Medyczna marihuana na cenzurowanym NICE

Zdaniem ekspertów instytucji - leki na bazie konopi indyjskich powinny przejść dalsze, pogłębione badania oceniające zasadność ich stosowania.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

politykazdrowotna.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

130

Narodowy Instytut Doskonałości Zdrowia i Opieki (National Institute for Health Care Excellence NICE) nie wydał pozytywnej rekomendacji dla stosowania w przypadkach ciężkiej, lekoopornej padaczki preparatów na bazie marihuany medycznej. Zdaniem ekspertów instytucji - leki na bazie konopi indyjskich powinny przejść dalsze, pogłębione badania oceniające zasadność ich stosowania.

Przedstawiony przez NICE projekt wytycznych będzie konsultowany do 5 września tego roku. Eksperci wskazali, że w kilku obszarach oferowanie pacjentom produktów na bazie medycznej marihuany jest niezasadne. Wśród nich wymienili m.in. terapię przeciwbólową (chroniczny ból u dorosłych pacjentów), a także terapię spastyczności. Zdaniem autorów projektu wytycznych we wskazanych obszarach podawanie produktów zawierających CBD dopuszczalne jest w przypadku prowadzenia badań klinicznych.

Padaczka pod znakiem zapytania

Odrębnym obszarem okazała się natomiast terapia padaczki lekoopornej. W jej przypadku eksperci wskazali, że nie ma wystarczającej bazy danych z badań klinicznych, by wydać określoną pozytywną bądź negatywną rekomendację dla leków na bazie marihuany. Jednocześnie NICE zastrzegł, że w związku z trwającymi badaniami nad zastosowaniem medycznej marihuany w leczeniu napadów wywołanych zespołem Lennox'a-Gastaut'a oraz zespołem Draveta - rekomendacje dla tych obszarów nie były przedmiotem analizy i będą odrębnie sformułowane w grudniu 2019 roku.

Tak dla marihuany w onkologii

Eksperci NICE nie skreślili jednak całkowicie produktów na bazie marihuany. Ich zdaniem leki te (m.in. nabilon, syntetyczny kannabinoid) mogą znaleźć zastosowanie w leczeniu nieustannych nudności i wymiotów u pacjentów u pacjentów w trakcie i po chemioterapii, którzy nie zareagowali na konwencjonalną terapię nudności.

WYTYCZNE NICE

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan

Set & Settings: wakacje na wsi; pogoda zmierzająca do burzy, parno


Samopoczucie: zmęczenie, niewyspanie, ale humor jak najbardziej dobry


Cel: sprawdzenie fazy po DXM, dotknięcie muzy :]


Sposób: 150 mg w Acodinie

16:48 Start


16:53 120 mg spożyte.


17:02 Czytamy; w tle muzyka.


17:55 Istotnie wzrastają w nas wątpliwości co działania tego środku. Dodatkowe 30 mg.

  • Szałwia Wieszcza

To była moja 3 próba i jak dotąd najbardziej udana :) Salvia pochodziła z

botanic-art (tak tak, z tej majowej promocji, dzięki Black za infosa :),

nabiłem równowartość 3 lufek drobno pokruszonych liści do bongosa i nie

odrywając zapalniczki od stuffu sciagnąłem 4 duże buchy, długo

przetrzymując dym w płucach.


  • 4-ACO-DMT

dawka: ~20-25mg 4-AcO-DMT

wiek,masa: 20 lat, 65kg

doświadczenie: alkohol, tytoń, kofeina, konopie, DXM, LSD, ecstasy, 2C-E, 4-HO-DiPT, syntetyczne kanabinoidy (już po tym tripie).

  • 1P-LSD
  • Pozytywne przeżycie

Nastawienie jak najbardziej pozytywne. Dzień wolny od trosk, cały dla mnie. Piękna, słoneczna pogoda.

Ostatnimi czasy doszły mnie słuchy o microdosingu. Ponieważ chciałem się jakoś odblokować twórczo, to ta koncepcja wydała mi się zachęcająca i postanowiłem wcielić ją w życie. Zmagam się też trochę z lekką aspołecznością i lękami, więc liczyłem również na zerwanie więzów w tej kwestii (oczywiście podejmuję walkę ze swoimi problemami na różnych płaszczyznach, nie tylko karmiąc się pscyhodelikami, więc oczywiście jest to tylko element "terapii"). Cztery dni po tripie przy dawce 125 µg, uwzględniając tolerancję, wycelowałem w około 30 µg. Oto efekty:

randomness