Niemieccy celnicy polują na papierosy przemycane z Polski, także pocztą

Blisko 800 tys. papierosów przemyconych z Polski przejęli w ostatnich dniach niemieccy celnicy. Większość znajdowała się w furgonetce zatrzymanej w okolicach Freiburga. Na uwagę zasługuje także odkrycie ponad 25 tys. podrobionych papierosów, które wysłano w niepozornej paczce. Ta metoda przemytu staje się coraz bardziej popularna, ale dla dużych grup przestępczych jest zbyt mało wydajna.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVP.INFO/ PR, tm
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

22

Blisko 800 tys. papierosów przemyconych z Polski przejęli w ostatnich dniach niemieccy celnicy. Większość znajdowała się w furgonetce zatrzymanej w okolicach Freiburga. Na uwagę zasługuje także odkrycie ponad 25 tys. podrobionych papierosów, które wysłano w niepozornej paczce. Ta metoda przemytu staje się coraz bardziej popularna, ale dla dużych grup przestępczych jest zbyt mało wydajna.

Największą kontrabandę przejęli funkcjonariusze Jednostki Kontroli Szlaków Komunikacyjnych Głównego Urzędu Celnego w Karlsruhe (czyli oddziału mobilnego). Tym razem celnicy polowali na przemytników na autostradzie nr 5. Zwrócili uwagę na polską furgonetkę, za kierownicą której siedział 42-letni Rumun. Auto było puste. Kierowca tłumaczył, że jedzie z Polski przez Węgry i Austrię do Francji po jakieś silniki.

Pytany o towary wymagające zgłoszenia lub kontrabandę, zdecydowanie zaprzeczył. Celnicy poprosili go o odchylenie plandeki. Mężczyzna bez wahania wykonał tę prośbę. Ale funkcjonariusze znają sposoby przemytników i zwrócili uwagę, że coś jest nie tak z dachem, który wewnątrz pojazdu był niżej niż na zewnątrz.

Okazało się, że była tam skrytka do przemytu papierosów. Zresztą kierowca, widząc, że celnicy odkryli schowek, sam przyznał, że przewoził wyroby tytoniowe. W sumie z podwójnego dachu wyciągnięto ponad 670 tys. paczek papierosów z logo znanego koncernu. Funkcjonariusze nie mieli wątpliwości, że to podróbki. Kierowca został aresztowany, a kontrabanda w najbliższym czasie zostanie spalona.

Paczka z Polski z białoruskimi papierosami

Na inny pomysł wpadli przestępcy, którzy wysyłali do Niemiec białoruskie papierosy w niewinnie wyglądających paczkach. Dwie takie przesyłki odkryli celnicy w powiecie Saale-Holzland. Opakowania papierosów były szczelnie połączone i upchane w paczkach nadanych z Polski.

W sumie funkcjonariusze doliczyli się ponad 25 tys. papierosów. One też zostaną spalone. Adresaci paczek będą się tłumaczyć, kto przysłał im nielegalne papierosy.

Nie wiedział skąd się wzięło 352 tys. euro pod maską

Z pewnością do ognia nie trafi 352 tys. euro odkryte przez celników z Osnabrück podczas kontroli samochodu na autostradzie 30. Kierowca auta wyjaśnił, że był u brata w Amsterdamie, a teraz jedzie do drugiego brata, tym razem do Berlina. Oczywiście też zapewniał, że nie ma niczego zabronionego.

Najwyraźniej funkcjonariusze niezbyt mu zaufali, ponieważ zdecydowali o przeszukania auta. Szybko odkryli w komorze silnika kilka kanciastych opakowań foliowych, w których było w sumie ok. 352 tys. euro.

Każdy podróżujący przez Niemcy ma obowiązek zgłosić gotówkę w kwocie od 10 tys. euro. Za kontrabandę grozi grzywna do miliona euro. Znalezione pieniądze zabezpieczono, a mężczyzna odpowie za przemyt przed sądem.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina
  • Bromazepam
  • Dekstrometorfan
  • Miks

Po 2 dni wcześniejszym zapoznaniu mnie z benzydaminą przez kumpla (po 1,75 na głowę) i ciekawych, delikatnych lotach byłem żądny przygód po większej dawce. Nastawienie pozytywne,byłem podekscytowany przed seansem 5D ;) Miałem wielką nadzieję zobaczyć jakąś postać. Towarzyszył mi kolega, który na swoje barki wziął niebanalną dawkę 4,4 g(90kg). Pokój niedoświetlony, lekki półmrok, wiele przedmiotów w zasięgu wzroku, w lewej ręce jogurt pitny ( polecam, zmniejsza prawdopodobieństwo pawia ) w drugiej latarka na wszelki wypadek( daje poczucie bezpieczeństwa, chociaż żałuję że z niej korzystaliśmy ).

Po godzinie od zażycia poczułem lekkie ogólne znieczulenie i odrętwienie, poruszając ręką zobaczyłem za nią ciemną poświatę, doświadczyłem też efektu nieostrości widzenia. Litery w czasopiśmie zmieniły się w chińskie znaczki, które po 20 minutach były nie do odczytania nawet przy maksymalnym świetle. Po spojrzeniu na sufit, na żyrandol, zaczął on wyciągać w moją stronę swoje listki i powolutku pełznąć po suficie, odebrałem to jako przyjacielski gest przytulenia się .

  • Grzyby halucynogenne
  • Tripraport

Świętowanie sukcesu, perspektywa ogromu pracy w niedalekiej przyszłości.

Ostatnio wrzuciłem swój raport tutaj 3 lata temu. Niesamowite jak ten czas szybko upyłnął.  A więc tym razem - trip po grzybkach. 

Rzecz działa się wczoraj po 25 nóżkach i kapeluszach łysiczki lancetowatej. Pełne spektrum efektów rozwinęło się nim wskazówka minutowa zdążyła zatoczyć koło. 

 

  • LSD-25
  • Pozytywne przeżycie

Ekscytacja, bardzo dobry nastrój, pozytywne nastawienie do życia. Puste mieszkanie przyjaciółki, brak ryzyka "przypału"

Witajcie!

Postanowiłam opisać jeden ze swoich najlepszych tripów pod wpływem LSD. Mam nadzieję, że wam się spodoba!

Całe zdarzenie miało miejsce około 3 lat temu. Byłam jeszcze początkująca, jeśli chodzi o "te tematy" ;) Wraz z koleżanką, którą będę w tym raporcie nazywać Lilia, nie mogłyśmy się doczekać, aż nadarzy się okazja do ponownego spróbowania kartoników, które leżały grzecznie w mojej szufladce, schowane w stary portfel. W końcu- stało się! Jej ojciec wyjechał na kilka dni, więc miała mieszkanie tylko dla siebie. I dla mnie, rzecz jasna ;) A więc zaczynamy!

  • GHB

Czesc wam ludzie ! To ja ! Andrzejek J. !
Andrzejek oprowadzi was po swoim swiecie ! - Swiecie Andrzejka !!!
Andrzejek ponownie zapisal sie na liste by moc byc z wami, cieszmy sie i

radujmy alebowiem nowy sort ghb wydaly na swiat sutki samego Jozuego !

Andrzejek lubi was i cieple ghb prosto spod wymienia starej zrzedliwej

sprzedawczyni nocnego z alkoholem.
randomness