Narkotykowa piramida na Mazurach

Do aresztu trafiło ośmiu hurtowników i dealerów

Anonim

Kategorie

Źródło

wp.pl
PAP

Odsłony

2243

Narkotykowa piramida na Mazurach

wp.pl

Sąd Rejonowy w Biskupcu (woj. warmińsko-mazurskie) wydał w piątek nakaz aresztowania trzech kolejnych osób związanych z mrągowską "piramidą narkotykową" - Pawła K., Łukasza G. i Piotra P. Wszyscy mają po 18 lat.

W aktach mam dowody na to, że osoby związane z tą sprawą wprowadziły na rynek co najmniej kilogram narkotyków. Nie będzie jednak przesadą, jeśli powiem, że było to kilka kilogramów. W przyszłym tygodniu spodziewać się można kolejnych aresztowań - powiedział Zbigniew Kubas, prokurator rejonowy w Biskupcu. Podejrzanych w tej sprawie jest blisko 160 osób w wieku od 14 do 22 lat. Do aresztu trafiło dotąd ośmiu hurtowników i dealerów, którzy na rynek wprowadzili kilka kilogramów marihuany, haszyszu i amfetaminy.

Biskupiecka prokuratura i mrągowska policja od dwóch tygodni prowadzą intensywne śledztwo, mające doprowadzić do całkowitego rozbicia gangu zajmującego się rozprowadzaniem narkotyków w Mrągowie.

Mrągowo: kolejne aresztowania handlarzy narkotyków

PAP

Sąd Rejonowy w Biskupcu (woj. warmińsko-mazurskie) aresztował w piątek trzy kolejne osoby związane z mrągowską "piramidą narkotykową" - Pawła K., Łukasza G. i Piotra P. Wszyscy mają po 18 lat.

"W aktach mam dowody na to, że osoby związane z tą sprawą wprowadziły na rynek co najmniej kilogram narkotyków. Nie będzie jednak przesadą, jeśli powiem, że było to kilka kilogramów. W przyszłym tygodniu spodziewać się można kolejnych aresztowań" -powiedział PAP Zbigniew Kubas, prokurator rejonowy w Biskupcu.

Podejrzanych w tej sprawie jest blisko 160 osób. Do aresztu trafiło dotąd osiem, hurtownicy i dealerzy, którzy na rynek wprowadzili kilka kilogramów marihuany, haszyszu i amfetaminy.

Biskupiecka prokuratura i mrągowska policja od dwóch tygodni prowadzą intensywne śledztwo, mające doprowadzić do całkowitego rozbicia gangu zajmującego się rozprowadzaniem w Mrągowie marihuany, haszyszu i amfetaminy. Na liście podejrzanych znajduje się około 160 osób w wieku od 14 do 22 lat - uczniowie tamtejszych szkół oraz bezrobotni.

Jak poinformowała PAP Bożena Przyborowska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, w czwartek sąd aresztował dwie osoby - 19-letniemu Tomaszowi K. zarzuca się sprzedaż od stycznia ubiegłego roku marihuany i amfetaminy, w tym również dzieciom. Grozi mu za to od trzech do dziesięciu lat więzienia

Drugim aresztowanym w czwartek był 18-letni Daniel K., podejrzany o posiadanie narkotyków. Jemu z kolei za posiadanie narkotyków grożą trzy lata więzienia.

"W związku z rozbiciem narkotykowego gangu w areszcie przebywa już osiem osób. Zatrzymano hurtowników i sprzedawców narkotyków. Zlikwidowano także dwa kanały dostaw narkotyków" -powiedziała PAP Przyborowska.

Zdaniem prokuratora Kubasa wkrótce lista podejrzanych powinna zostać zamknięta.

"Tak dużą listę zawdzięczamy temu, że przy każdym przesłuchaniu kolejnych osób, one same bez oporu podają inne osoby, które są zamieszane w ten proceder i ta swego rodzaju piramida, na czubku której są hurtownicy, potem dealerzy, a na końcu rzesza odbiorców, zaczyna się rozpadać" - dodał Kubas.

