Narkotykowe gangi rekrutują w Szwecji młodych Afgańczyków

Grupy przestępcze rekrutują starających się o azyl w Szwecji młodych Afgańczyków do sprzedaży narkotyków – wynika z danych policji przedstawionych we wtorek przez szwedzkie radio publiczne.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVP.INFO/PAP
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

194

Grupy przestępcze rekrutują starających się o azyl w Szwecji młodych Afgańczyków do sprzedaży narkotyków – wynika z danych policji przedstawionych we wtorek przez szwedzkie radio publiczne.

Według policyjnych statystyk 120 młodych Afgańczyków trudni się handlem narkotykami na placu Sergela w centrum Sztokholmu. W Goeteborgu zidentyfikowano 15-20 takich osób sprzedających zakazane używki w okolicach parku Brunnsparken. W Uppsali grupa ta liczy 25 osób.

Jak wyjaśnia szwedzkie radio, młodzi migranci stają się łatwym łupem dla gangów narkotykowych w momencie ukończenia 18 lat. Wówczas jako dorośli nie podlegają już pod gminy, które zapewniają im opiekę w rodzinach zastępczych lub domach dziecka, a przenoszeni są do ośrodków dla oczekujących na azyl imigrantów, położonych często daleko od ich dotychczasowego miejsca zamieszkania.

– Aby uniknąć przeprowadzki, zaczynają żyć na własny rachunek i stają się bezdomni. Z pomocą przychodzą gangi, oferując im dach nad głową w zamian za sprzedaż narkotyków – twierdzi Lennart Karlsson z komendy miejskiej policji w Sztokholmie.

Zajmujący się przestępczością uliczną policjant z Goeteborga Robin Nilsson zwraca uwagę, że młodzi Afgańczycy sami uzależniają się od narkotyków, początkowo otrzymując je za darmo od swoich „pracodawców”.

Według Szwedzkiego Zarządu ds. Zdrowia i Opieki Społecznej, Szwedzkiej Agencji Zdrowia Publicznego oraz Rzecznika Praw Dziecka, młodzi imigranci, którzy przybywają samotnie do Szwecji, są w grupie ryzyka uzależnienia od narkotyków.

W 2015 roku Szwecja przyjęła rekordową liczbę imigrantów – ponad 162 tys. Wśród nich 35 tys. stanowiły młode osoby, które przybyły bez opiekunów prawnych. Dwie trzecie z nich pochodzi z Afganistanu. Ich obecność wywołała w Szwecji debatę – dla jednych to dzieci zmuszone do imigracji przez wojnę, dla innych „dzieci z brodami”, czyli młodzi mężczyźni celowo zaniżający swój wiek. Większość z nich nie miała przy sobie dokumentów.

Szwedzkie urzędy początkowo nie wiedziały, w jaki sposób weryfikować wiek młodych imigrantów. Po wielu miesiącach wprowadzono krytykowane przez część środowiska lekarskiego badania kolan, które miały pomóc oszacować wiek. Wyniki te były obarczone ryzykiem błędów, na co zwracały uwagę wyroki sądów. Wobec długiego okresu oczekiwania na decyzję o azylu, a także wskutek pozostania w Szwecji tysięcy Afgańczyków, którym odmówiono azylu, szwedzki rząd wprowadził w połowie tego roku amnestię. Jak oszacowano, obejmie ona 9 tys. młodych imigrantów, pod warunkiem, że będą oni uczęszczać do szkoły.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25

Tripowanie na łonie natury w wspaniała sprawa. Tripowałem już w różnych miejscach, teraz przyszła kolej na góry. Wybrałem się do Zakopca, właściwie to na spotkanie twórców neuro_groove ale to już inna bajka. Kwasa sprawdziłem na sobie parę dni wcześniej więc mogłem być pewien dobrej jazdy.

  • MDMA
  • MDMA (Ecstasy)
  • Pozytywne przeżycie

Po obiedzie świątecznym. Nastawienie dobre. Lekki stres, jak zawsze. Pusty dom.

MDMA drugi raz (3/4 tabletki. Niestety nie wiem jaka dawka)

Pierwszy raz brałem 2 tygodnie temu 1/4 tabletki. Taka dawka żeby zobaczyć, czy nie jestem uczulony. Wtedy faza była bardzo leciutka, lekko mnie wtedy zaćmiło. Patrzyłem się na monitor przez 30 minut i tyle.

 

 

 

 T 18:20 rozmieszalem pół tabletki w soku z czarnej porzeczki hortex, wypiłem w 5 min. Oglądam yt, jestem sam w domu, rodzice pojechali do znajomych.

 

T+30min 18:50 czuje, jakby coś powoli miało wchodzić:

-lekkie oszołomienie

  • Gałka muszkatołowa


23 lutego 200417:30 - poczatek eksperymentu

wsypuje 2 opakowania galki do szklanki i dolewam wody.

pierwszy lyk oproznil 1/3 szklanki. Pozniej bylo gorzej :/

za kazdym podejsciem mialem odruch wymiotny a okropny smak

bynajmniej nie zachecal do spozycia :)17:53 - koniec picia "napoju".

zuje gume... czekam na efekty.


  • Grzyby halucynogenne

nazwa subst. grzyby (łysiczka lancetowata chyba)

poziom dosw. sredni (ziele, grzyby)

dawka : ... pomyslmy... 30 w kanapce z dzemem, nastepnie 15 a potem jeszcze 15 (doustnie)

set&setting: dyskoteka :) podekscytowanie (koncert dramowy;) )