REKLAMA
Narkotykowa piramida na Mazurach

Do aresztu trafiło ośmiu hurtowników i dealerów

Anonim

Kategorie

Źródło

wp.pl
PAP

Odsłony

2236

Narkotykowa piramida na Mazurach

wp.pl

Sąd Rejonowy w Biskupcu (woj. warmińsko-mazurskie) wydał w piątek nakaz aresztowania trzech kolejnych osób związanych z mrągowską "piramidą narkotykową" - Pawła K., Łukasza G. i Piotra P. Wszyscy mają po 18 lat.

W aktach mam dowody na to, że osoby związane z tą sprawą wprowadziły na rynek co najmniej kilogram narkotyków. Nie będzie jednak przesadą, jeśli powiem, że było to kilka kilogramów. W przyszłym tygodniu spodziewać się można kolejnych aresztowań - powiedział Zbigniew Kubas, prokurator rejonowy w Biskupcu. Podejrzanych w tej sprawie jest blisko 160 osób w wieku od 14 do 22 lat. Do aresztu trafiło dotąd ośmiu hurtowników i dealerów, którzy na rynek wprowadzili kilka kilogramów marihuany, haszyszu i amfetaminy.

Biskupiecka prokuratura i mrągowska policja od dwóch tygodni prowadzą intensywne śledztwo, mające doprowadzić do całkowitego rozbicia gangu zajmującego się rozprowadzaniem narkotyków w Mrągowie.

Mrągowo: kolejne aresztowania handlarzy narkotyków

PAP

Sąd Rejonowy w Biskupcu (woj. warmińsko-mazurskie) aresztował w piątek trzy kolejne osoby związane z mrągowską "piramidą narkotykową" - Pawła K., Łukasza G. i Piotra P. Wszyscy mają po 18 lat.

"W aktach mam dowody na to, że osoby związane z tą sprawą wprowadziły na rynek co najmniej kilogram narkotyków. Nie będzie jednak przesadą, jeśli powiem, że było to kilka kilogramów. W przyszłym tygodniu spodziewać się można kolejnych aresztowań" -powiedział PAP Zbigniew Kubas, prokurator rejonowy w Biskupcu.

Podejrzanych w tej sprawie jest blisko 160 osób. Do aresztu trafiło dotąd osiem, hurtownicy i dealerzy, którzy na rynek wprowadzili kilka kilogramów marihuany, haszyszu i amfetaminy.

Biskupiecka prokuratura i mrągowska policja od dwóch tygodni prowadzą intensywne śledztwo, mające doprowadzić do całkowitego rozbicia gangu zajmującego się rozprowadzaniem w Mrągowie marihuany, haszyszu i amfetaminy. Na liście podejrzanych znajduje się około 160 osób w wieku od 14 do 22 lat - uczniowie tamtejszych szkół oraz bezrobotni.

Jak poinformowała PAP Bożena Przyborowska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, w czwartek sąd aresztował dwie osoby - 19-letniemu Tomaszowi K. zarzuca się sprzedaż od stycznia ubiegłego roku marihuany i amfetaminy, w tym również dzieciom. Grozi mu za to od trzech do dziesięciu lat więzienia

Drugim aresztowanym w czwartek był 18-letni Daniel K., podejrzany o posiadanie narkotyków. Jemu z kolei za posiadanie narkotyków grożą trzy lata więzienia.

"W związku z rozbiciem narkotykowego gangu w areszcie przebywa już osiem osób. Zatrzymano hurtowników i sprzedawców narkotyków. Zlikwidowano także dwa kanały dostaw narkotyków" -powiedziała PAP Przyborowska.

Zdaniem prokuratora Kubasa wkrótce lista podejrzanych powinna zostać zamknięta.

"Tak dużą listę zawdzięczamy temu, że przy każdym przesłuchaniu kolejnych osób, one same bez oporu podają inne osoby, które są zamieszane w ten proceder i ta swego rodzaju piramida, na czubku której są hurtownicy, potem dealerzy, a na końcu rzesza odbiorców, zaczyna się rozpadać" - dodał Kubas.

