Narkotyki w aucie "na minuty". Kryminalne znalezisko pracownika Panek CarSharing

Podczas inspekcji stanu samochodów pracownicy wypożyczalni Panek CarSharing często znajdują ciekawe rzeczy. Tym razem rzeczywistość przeszła ich najśmielsze oczekiwania. W bagażniku auta oprócz prywatnych rzeczy odnaleźli niedozwolone ilości rozmaitych substancji odurzających.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

MotoPL
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

209

Podczas inspekcji stanu samochodów pracownicy wypożyczalni Panek CarSharing często znajdują ciekawe rzeczy. Tym razem rzeczywistość przeszła ich najśmielsze oczekiwania. W bagażniku auta oprócz prywatnych rzeczy odnaleźli niedozwolone ilości rozmaitych substancji odurzających.

Pracownicy Panek natychmiast zabezpieczyli znalezisko i zawiadomili policję. W bagażniku samochodu były ubrania pozostawione przez którąś z poprzednich użytkowniczek lub użytkowników oraz trzy rodzaje substancji odurzających: narkotyków i dopalaczy, których identyfikację pozostawiamy czytelnikom. Zaznaczymy tylko, że wszystkie są w Polsce nielegalne, tym bardziej że pojęcie własnego użytku nie istnieje w naszym prawie.

Za posiadanie takiej ilości narkotyków grozi co najmniej grzywna, a w ekstremalnych przypadkach również kara pozbawienia wolności do 10 lat. Nawet posiadanie marihuany, legalnej w wielu krajach, w Polsce jest zabronione z wyjątkiem specjalnych przypadków: w celach medycznych, przemysłowych lub badawczych. O tym wszystkim mówią artykuły: 62, 33, 34 i 42 ustawy przeciwdziałania narkomanii.

Firma nie zdradza, w jakim mieście oraz aucie zostały znalezione narkotyki. Zdjęcie Seata Arony z warszawską rejestracją może być przypadkowe. Panek powiadomił o znalezisku swoich fanów na portalu Facebook w piątkowe (20.08.21 r.) południe, co wywołało lawinę mniej i bardziej zabawnych żartów komentatorów.

Ale komuś może nie być do śmiechu, bo zawiadomiona policja na pewno zbada historię użytkowników pojazdu. Zwłaszcza w zestawieniu z prywatnymi przedmiotami śledczy i technicy mogą łatwo wpaść na trop domniemanego właściciela.

Policja na pewno zbada historię auta Panek, w którym znaleziono narkotyki

Innym pytaniem jest cel posiadania i schowania w bagażniku narkotyków oraz ewentualnych innych substancji odurzających. Czy były przeznaczone na własny użytek? Jeśli tak, ilość jest całkiem spora. Możliwe również, że ktoś używał samochodu z car sharingu do sprzedaży detalicznych ilości narkotyków albo przekazania ich innej osobie.

Bardzo łatwo to zrobić bez wzbudzenia podejrzeń. Wystarczy zadbać o wynajęcie bezpośrednio po konkretnej osobie w porozumieniu z nią i wraz z samochodem można łatwo przejąć nielegalny i kosztowny ładunek. A może ktoś opuszczał samochód w popłochu i z tego powodu nie zabrał rzeczy z bagażnika?

Jak było w istocie, z pewnością zbada policja. A na razie Panek CarSharing prosi o zabieranie z wypożyczanych aut wszystkich rzeczy po zakończeniu ich używania. Dzięki temu wszyscy klienci będą bezpieczniejsi. Dlaczego? Wyobraźmy sobie sytuację, że wsiadamy do auta z wypożyczalni, a chwilę później zatrzymuje nas policja do przypadkowej kontroli. Taki kierowca może mieć poważne kłopoty z prawem, nawet jeśli jest niewinny.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina
  • Odrzucone TR
  • Pierwszy raz

W swoim przytulnym pokoju, w półmroku, chęć zobaczenia pierwszych halucynacji w życiu.

Hmmm. Od czego by tu zacząć? Teraz w trakcie pisania tego TR jest jakieś 10 h 45 min od czasu wejścia 0,5 g benzy, jeszcze się nie pozbierałem, ale daje w miare radę pisać. Wczoraj korzystając z okazji, że będe sam w domu przez jakąś godzinę (co rzadko się zdarza bo przeważnie w domu i tak zostaje moja siostra). rozpuściłem prawidłowo według opisu jedną saszetkę w 30ml letniej wody. Rozpuszczałem ok. 10 min. W międzyczasie zrobiłem sobie duży zapas herbaty (szklanka rumianku, szklanka melisy oraz duży dzbanek z wcześniejszą melisą, rumiankiem oraz dwiema świerzymi miętami.

  • Szałwia Wieszcza

mieszkanie, pokój, przyciemnione światło, muzyczka (metal), godzina 20.

17.06.2008

  • Dekstrometorfan
  • Przeżycie mistyczne

festiwal, obozowisko w lesie z przyjaciółmi, nastawienie pozytywne oraz woodstockowy klimat

Witam, postanowiłem napisać trip raport z najbardziej pamiętnej podróży na DXM.

 

Mamy Woodstock, niemal końcówka lata. Wraz z przyjaciółmi wybraliśmy się na ten festiwal żeby się trochę zabawić. 

Rozbiliśmy się w rzadkim lesie jak co roku.

Poza typowymi używkami jak alko czy zioło, wraz z 2 kumplami postanowiliśmy zarzucić sobie deksa w jedną z nocy.

Będę ich opisywał jako S i T. 

Poza nimi była jeszcze moja dziewczyna, koleżanka oraz ''sąsiedzi'' z pobliskich namiotów.