REKLAMA
Narkotyki - świetna zabawa?

Chojnice. Sympozjum o zagrożeniach

Anonim

Kategorie

Źródło

Dziennik Bałtycki

Odsłony

2294

Prawie co trzeci uczeń szkół ponadgimnazjalnych w powiecie chojnickim pije piwo jak dorosły. Tyle samo uczniów przyznaje się do wiedzy na temat sieci dystrybuującej narkotyki. Co trzecie dziecko uważa natomiast, że narkotyki, to tylko świetna zabawa. Dane te zostały przedstawione podczas sympozjum pt. "Obraz młodzieży powiatu chojnickiego wobec zagrożeń". Zostało ono zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Chojnicach, Akademię Bydgoską oraz Zespół Szkół przy ul. Nowe Miasto.

- Propozycję kupienia narkotyków nasi uczniowie otrzymują najczęściej od kolegi lub od dealera - mówiła Maria Wróblewska, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w chojnickim starostwie.

Przedstawione dane pochodzą z badań przeprowadzonych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Potwierdzają je również statystyki policyjne.

- Odnotowaliśmy wzrost przestępstw narkotykowych - mówił Krzysztof Suchomski z KPP w Chojnicach. - W 2002 roku było ich zaledwie 12, natomiast rok póŹniej aż 78. Podobny wzrost odnotowują prawie wszystkie komendy w Polsce.

Podczas sympozjum wystąpili także naukowcy z Akademii Bydgoskiej.

Wszyscy prelegenci potwierdzali, że młodzież jest obecnie narażona nie tylko na alkoholizm, przemoc w szkole i rodzinie, ale przede wszystkim narkotyki. Są one ogólnodostępne, a ich cena może wzbudzać tylko trwogę.

- W naszej szkole bez problemów można kupić chociażby amfetaminę - mówi uczeń Zespołu Szkół Licealnych przy ul. Nowe Miasto. - Działka amfy kosztuje tylko 3 zł. Piwo piją teraz tylko bogaci.
(ms)
- Tylko w pierwszych dwóch miesiącach br. odnotowaliśmy jedną trzecią przestępstw związanych z narkotykami zarejestrowanych przez cały 2003 rok - mówi Krzysztof Suchomski z KPP w Chojnicach.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

mistrz joga (niezweryfikowany)
:) chojnice tutaj? Też brałem udział w tej ankiecie, wszystko się zgadza. Ja jestem za legalizą, może wtedy się zmieni na lepsze...
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)


data: 13.10.2001r.


zażyta trucizna: 1 tabletka Ecstasy z wyrzeźbioną kotwiczką. Cena: 30zł/szt.
  • Dekstrometorfan
  • Miks

Wiosna, starzy przyjaciele i chec doswiadczenia dysocjacyjnego odklejenia.

Trip mial miejsce dobrych kilka lat temu, jeszcze w pamietnych czasach gimbazy. Pomyslalam jednak, ze warto powspominac.

Wybralam sie z przyjacielem (nazwijmy go K.) i przyjaciolka (S.). Wtedy jeszcze wszyscy troje mieszkalismy z rodzicami (teraz juz sie wlasciwie nie widujemy). Mielismy troche kombinowania, zeby wygospodarowac sobie cala noc na trip. Jednak wszystko dopielismy na ostatni guzik i wyruszylismy nad Jezioro Nyskie - miejsce docelowej cpalni.

  • 4-HO-MET
  • Retrospekcja

Ciepłe czerwcowe popołudnie w parku miejskim. Pierwszy psychodeliczny trip.

 

Trip, który wam dziś wam opiszę, miał miejsce w czerwcu 2014 roku, a więc wieki temu w skali internetu (i ustawodawstwa narkotykowego). W zasadzie nawet nie powinienem mówić „trip” w liczbie pojedynczej, bo to były dwie osobne przygody – czas jednak zatarł większość szczegółów i ciężko dziś powiedzieć co kiedy miało miejsce. To, co wam tu przedstawiam, to rekonstrukcja zdarzeń i odczuć sporządzona na bazie wspomnień, zdjęć i nagrań z dyktafonu.

--------

  • Dekstrometorfan

Wiek : 18

Doświadczenie : marihuana, haszysz, kodeina, tramadol, diazepam

Set&Settings : Na początku chciałem w sylwestra zwyczajnie zapalić zioło, jednak niestety było niedostępne, więc poszedłem do apteki po Acodin. Zacząłem jeść tabletki w domu. Nastawienie było chyba niezbyt dobre, gdyż trochę się bałem, z uwagi na możliwość przedawkowania (prawdopodobnie wpłynęło to znacząco na tripa)

Dawka : 450mg / waga 75kg czyli równo 6mg/kg masy ciała