REKLAMA
Nastolatek deportowany przez gram marihuany?

Luis Quintana Alvarez, student East High przybył do Stanów Zjednoczonych ze swoją matką i rodzeństwem, gdy miał zaledwie 11 miesięcy i otrzymał status DACA. Jednak rok temu został zatrzymany za zbyt szybką jazdę...

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

thc-thc.info

Odsłony

83

W Den Moines, w stanie Iowa, 19 – latek przebywał w więzieniu przez pięć miesięcy po tym jak został złapany na posiadaniu 1 grama marihuany, a obecnie podjęto decyzję o jego deportowaniu do Meksyku.

Decyzja zapadła ze względu na połączenie polityki Deferred Action for Childhood Arrivals (DACA) oraz poglądów stanu na temat marihuany.

Niedawno, DACA przyznało w wiadomościach, że prezydent Trump ogłosił koniec polityki dotyczącej przyznawania tymczasowego statusu prawnego imigrantom, którzy zostali przywiezieni tutaj jako dzieci przez swoich rodziców za czasów prezydenta Obamy.

Luis Quintana Alvarez, student East High przybył do Stanów Zjednoczonych ze swoją matką i rodzeństwem, gdy miał zaledwie 11 miesięcy i otrzymał status DACA. Jednak rok temu, podczas jazdy samochodem w towarzystwie kuzyna został zatrzymany za zbyt szybką jazdę. Przy wypisywaniu mandatu policjanci odkryli, że w samochodzie znajduje się gram marihuany, który według raportu wart był około 10 dolarów.

Według Quintana i jego adwokata, Ta-Yu Yang, marihuana należała właśnie do niego (Quintana chciał chronić swojego kuzyna przed wyrzuceniem ze szkoły). Nastolatek, który dopiero ukończył 18 lat, uznał, że ze względu na swój wiek, jemu łatwiej będzie się wytłumaczyć z całej sprawy. Choć sam zarzut doprowadził do wyroku w zawieszeniu, spowodował on zaangażowanie się służb federalnych, a wszystko to ze względu na status DACA, który został wycofany przez rząd. Wkrótce potem podjęto decyzję o deportacji i odmowie kaucji.

Oczywiście, Quintana próbował się odwołać twierdząc, że gram cannabis nie jest żadnym poważnym przestępstwem związanym z substancją kontrolowaną zdefiniowanym w prawie imigracyjnym.

Niestety, odwołanie zostało odrzucone. Quintana, który jest Amerykaninem pod każdym względem z wyjątkiem paszportu mówi, że jego świat się skończy, jeśli zostanie wydalony do Meksyku.

„Będę czuł się jak obcokrajowiec, ponieważ prawie całe swoje życie spędziłem w Ameryce.”

Adwokat Quintana, Yang, apelował właśnie o ostatnie możliwe już odwołanie do Board of Immigration Appeals. Istnieje jeszcze nadzieja, że sędzia, do którego trafi wniosek wykaże niezależną opinię i uzna, że Luis Quintana zasługuje na szansę.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana

Był to piątek, ostatni dzień przed świętami. dawno nie paliłem a przez święta nie było by mi dane zapalić, więc postanowiliśmy z kumplami spalić się w ten dzień. POmine co było na początku (ni opowiem m.in. o pijanym koledze na polskim :)) Przejde do opisuj mojej paranoi :)

Paliłem wtedy dwa towary.... Jeden taki sprasowany, doskonały, świetnie się paliło i świetnie fazowało :)). Potem taki pył marihuanowy, ale to była mj na bank. Kumple ten pył palili więc materiał był sprawdzony.....  • Grzyby halucynogenne
  • Przeżycie mistyczne

Wiecznie pozytywne nastawienie pomaga w doświadczaniu nowych przeżyć, zwłaszcza psychodelicznych. Koniecznie chciałam być w bliskim otoczeniu, w swoim mieszkaniu. Tak też było. Trójka bliskich kumpli, własny pokój, ogólna ciekawość i radość z doświadczenia czegoś nowego. Ekscytacja.

Nie spodziewałam się, że kiedykolwiek tutaj się zarejestruję, a co dopiero napiszę tekst, lecz chęć podzielenia się ze światem zainteresowanych moim małym mistycznym przeżyciem jest tak spory, że nie mogłam się powstrzymać. 

                                                              ***

  • 6-APB
  • Pierwszy raz

Dobry nastrój, wolne mieszkanie - współlokatorzy na urlopie, ciekawość w związku z testem nowej dla nas substancji. Chęć miłego spędzenia czasu z A (19).

 

W TR znajdują się treści o charakterze erotycznym – uprzedzam, bo nie każdy lubi czytać :)

 

Zacznę od tego, że od dwóch miesięcy mieszkam w UK z dziewczyną. Zaraz przed delegalizacją udało nam się zakupić trochę groszków na 6-abp w promocji. Był piątek, A wcześniej wróciła do domu. Padł pomysł, by przetestować nową substancję. Postanowiliśmy się jeszcze godzinkę przed wszystkim zdrzemnąć, po krótkim odpoczynku obiad (pieczone ziemniaki z mięsem i cebulą) i znów godzinka odpoczynku, kawa itp. by nie wrzucać od razu po posiłku.

 

  • MDMA
  • Tripraport

Pasterka.

Witam. Postanowiłem nieco zmienić formę, wybierając opis akurat tego, ale i być może kolejnych TR. Jak wiadomo, jest to oczywiście jedynie bajka:-)

randomness