REKLAMA
Narkotyki - świetna zabawa?

Chojnice. Sympozjum o zagrożeniach

Anonim

Kategorie

Źródło

Dziennik Bałtycki

Odsłony

2288

Prawie co trzeci uczeń szkół ponadgimnazjalnych w powiecie chojnickim pije piwo jak dorosły. Tyle samo uczniów przyznaje się do wiedzy na temat sieci dystrybuującej narkotyki. Co trzecie dziecko uważa natomiast, że narkotyki, to tylko świetna zabawa. Dane te zostały przedstawione podczas sympozjum pt. "Obraz młodzieży powiatu chojnickiego wobec zagrożeń". Zostało ono zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Chojnicach, Akademię Bydgoską oraz Zespół Szkół przy ul. Nowe Miasto.

- Propozycję kupienia narkotyków nasi uczniowie otrzymują najczęściej od kolegi lub od dealera - mówiła Maria Wróblewska, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w chojnickim starostwie.

Przedstawione dane pochodzą z badań przeprowadzonych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Potwierdzają je również statystyki policyjne.

- Odnotowaliśmy wzrost przestępstw narkotykowych - mówił Krzysztof Suchomski z KPP w Chojnicach. - W 2002 roku było ich zaledwie 12, natomiast rok póŹniej aż 78. Podobny wzrost odnotowują prawie wszystkie komendy w Polsce.

Podczas sympozjum wystąpili także naukowcy z Akademii Bydgoskiej.

Wszyscy prelegenci potwierdzali, że młodzież jest obecnie narażona nie tylko na alkoholizm, przemoc w szkole i rodzinie, ale przede wszystkim narkotyki. Są one ogólnodostępne, a ich cena może wzbudzać tylko trwogę.

- W naszej szkole bez problemów można kupić chociażby amfetaminę - mówi uczeń Zespołu Szkół Licealnych przy ul. Nowe Miasto. - Działka amfy kosztuje tylko 3 zł. Piwo piją teraz tylko bogaci.
(ms)
- Tylko w pierwszych dwóch miesiącach br. odnotowaliśmy jedną trzecią przestępstw związanych z narkotykami zarejestrowanych przez cały 2003 rok - mówi Krzysztof Suchomski z KPP w Chojnicach.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

mistrz joga (niezweryfikowany)
:) chojnice tutaj? Też brałem udział w tej ankiecie, wszystko się zgadza. Ja jestem za legalizą, może wtedy się zmieni na lepsze...