Narkotyki warte sto tysięcy złotych nie trafią na rynek

Funkcjonariusze zlikwidowali profesjonalną linię produkcyjną służącą m.in. do wytwarzania mefedronu oraz dopalaczy, a także zabezpieczyli kilka kilogramów narkotyków i gotowych środków zastępczych, jak również kilkadziesiąt kilogramów prekursorów.

Podlascy oraz wrocławscy policjanci zatrzymali 2 osoby podejrzane o wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Funkcjonariusze zlikwidowali profesjonalną linię produkcyjną służącą m.in. do wytwarzania mefedronu oraz dopalaczy, a także zabezpieczyli kilka kilogramów narkotyków i gotowych środków zastępczych, jak również kilkadziesiąt kilogramów prekursorów narkotykowych, służących do produkcji substancji zakazanych. Zatrzymane osoby zostały już tymczasowo aresztowane.

Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w wyniku prowadzonych działań wpadli na ślad przestępczego procederu, który polegał na produkcji oraz wprowadzaniu do obrotu znacznych ilości środków odurzających, substancji psychotropowych oraz środków zastępczych. Funkcjonariusze zatrzymali do sprawy dwie osoby.

Podczas przeprowadzonych działań, mundurowi dokonali szeregu przeszukań w trakcie których ujawniono i zabezpieczono m.in. susz ziela konopi innych niż włókniste o wadze 778 gramów, 500 gramów środka zastępczego w postaci 4-CMC, 92 gramy mefedronu, a także 40 gramów amfetaminy. Zlikwidowana również została kompletna linia produkcyjna służąca do wytwarzania narkotyków syntetycznych oraz dopalaczy. Dodatkowo, funkcjonariusze zabezpieczyli 3 litry substancji psychoaktywnej w postaci 4-CMC w fazie wytrącania, a także kilkadziesiąt kilogramów prekursorów narkotykowych.

Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych substancji to około 100 tysięcy złotych. Zatrzymane osoby zostały już tymczasowo aresztowane. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są dalsze zatrzymania.

Jest to już kolejne laboratorium zlikwidowane przez podlaskich policjantów. W lipcu 2016 roku funkcjonariusze z Białegostoku wspólnie z policjantami słowackimi, dokonali rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej, mającej na koncie nielegalne wytwarzanie i wprowadzanie do obrotu środków narkotycznych.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Szałwia Wieszcza


Salvia divinorumExp: ziolo, bialko, dxm, benzydamina, powoj

Set: wieczor, moje mieszkanie lub jakies odludzie (nie wiem gdzie to bylo, bo bylo ciemno, grunt ze za miastem)


  • Etanol (alkohol)
  • LSD-25
  • Miks

Nastawienie na ciekawą wycieczkę, bez wygórowanych oczekiwań, radość, że udało się dostać substancję po 1,5 roku poszukiwań. W towarzystwie dwóch kumpli - W., z którym kwasiłem już wcześniej i D. Wyprawa do lasów w pobliżu domu D., listopadowe popołudnie, które szybko zmieniło się w wieczór a potem także noc.

Minęło już półtorej roku od mojej pierwszej i zarazem ostatniej próby z LSD, więc kiedy udało się zdobyć papierki bardzo się ucieszyłem. Planowaliśmy razem z kilkoma kumplami zrobić większą wycieczkę. Generalnie chętnych było dość dużo, bo chyba z 7 czy 8 osób, ale nie mogliśmy znaleźć wspólnego terminu, który by wszystkim pasował. Zadecydowaliśmy więc razem z W i D, że zrobimy jedną mniejszą wyprawę zanim zbierzemy się na tę dużą, właściwą.

  • Dekstrometorfan
  • LSD-25
  • Miks

Popołudnie, własny pokój, nie mogłem się doczekać :)

Po tym jak kwaszenie ze znajomymi zostało odwołane, nie mogąc doczekać się kolejnej okazji postanowiłem zarzucić planowane kombo samemu w pokoju. Około godz. 13 połknąłem 18 kapsułek tussidexu, po ok. pół godziny poszedłem rzygnąć. Nie jadłem nic od paru dobrych godzin, więc łatwo poszło. Wróciłem do pokoju, usiadłem na łóżku, dalej czuję źle w brzuchu. Postanowiłem się położyć... nie, nie zdążyłem.

  • Morfina
  • Uzależnienie

Napisał Bohdan Filipowski, były profesor filozofii ezoterycznej


randomness