Międzynarodowe szkolenie ekspertów zajmujących się badaniami substancji psychoaktywnych

...przygotowane przez Centralne Labolatorium Kryminalistyczne Policji.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

47

W dniach 8-9 marca 2023 r. w siedzibie Centralnego Biura Śledczego Policji w Warszawie odbyło się spotkanie ekspertów kryminalistyki z dziedziny chemii. Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach europejskiej platformy EMPACT NPS/Syntetyczne narkotyki.

W uroczystym otwarciu spotkania wzięła udział zastępca dyrektora CLKP podinsp. Karolina Karwowska, pełniąca obowiązki naczelnika Wydziału Badań Chemicznych CLKP podinsp. dr Katarzyna Razarenkow oraz naczelnik Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej CBŚP nadkom. Michał Aleksandrowicz, który kieruje projektem EMPACT NPS/Syntetyczne narkotyki prowadzonym w ramach działań EUROPOL-u.

Spotkanie zostało przygotowane od strony merytorycznej przez Wydział Badań Chemicznych CLKP, który reprezentowały: podinsp. Małgorzata Galarda i Jowita Polak. W przedsięwzięciu udział wzięli przedstawiciele CEPOL-u oraz dziesięciu państw Unii Europejskiej, wśród zaproszonych gości byli reprezentanci Norwegii, Szwecji, Estonii, Łotwy, Czech, Chorwacji, Grecji, Malty, Portugalii, Belgii.

Podczas obrad poruszano tematykę najnowszych trendów dotyczących wytwarzania zabronionych substancji psychoaktywnych (NPS) w odniesieniu do specyfiki konkretnych krajów europejskich. Omówiono również zagadnienia obrazujące nielegalne laboratoria produkujące syntetyczne substancje psychoaktywne.

Dzięki wymianie informacji między rożnymi krajami eksperci poszerzają swoją wiedzę na temat zmian zachodzących na rynkach narkotykowych w Europie. Specjaliści wymieniają się również informacjami dotyczącymi metod i procedur stosowanych przy wykonywaniu badań zabronionych substancji psychoaktywnych, substancji psychotropowych, substancji odurzających i prekursorów służących do ich produkcji. Szkolenia na poziomie eksperckim są bardzo ważne, gdyż ciągłe zmiany na rynku narkotykowym wymuszają rozwój służb zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, a to z kolei pozwala na efektywne działania organów ściania zmierzające do ograniczenia działań przestępczych.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne

Chęć doznania nowych doświadczeń. Nastawienie jak najbardziej pozytywne

PASTERKOWE NAWRÓCENIE

  • Marihuana
  • Marihuana
  • Retrospekcja

Od A do Z, prawie w każdej okoliczności zdarza mi się zapalić, jak to nałogowemu.

Paliłem ją zawsze, kiedy czułem się samotny. Na początku dawała taki miły masaż ciała, głowa stawała się jakby napęczniałym balonem przyjemności, ciało rozchodziło się w takiej ekstatycznej fali spokoju, stawało delikatne i miłe. Każde zapalenie wiązało się z szybciej bijącym sercem ( z podjary) jeszcze przed wzięciem pierwszego bucha. Potem kopcenie lufki i ściąganie mini chmurek... tak to było na początku. Jedna czy dwie lufki potrafiły mnie już tak zapierdolić, że miałem ostre i w chuj kolorowe wizje po zamknięciu oczu.

  • Gałka muszkatołowa


Nazwa substancji: Gałka muszkatołowa


Poziom doswiadczenia: sporo THC, pare razy amfa i 2 razy gałka muszkatołowa


Dawka, metoda zażycia: 3 paczki gałki mielonej (Kamis) & 3 całe "orzechy" gałkowe, także Kamis. Do tego troche ziółka i piwka. (dawka skonsumowana została przez 2 osoby)


Nastawienie do gałki: Nieprzekonywujące


Czas: jakoś Kwiecień 2005r


  • Retrospekcja
  • Szałwia Wieszcza

2008r. Różne S&S. Niezbyt właściwe i komfortowe warunki.

Teraz Ty pójdziesz w moje ślady. Zanim odejdę zostawię Ci niezbędne instrukcje przedstawione w tym raporcie, który raportem nie jest, jednakże wątpię, że przygotują Cię one - chociażby w minimalnym stopniu - na to co się wydarzy...

Obok traum były to najsilniejsze doświadczenia w całym moim życiu. Zostałam dosłownie zmiażdżona, zmielona i wypluta przez coś zupełnie różnego od klasycznej wersji rzeczywistości, nawet od rzeczywistości dość mocno zmienionej psychodelikami. Nie doznałam czegoś podobnego nigdy wcześniej, nic nie przygotowało mnie na przejście.

randomness