Nałogom - nie

Kino profilaktyczne pokazuje uczniom zachowania bez przemocy i alkoholu.

Anonim

Kategorie

Źródło

Gazeta Wrocławska
Karolina Osińska

Odsłony

2998

W Gimnazjum nr 1 działa pierwsze w okolicy małe kino profilaktyczne. Filmy mają młodym bielawianom pomóc wykształcią dobre wzorce postępowania

BIELAWA

W filmach, które emitujemy młodzieży, występuje zawsze bohater pozytywny. Pokazujemy zachowania bez przemocy i alkoholu - opowiada Danuta Przedpełska, koordynator Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bielawie.

Filmy emitowane są w Gimnazjum nr 1 (ul. Brzeżna). Na pierwszy seans przyszli młodzi ludzie uczęszczający na zajęcia w klubach profilaktycznych w bielawskich gimnazjach. Do takich klubów chodzą uczniowie narażeni na problemy z alkoholem, czy narkotykami. W "jedynce" na 365 uczniów ponad trzydziestu gimnazjalistów jest członkami klubu.

- Uczniowie nie są w żaden sposób zmuszani do uczestnictwa w klubie. Jeśli uważamy, że komuś przydadzą się takie zajęcia, rozmawiamy najpierw z jego rodzicami, a póżniej z samym uczniem. I osiemdziesiąt procent takich uczniów zgadza się na uczestnictwo w zajęciach i chętnie na nie przychodzi - tłumaczy Krzysztof Molasy, dyrektor gimnazjum.

Ale na seanse przychodzą nie tylko klubowicze - ostatnio uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie klas pierwszych. Filmy są wyświetlane na specjalnym ekranie za pomocą projektora ciekłokrystalicznego w sali gimnastycznej. Ta musiała zostaą odpowiednio zaadaptowana - trzeba było na oknach zamontowaą zasłony.

Film profilaktyczny to zresztą nie wszystko.

- Po emisji zawsze jest dyskusja, która pomaga uczniom zrozumieą treści filmu - mówi Krzysztof Molasy.

Uczniowie są zadowoleni z kina, nie tylko dlatego, że podczas emisji filmu nie mają lekcji.

- O tym, że papierosy niszczą zdrowie wiedziałem - mówi Mateusz Piątek, jeden z pierwszaków. - Ale o tym, że alkohol też niszczy organizm, dopiero się dowiedziałem.
- Dowiedziałam się, że przez narkotyki można nabawią się wielu chorób - mówi Angelika Zagajewska.
- Pokazano nam, jak może wyglądaą człowiek po tych używkach, to było straszne - mówi Mateusz Siarka.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

_straszny_ (niezweryfikowany)
"Pokazano nam, jak może wyglądaą człowiek po tych używkach, to było straszne" --- propaganda zawsze jest straszna
BenY (niezweryfikowany)
&quot;Pokazano nam, jak może wyglądać człowiek po tych używkach, to było straszne&quot; <br>a może tą uzywką byl alkohol ?? a nie np. grass <br>kurwa pierdolenie kotka za pomocą młotka !!! <br>
boro (niezweryfikowany)
Ciekawe czy te dzieciaki tez by tak powiedzialy jak by sobie czasami zajaraly i wiedzialy ze nie wszystkie UZYWKI sa takie same. Jakby im pokazac heleniarza to by powiedzialy ze on pewnie palil marihuane... PS. Moze dozyjemy czasow legalizacji cmochow. PS 2 (nie plejstar:) Wpisujcie jak nazywacie marihuane i gdzie ta nazwa funkcjonuje i skadsie wziela jak wiecie. Ja proponuje &quot;ćmochy&quot; - od ćmoszenia:). pozdro
Anonim (niezweryfikowany)
Uczniowie są zadowoleni z kina, nie tylko dlatego, że podczas emisji filmu nie mają lekcji. Haha :D Właśnie tylko dlatego na takie gówno chodzą O tym, że papierosy niszczą zdrowie wiedziałem - mówi Mateusz Piątek, jeden z pierwszaków. - Ale o tym, że alkohol też niszczy organizm, dopiero się dowiedziałem. O kurwa ale inteligentny gimbus :D
Zajawki z NeuroGroove
 • Damiana
 • Marihuana
 • MDMA
 • MDMA (Ecstasy)
 • Pierwszy raz

Set - dobry humor, lekkie zmęczenie po całym dniu, parę cięższych spraw na głowie, które ciążą mi od dłuższego czasu, ale jestem zupełnie bezsilny wobec nich Setting - impreza taneczna "Pure psychedelic" (transy)

Cześć!

Wczoraj miałem przyjemność zarzucić emkę, poraz pierwszy w życiu. Generalnie ze stymulantami nie mam dużego doświadczenia, jedynie z metylofenidatem, którego dostaję na ADHD i raz z amfetaminą, jednak tylko w mikrodawce 20mg oral. Kofeinę, teobrominę i inne "lekkie" stymulanty pochodzenia roślinnego pomijam :P

 • LSD
 • N2O
 • Pierwszy raz

Miejsce: Dom rodzinny na wsi otoczonej polami, lasami i łąkami, Czas: Równonoc wiosenna, Nastawienie: ciekawskie :)

Podczas jednego z festiwali trafił w moje ręce malutki kartonik, podobno 140µg LSD... słyszałem, że psylocybina i lsd mają tolerancję krzyżową więc postanowiłem zachować tą drugą na inną okazję... coś mi podpowiedziało, że Kwas będzie idealną substancją na powitanie wiosny i okazało się, że przywitaliśmy się w sposób tak interesujący, że musiałem to opisać... no to lecimy:

 • Dekstrometorfan
 • Marihuana
 • Pozytywne przeżycie
 • Tytoń

Bardzo pozytywne nastawienie, ciekawość z nutką strachu, ale również z dużą dozą optymizmu. Pokój oczyszczony, sam w mieszkaniu.

Witam. Jest to mój pierwszy TR, zatem z góry proszę o wyrozumiałość oraz oczywiście zapraszam do lektury!

Słowem wstępu:

 • Bad trip
 • LSD-25

Na spokojnie w domu z przyjaciolmi. Plan byl troche sie zrelaksowac, cos tam przerobic. Jestem swiezo po rozstaniu z facetem i mialam nadzieje troche rozluznic ten temat.

 

Faza wyjątkowo gładko się ładuje. Czuję rozluźnienie w emocjach, w ktorych jestem, jest mi milo, czuję że mam więcej miejsca na oddychanie, więcej przestrzeni w sobie.

T+1h Dalej jest miło. Spiewam sobie jakieś icarosy, rozmawiam ze znajomymi. Bawię się jest fajnie.

randomness