Międzynarodowe szkolenie ekspertów zajmujących się badaniami substancji psychoaktywnych

...przygotowane przez Centralne Labolatorium Kryminalistyczne Policji.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

77

W dniach 8-9 marca 2023 r. w siedzibie Centralnego Biura Śledczego Policji w Warszawie odbyło się spotkanie ekspertów kryminalistyki z dziedziny chemii. Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach europejskiej platformy EMPACT NPS/Syntetyczne narkotyki.

W uroczystym otwarciu spotkania wzięła udział zastępca dyrektora CLKP podinsp. Karolina Karwowska, pełniąca obowiązki naczelnika Wydziału Badań Chemicznych CLKP podinsp. dr Katarzyna Razarenkow oraz naczelnik Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej CBŚP nadkom. Michał Aleksandrowicz, który kieruje projektem EMPACT NPS/Syntetyczne narkotyki prowadzonym w ramach działań EUROPOL-u.

Spotkanie zostało przygotowane od strony merytorycznej przez Wydział Badań Chemicznych CLKP, który reprezentowały: podinsp. Małgorzata Galarda i Jowita Polak. W przedsięwzięciu udział wzięli przedstawiciele CEPOL-u oraz dziesięciu państw Unii Europejskiej, wśród zaproszonych gości byli reprezentanci Norwegii, Szwecji, Estonii, Łotwy, Czech, Chorwacji, Grecji, Malty, Portugalii, Belgii.

Podczas obrad poruszano tematykę najnowszych trendów dotyczących wytwarzania zabronionych substancji psychoaktywnych (NPS) w odniesieniu do specyfiki konkretnych krajów europejskich. Omówiono również zagadnienia obrazujące nielegalne laboratoria produkujące syntetyczne substancje psychoaktywne.

Dzięki wymianie informacji między rożnymi krajami eksperci poszerzają swoją wiedzę na temat zmian zachodzących na rynkach narkotykowych w Europie. Specjaliści wymieniają się również informacjami dotyczącymi metod i procedur stosowanych przy wykonywaniu badań zabronionych substancji psychoaktywnych, substancji psychotropowych, substancji odurzających i prekursorów służących do ich produkcji. Szkolenia na poziomie eksperckim są bardzo ważne, gdyż ciągłe zmiany na rynku narkotykowym wymuszają rozwój służb zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, a to z kolei pozwala na efektywne działania organów ściania zmierzające do ograniczenia działań przestępczych.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Bieluń dziędzierzawa

Zeżarłem raz ok. 40 nasionek. Efekt był raczej mizerny i co tu dużo mówić niezbyt przyjemny. Straszne ciary, jak po przedawkowaniu kofeiny. Ale niezłą jazdę miałem po takim wynalazku, który wycofano z aptek gdzieś w `93.


  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne

Mam 22 lata. Nie eksperymentowałam nigdy z narkotykami, dosłownie kilka razy zdarzyło mi się zapalić marihuanę i nigdy nie poczułam niewiadomo jak pozytywnych lub negatywnych doznań. Dlatego ten piątkowy wieczór postanowiłam spędzić w domu z moim chłopakiem przy kieliszku wina ze „śmiesznym” papierosem. Bo dlaczego nie? Dodam, że z moim chłopakiem mamy wrażenie jakbyśmy znali się od zawsze, a tak naprawdę nie minęły jeszcze dwa miesiące odkąd się pierwszy raz spotkaliśmy. Mimo tej relacji nie padły jeszcze między nami wyznania typu „kocham Cię”.

  • Kodeina
  • Pierwszy raz

Przed wjebaniem tabletek nie jadłem nic, nic nie piłem. Wziąłem je po jakiejś godzinie po obudzeniu, zapiłem je Blackiem, a gdy zaczęły wchodzić to se zjadłem dwie półbafgietki, żeby nie zasłabnąć z głodu.

Witam wszystkich czytelników, w tym raporcie podzielę się z wami moimi pierwszymi i zajebistymi wrażeniami po upizganiu się kodeiną.

randomness