REKLAMA
Narkotykowe gangi rekrutują w Szwecji młodych Afgańczyków

Grupy przestępcze rekrutują starających się o azyl w Szwecji młodych Afgańczyków do sprzedaży narkotyków – wynika z danych policji przedstawionych we wtorek przez szwedzkie radio publiczne.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVP.INFO/PAP
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

170

Grupy przestępcze rekrutują starających się o azyl w Szwecji młodych Afgańczyków do sprzedaży narkotyków – wynika z danych policji przedstawionych we wtorek przez szwedzkie radio publiczne.

Według policyjnych statystyk 120 młodych Afgańczyków trudni się handlem narkotykami na placu Sergela w centrum Sztokholmu. W Goeteborgu zidentyfikowano 15-20 takich osób sprzedających zakazane używki w okolicach parku Brunnsparken. W Uppsali grupa ta liczy 25 osób.

Jak wyjaśnia szwedzkie radio, młodzi migranci stają się łatwym łupem dla gangów narkotykowych w momencie ukończenia 18 lat. Wówczas jako dorośli nie podlegają już pod gminy, które zapewniają im opiekę w rodzinach zastępczych lub domach dziecka, a przenoszeni są do ośrodków dla oczekujących na azyl imigrantów, położonych często daleko od ich dotychczasowego miejsca zamieszkania.

– Aby uniknąć przeprowadzki, zaczynają żyć na własny rachunek i stają się bezdomni. Z pomocą przychodzą gangi, oferując im dach nad głową w zamian za sprzedaż narkotyków – twierdzi Lennart Karlsson z komendy miejskiej policji w Sztokholmie.

Zajmujący się przestępczością uliczną policjant z Goeteborga Robin Nilsson zwraca uwagę, że młodzi Afgańczycy sami uzależniają się od narkotyków, początkowo otrzymując je za darmo od swoich „pracodawców”.

Według Szwedzkiego Zarządu ds. Zdrowia i Opieki Społecznej, Szwedzkiej Agencji Zdrowia Publicznego oraz Rzecznika Praw Dziecka, młodzi imigranci, którzy przybywają samotnie do Szwecji, są w grupie ryzyka uzależnienia od narkotyków.

W 2015 roku Szwecja przyjęła rekordową liczbę imigrantów – ponad 162 tys. Wśród nich 35 tys. stanowiły młode osoby, które przybyły bez opiekunów prawnych. Dwie trzecie z nich pochodzi z Afganistanu. Ich obecność wywołała w Szwecji debatę – dla jednych to dzieci zmuszone do imigracji przez wojnę, dla innych „dzieci z brodami”, czyli młodzi mężczyźni celowo zaniżający swój wiek. Większość z nich nie miała przy sobie dokumentów.

Szwedzkie urzędy początkowo nie wiedziały, w jaki sposób weryfikować wiek młodych imigrantów. Po wielu miesiącach wprowadzono krytykowane przez część środowiska lekarskiego badania kolan, które miały pomóc oszacować wiek. Wyniki te były obarczone ryzykiem błędów, na co zwracały uwagę wyroki sądów. Wobec długiego okresu oczekiwania na decyzję o azylu, a także wskutek pozostania w Szwecji tysięcy Afgańczyków, którym odmówiono azylu, szwedzki rząd wprowadził w połowie tego roku amnestię. Jak oszacowano, obejmie ona 9 tys. młodych imigrantów, pod warunkiem, że będą oni uczęszczać do szkoły.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Dimenhydrynat

Nazwa substancji : Aviomarin

Poziom doswiadczenia : MJ i Hash notorycznie . . . pierwszy raz avio

Dawka: 15 tabletek, doustnie.

Set & setting : Wypoczety, oczekiwania haluny :)

EFEKTY:


  • 1P-LSD
  • Pierwszy raz

Nie wiem czego oczekiwać, pozytywne nastawienie na dobre przeżycie(?), załatwiony kumpel do tripsitu. Pogoda średnia - zachmurzone i mokre, ale nie pada.

Był to mój pierwszy raz z jakimikolwiek psychotropami i tak zlansował mi mózg, że nie mam słów.

 

Zacznijmy od początku, godzina koło 13. Wyjeżdżamy z kumplem spod centrum handlowego gdzie kupiliśmy sobie ulubioną potrawę na później - gdybym zgłodniał. Kurczak w specyficznym, dość kwaśnym sosie. Kolega prowadzi. Jedziemy gdzieś nad pobliskie jezioro. Wkładam karton pod język.

T: 0:00 - godz. 13

Jedziemy nad jezioro. Nic szczególnego. Trzymam karton bez smaku pod językiem. Czekam aż coś się wydarzy.

T: 0:10

  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Set - Podekscytowanie, lekki strach i niepewność przed zażyciem LSD. Paląc marihuanę nadzieja na przedłużenie "tripa". Setting - 4 osoby biorące oraz 1 tripsitter (którego serdecznie pozdrawiam <3), muzyka (link poniżej).

A więc tak, chciałbym zacząć od tego że jest to mój pierwszy post, ja i pierwszy napisany raport na tym forum. Z góry przepraszam za jakieś niedociągnięcia, ale przed tripem postanowiłem że zacznę aktywnie uczestniczyć w funkcjonowaniu forum.

Może się przedstawię

Jestem (M). Od dawien dawna marzyłem o zażyciu mocnej substancji psychodelicznej lecz albo brakowało mi czasu, albo pieniędzy. Poniżej przedstawiam mój dzień w którym zacząłem przygodę z psychodelikami.

Karton o którym mowa kupiłem 2 tygodnie przed zażyciem od zaprzyjaźnionego kumpla.

  • Marihuana

/ nazwa substancji: marihuana / poziom doświadczenia: raz na jakiś czas;) ostatnio kilka razy na dzień przez 6 dób / dawka: pół gieta na 4 osoby / metoda: lufka / set&setting: plaża, noc, dopita reszta wódeczki, nuda, las nieopodal, czyt. nadzieja na fajne wkręty /
randomness