REKLAMA
Nauczyć młodzież odmawiania narkotyków

Alkohol i narkotyki przynoszą duże szkody w postaci zwiększonej wypadkowości, przemocy i autoagresji, które w rezultacie prowadzą do konfliktów z prawem oraz przedwczesnej inicjacji seksualnej.

Anonim

Kategorie

Źródło

Nasz Dziennik

Odsłony

2064
Spośród 7 milionów uczniów ok. 200-300 tys. miało kontakt z narkotykami. Alkohol i narkotyki przynoszą duże szkody w postaci zwiększonej wypadkowości, przemocy i autoagresji, które w rezultacie prowadzą do konfliktów z prawem oraz przedwczesnej inicjacji seksualnej. W związku z narastającymi zagrożeniami w ramach współpracy ministerstw edukacji i zdrowia, zorganizowane zostaną specjalistyczne szkolenia dla nauczycieli i pedagogów. Międzyresortowy projekt edukacji zdrowotnej i profilaktyki uzależnień zakłada zorganizowanie dwudziestu szkoleń, trwających 4 dni. Ma w nich uczestniczyć po 20 nauczycieli wszystkich szczebli szkół z każdego województwa, po 3 wizytatorów szkół. W tej grupie dodatkowo znajdzie się 400 nauczycieli gimnazjalnych z całej Polski. To właśnie w gimnazjach będzie się szczególnie zwracało uwagę na profilaktykę. Szkolenie kosztować będzie 36 mln zł, a sfinansują je obydwa resorty. Obejmie on kształcenie i doskonalenie nauczycieli w zakresie edukacji zdrowotnej w szkołach, umiejętność diagnozowania, czy uczeń jest pod wpływem narkotyków, interwencji i podejmowania działań profilaktycznych oraz pomoc szkołom promującym zdrowie. - Chcemy stworzyć sieć wysoko wyspecjalizowanej kadry, do której będą mogli się zwrócić nauczyciele stykający się bezpośrednio z problemem uzależnionego ucznia - mówił minister edukacji Edmund Wittbrodt. Obecnie znacznie obniża się granica wieku inicjacji narkotykowej. Niestety, uczniowie wiedzą więcej o narkotykach niż ich nauczyciele. - Ma być to program, który stawia akcent na profilaktykę i promowanie zachować prozdrowotnych - powiedział minister zdrowia Grzegorz Opala. - Pokazujemy alternatywne zachowania, które staną się dobrą szansą na spędzenie życia, a nie ucieczką przed problemami w nałóg - mówił. Zażywanie narkotyków czy picie alkoholu przez młodzież jest w znacznym stopniu ucieczką przed trudnymi problemami, rodzinnymi i szkolnymi, wiąże się z chęcią zwrócenia na siebie uwagi otoczenia. Spowodowane jest także uleganiem presji rówieśników. Celem szkolenia jest także przekonanie nauczycieli, by uczyli młodzież umiejętności zdecydowanej odmowy, kiedy proponuje im się narkotyki.

Dominika Żukowska

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • 2C-I

Substancja i dawka: 18 mg 2C-I.


  • Inne


dzis przytrafila sie mi rzecz niespotykana na codzien...


  • LSD-25


Miało to miejsce gdzieś w roku 1997-98.


Pewnego razu wraz z dwoma kolesiami postanowiliśmy zażyć papiera.


Udaliśmy się do Szczecina moim maluszkiem(mieszkam nie daleko) i zakupiliśmy

jeden blotter Panoramixa. Pierwsze wrażenie - `kurwa i to na trzech?!!! No

trudno. powalczyliśmy z żyletką i po chwili każdy ssał namiętnie malutki

kartonik.


Śmieliśmy się z własnej naiwności twierdząc, że można było za tę sumę (35,-)

kupić sobie ziółka.

  • Amfetamina
  • Pozytywne przeżycie
  • Tytoń

Beztroska, intymna atmosfera, noce na powietrzu. Samotne nocki w ciepłym, przytulnym mieszkaniu. Nastawienie od umiarkowanie pozytywnego do bardzo pozytywnego.

Jedną z moich oficjalnych diagnoz jest schizofrenia paranoidalna z objawami afektywnymi, nieco przybliżając - objawy psychozy, czyli paranoi mieszają się z symptomami choroby afektywnej dwubiegunowej (depresja popsychotyczna, mania, subtelna mania czyli tzw. hipomania). Drzwi do prawdziwego epizodu manii psychotycznej otworzyły mi amfetamina i metamfetamina w 2014 roku. Epizod przepięknego "zawieszenia" LSD ze stymulantami trwał blisko pół roku, po których mój mózg wyglądał jak spalony, blady step, a żniwo zebrała depresja. Spędziłam bity rok w szpitalu.