Jak powiedział prokurator, sprawy podejrzanych będą rozstrzygały sądy rejonowe, okręgowy i dla nieletnich.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

OrGen (niezweryfikowany)
,,Droga redakcjo,, zauważyłam że na waszej stronie poświęconej używkom, brak jakiejkolwiek wzmianki o magicznej herbacie Guarana. Ma ona niezwykłe właściwości pobudzające, o wiele mocniejsze niż Yorda Mate. A w dodatku bardzo smaczny tropikalny smak. Jest dostępna w wiekszości sklepów na terenie całej Polski i kosztuje ok. 6zł Jej dystrybutorem jest Vitax. Warto spróbować choćby dla samego smaku i jakże przyjemnego pobudzenia. <br>VITAX- GUARANA
OrGen (niezweryfikowany)
,,Droga redakcjo,, zauważyłam że na waszej stronie poświęconej używkom, brak jakiejkolwiek wzmianki o magicznej herbacie Guarana. Ma ona niezwykłe właściwości pobudzające, o wiele mocniejsze niż Yerba Mate. A w dodatku bardzo smaczny tropikalny smak. Jest dostępna w wiekszości sklepów na terenie całej Polski i kosztuje ok. 6zł Jej dystrybutorem jest Vitax. Warto spróbować choćby dla samego smaku i jakże przyjemnego pobudzenia. <br>VITAX- GUARANA
Ja (niezweryfikowany)
Rok temu slyszalem o tym ze w skorce od banana a dokladniej w tych nitkach znajduje sie jakas psychoaktywa substancja oczywiscie nie uwierzylem ale wczoraj kumpel powiedzial to samo tyle ze podobno trzeba to jeszcze ususzyc i gotowac a potem spalic. Nie wiem jak to jest na pewno i jestem bardzo ciekaw czy ktos o tym cos wie jak cos to na maila <br>dont_wory_be_happy@interia.pl albo po prostu powiedzcie tutaj.
datura (niezweryfikowany)
niestety nie wiem jak one sie nazywają. jednakże z rok temu ostro katowałem banana wg wielu różnych przepisów. Jedyne co z tego miałem to rozluźnienie , a potem zamułka,nic więcej. banana nie odradzam,ale do polecenia też sie nie palę. jednakowoż jak ktoś ma informacje na temat tych substancji to prosiłbym o nie na maila daturainnoxia@interia.pl
Zajawki z NeuroGroove
  • 2C-I

Substancja i dawka: 18 mg 2C-I.


  • Gałka muszkatołowa


23 lutego 200417:30 - poczatek eksperymentu

wsypuje 2 opakowania galki do szklanki i dolewam wody.

pierwszy lyk oproznil 1/3 szklanki. Pozniej bylo gorzej :/

za kazdym podejsciem mialem odruch wymiotny a okropny smak

bynajmniej nie zachecal do spozycia :)17:53 - koniec picia "napoju".

zuje gume... czekam na efekty.


  • Grzyby halucynogenne
  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

Set: pozytywne nastawienie, ekscytacja i ciekawość nadchodzących doświadczeń. Setting: pokój akademika, znani od lat dobrzy towarzysze i przyjaciele.

Słowem wstępu, poniższy wpis, jest dwoma Trip Raportami. Pierwszy napisałem ja, autor tego bloga, drugi TR został spisany przez jednego z moich towarzyszy – Marka (imię zmyślone na potrzeby raportu). Razem zredagowaliśmy poniższy tekst, ponieważ dotyczy on jednego, wspólnego spotkania wraz z naszymi przyjaciółmi. Od razu wytłumaczę, skąd taka dokładność w opisywaniu doświadczeń w tekście mojego przyjaciela. Marek nagrywał całe nasze spotkanie na dyktafon, swój tekst pisał przesłuchując nagranie.

  • Hydroksyzyna
  • Kodeina
  • Morfina
  • Oksykodon
  • Retrospekcja

Własny pokój

Przygodę z substancjami zacząłem właściwie od kodeiny. Zachłyśnięty kulturą Amerykańską i podekscytowany opisem efektów przez użytkowników, spróbowałem 150mg tejże. Oczywiście nic nie poczułem - za drugim i trzecim razem też, więc stwierdziłem, że dam sobie spokój. Moją uwagę przyciągnęły następnie psychodeliki, nieco później dysocjanty.

randomness