Jak powiedział prokurator, sprawy podejrzanych będą rozstrzygały sądy rejonowe, okręgowy i dla nieletnich.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

OrGen (niezweryfikowany)
,,Droga redakcjo,, zauważyłam że na waszej stronie poświęconej używkom, brak jakiejkolwiek wzmianki o magicznej herbacie Guarana. Ma ona niezwykłe właściwości pobudzające, o wiele mocniejsze niż Yorda Mate. A w dodatku bardzo smaczny tropikalny smak. Jest dostępna w wiekszości sklepów na terenie całej Polski i kosztuje ok. 6zł Jej dystrybutorem jest Vitax. Warto spróbować choćby dla samego smaku i jakże przyjemnego pobudzenia. <br>VITAX- GUARANA
OrGen (niezweryfikowany)
,,Droga redakcjo,, zauważyłam że na waszej stronie poświęconej używkom, brak jakiejkolwiek wzmianki o magicznej herbacie Guarana. Ma ona niezwykłe właściwości pobudzające, o wiele mocniejsze niż Yerba Mate. A w dodatku bardzo smaczny tropikalny smak. Jest dostępna w wiekszości sklepów na terenie całej Polski i kosztuje ok. 6zł Jej dystrybutorem jest Vitax. Warto spróbować choćby dla samego smaku i jakże przyjemnego pobudzenia. <br>VITAX- GUARANA
Ja (niezweryfikowany)
Rok temu slyszalem o tym ze w skorce od banana a dokladniej w tych nitkach znajduje sie jakas psychoaktywa substancja oczywiscie nie uwierzylem ale wczoraj kumpel powiedzial to samo tyle ze podobno trzeba to jeszcze ususzyc i gotowac a potem spalic. Nie wiem jak to jest na pewno i jestem bardzo ciekaw czy ktos o tym cos wie jak cos to na maila <br>dont_wory_be_happy@interia.pl albo po prostu powiedzcie tutaj.
datura (niezweryfikowany)
niestety nie wiem jak one sie nazywają. jednakże z rok temu ostro katowałem banana wg wielu różnych przepisów. Jedyne co z tego miałem to rozluźnienie , a potem zamułka,nic więcej. banana nie odradzam,ale do polecenia też sie nie palę. jednakowoż jak ktoś ma informacje na temat tych substancji to prosiłbym o nie na maila daturainnoxia@interia.pl
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan

S&S : Droga na peron, Most.

Doświadczenie : Kofeina, Tytoń, Alkohol, THC.

Dawkowanie : Tussidex, 360 mg.

Chciałbym zaznaczyć, że jest to mój pierwszy raz z czymś mocniejszym, wypadło na DXM.

Stoję z kumplem (nazwijmy go L.) w mało widocznym miejscu i połykamy. Najpierw on, 18 małych tabletek ląduje w żołądku, potem ja, popijamy sokiem i idziemy gdzieś usiąść.

Dzwonimy po następnego znajomego (a tego nazwijmy G.), przychodzi i razem wyruszamy w Dexową podróż.

  • Dekstrometorfan

Substancja: dekstrometorfan


Doświadczenie: małe - dxm po raz pierwszy, wcześniej tylko thc i etanol


Dawka: 450mg na 80kg wagi (15 tabletek tussidexu)


Set&setting: stan umysłu - lekki dół


intencje - oderwanie od rzeczywistości, doświadczyć nowego przeżycia


miejsce spożycia - mieszkanie, sam

  • Benzydamina
  • Pierwszy raz

lekki stres , ciekawość , chęć odczucia mocnych halucynacji miasto / aglomeracja / las

 

02.09.2020

Chcę wam przedstawić historię mojego pierwszego razu z benzydymią .

Krótki wstęp o mnie :
Jestem 17 latkiem mieszkającym w aglomeracji średniego miasta .
Mieszkam w domu jedno rodzimym , teren wokół mojej " wioski" to głównie lasy , mamy rzeczkę i pola . Autobus jeździ , chodniki , latarnie są , mamy 2 sklepy a więc nie jest tak źle . Mam małą paczkę znajomych z którymi się spotykam średnio co drugi dzień . Tyle chyba wystarczy więc opowiem wam tą pojebaną historię.

  • Bad trip
  • Dekstrometorfan

13.11.2008

[chyba już kultowy raport, przynajmniej w dziale DXM, a założę się, że wiele osób i tak jeszcze go nie miało okazji przeczytać, więc poznajcie jeden z niewielu polskich opisów plateau sigma]

To co wam opiszę wydarzyło się naprawdę i nic nie będę ściemniał. Miałem już więcej nie zaglądać, ale to trzeba wam napisać. Tylko proszę by zostało to tu na forum.

randomness