Nielegalny sklep w więzieniu. Sąd skazał byłego strażnika

Cztery lata za korupcję, nielegalny sklepik internetowy i handel narkotykami w więzieniu. Sąd skazał byłego strażnika z Kleczkowskiej.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Gazeta Wrocławska
Marcin Rybak

Odsłony

259

Cztery lata za korupcję, nielegalny sklepik internetowy i handel narkotykami w więzieniu. Sąd skazał byłego strażnika z Kleczkowskiej.

Więźniowie Zakładu Karnego na Kleczkowskiej zamawiali alkohol, elektronikę, modemy, nośniki pamięci, telefony komórkowe u więziennego bibliotekarza Mariusza W.

Ten - korzystając z bibliotecznego komputera i przemyconego za kraty modemu - zamawiał towar w internecie, który przysyłany był do domu strażnika Sławomira U. i sprzedawany więźniom. Rzecz jasna z odpowiednią marża. Pół litra wódki kosztowało 100 zł. To strażnik - wynika z ustaleń śledztwa - przemycił do więzienia modem.

W czwartek wrocławski sąd wydał wyrok w tej sprawie. Historia sklepiku - działającego w 2012 roku - była tylko jednym z wątków. Główny dotyczył handlu narkotykami i łapówek.

Narkotyki były jedynie poszerzeniem asortymentu internetowego sklepiku. Tyle, że ich nie zamawiano w sieci. Kupował brat jednego z więźniów, przekazywał strażnikowi, a ten wnosił na teren Zakładu Karnego. Wytropiła go sama Służba Więzienna.

Został zatrzymany na gorącym uczynku. Znaleziono u niego - w służbowej szafce - bardzo dużo dopalaczy.

Zdaniem sądu od kwietnia 2013 do stycznia 2014 do więzienia przemycono 4 tysiące porcji marihuany warte 12 tysięcy złotych. Do tego 500 porcji amfetaminy wartych 1600 złotych.

Przed sądem stanęło pięć osób. Najważniejszy - strażnik więzienia z Kleczkowskiej Sławomir U. - został skazany na cztery lata więzienia. Do tego 10 tysięcy złotych grzywny. Musi też oddać to, co zarobił na przestępstwach. Czyli 12 tys. zł łapówek i 2720 złotych zysku z handlu narkotykami.

Więzienny bibliotekarz otrzymał niskie wyroki: grzywna i pół roku więzienia. Ale sąd uznał go za „małego świadka koronnego”. Czyli osobę, której należy się łagodny wyrok, bo pomagała organom ścigania wyjawić przestępstwo. Inna rzecz, że ten więzień odsiaduje 25-letni wyrok. Również wyrok czterech lat usłyszał Łukasz P., jeden z braci zaangażowanych w handel narkotykami. Dwie pozostałe osoby zostały skazane na kary w zawieszeniu.

Sąd utajnił uzasadnienie wyroku, bo cały proces prowadzony był z wyłączeniem jawności.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)


Przejde od razu do rzeczy


W piatek mialem zamiar isc na impreze do Studo Jack (taki lokal gdzie

leci trance i house w Poznaniu).


Nadszedl ten dzien i bylismy juz gotowi tzn 15 tabletek koniczynek i

troche jarania


Ok 18:30 wpadli do mnie dwaj kumple przyniesli mi tabletki i poszli do

chaty sie najesc, ja w tym czasie ubralem sie i wyszedlem po moja laske.


Razem z nia poszlismy po reszte wiary.

  • Ayahuasca

nazwa substancji: Ayahuasca.

poziom doświadczenia użytkownika: Ayahuasca pierwszy raz poza tym Absynt, Grzybki, Marihuana, Pejotl, Aviomarin, Kodeina, Tussipect, Amfetamina, Kokaina, Extasy, Lsd.

dawka, metoda zażycia: 8g Mimosa hostilis kora + 3,5g Pegaum harmala. Gotowane osobno 3x po godzinie w wodzie ph 2 (ok. pół cytryny na szklanke wody). Doustnie.

  • Marihuana

... a działo się to we wrześniu 2002 roku w malowniczej wsi położonej gdzieś na przedgórzu świętkorzyskim. Miesiąc wcześniej odkryłem hyperreal.info i od tamtej pory stale odwiedzałem tę witrynę skacząc od psychodelika do psychodelika. Większość mojej uwagi przykuły psilocybe semilanceata ponieważ zaczął się sezon i chęć znalezienia tego "taniego" :P i według opisów jakże spektakularnego specyfiku stała się nieodparta.