badawcze zostały popełnione w 2010 roku w maju i wrześniu. Tekst oparto na podstawie zaobserwowanych, zapisanych, zapamiętanych odczuć w trakcie (i tzw. wrażeń „po”) psychodelicznej eksploracji.

 

 

 

  • MDMA (Ecstasy)
  • Tripraport

Nastawienie pozytywny. Normalny weekendowy rejw, jedna znajoma dla towarzystwa. Wiekszość akcji dziala sie w zasadzie na malym placyku tuż obok ,,Clubu"

Jak tytuł mówi - standardowa miłośc i niemałe zaskoczenie. A więc od początku

- jako stały bywalec i fan muzyki elektronicznej udałem się na rejw z zamiarem dobrej wkętki po Emce. Zazwyczaj nie chodzę sam więc przygarniam kumpele, której cele sa identyczne do moich.

Standardowe procedury, odprawienie, bilety, szatnia (czas cos wrzucic)

Godzina 00.00 - 0,5 tabletki, na poczatek (zaznaczajac, ze mam bardzo niska tolernacje do wszelakich uzywek) 

  • Pozytywne przeżycie
  • Silene Capensis

Mocne zmęczenie, oczekiwania neutralne

Korzeń snów nie jest jakąś torpedą ani używką dla ludzi głodnych ekstremalnych wrażeń, aczkolwiek jest dość ciekawy w swoim działaniu, dlatego postanowiłem opisać moje doświadczenia z nim. Można podobno się nieźle ujebać, gdy zje się 3 gramy, lecz wolałem go dawkować powoli. Codziennie jadłem mniej więcej 0,7-1 gram, czyli niecałe pół łyżeczki korzenia. Przez sześć dni obserwowałem swoje reakcje. Szału, szczerze mówiąc, nie było, ale już wiem, gdzie popełniłem błąd. No i właśnie to chcę wam najbardziej przekazać- naukę na swoim błędzie, żebyście go potem wy nie musieli popełniać.

randomness