Medyczna marihuana - amerykańscy seniorzy leczą nią ból

W tych stanach amerykańskich, gdzie medyczna marihuana jest legalna, odnotowuje się znaczący spadek przypadków dolegliwości bólowych, które muszą być leczone silnymi lekami.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

senior.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

54

W tych stanach amerykańskich, gdzie medyczna marihuana jest legalna, odnotowuje się znaczący spadek przypadków dolegliwości bólowych, które muszą być leczone silnymi lekami.

Coraz więcej starszych Amerykanów sięga po medyczna marihuanę, by osłabić odczuwany ból. Wielu z nich używa jej również rekreacyjnie.

To ważny czas, aby rozpocząć badania nad skutkami stosowania marihuany u osób starszych, ponieważ ta grupa wiekowa w coraz większej mierze stosuje ten środek, mówi dr Gary Small z UCLA Longevity Center.

Za czasów swojej młodości wielu przedstawicieli pokolenia baby boomers paliło marihuanę, potem, wraz z założeniem rodziny i pójściem do pracy, porzucali to przyzwyczajenie. Obecnie na nowo odkrywają „trawę", wskazują lekarze.

Dr Small zaleca, aby przedyskutować zamiar sięgnięcia po „zioło" z lekarzem, bo może ono wywoływac różne efekty uboczne. Ludzie starsi mogą doświadczać zawrotów głowy, a także zaburzeń pamięci (jeśli dawka marihuany jest za duża lub jej składniki nie są właściwe).

Medyczna marihuana może być legalnie stosowana w 33 stanach USA, w niektórych zaś dozwolone jest rekreacyjne korzystanie z niej - m. in. w Kalifornii, Kolorado, Alasce, czy Oregonie.

W stanach, które zalegalizowały medyczną marihuanę, odnotowano 4,8-procentowy spadek przypadków bólu kwalifikujących się do leczenia nią (w związku z rakiem, zapaleniem stawów, jaskrą i bólami różnego pochodzenia) w porównaniu do stanów bez tego środka. Co więcej, w tych regionach 6,6 proc. więcej seniorów deklaruje bardzo dobry lub doskonały stan zdrowia.

Powiązano też legalizację marihuany medycznej ze wzrostem liczby pełnoetatowych miejsc pracy wśród starszych Amerykanów. Wśród osób w seniorskim wieku, których leczenie objęło zażywanie medycznej marihuany, praca w pełnym wymiarze godzin wyniosła o 7,3 proc. w porównaniu z 5-procentowym wskaźnikiem w całej próbie badawczej.

Według autorów, osłabienie wydajności wynikające ze stosowania marihuany medycznej jest przeważone przez wyższą zdolność do pracy.

Wyniki badań są dostępne w Journal of Policy Analysis and Management.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)

[...]






a

  • 25I-NBOMe

  • LSD-25
  • Retrospekcja

Ostatni dzień Woodstocku 2011, koncerty Gentelmena, The Prodigy oraz Łąki Łan. Później koło namiotu na uboczu. W towarzystwie kompanów z poprzedniego tripa mającego miejsce ok. 3 tygodnie wcześniej - w trakcie koncertów niekwaszącego C oraz kwaszącego Sz koło namiotu. Wyjątkowo dobry humor utrzymujący się już od kilku dni, podekscytowanie przed koncertem The Prodigy - zespołu słuchanego mniej lub bardziej intensywnie od podstawówki.

 

TR pisany po długim czasie. Tym razem 3 lata od opisywanych wydarzeń.

  • Efedryna

Od pewnego czasu eksperymentuję z różnymi substancjami narkotykopodobnymi.

Pośród mych działań najbardziej oryginalne (i może nawet śmieszne) było

palenie herbaty, czy liścia laurowego z fifku. Oczywiście do obu

`przysmaków` już na pewno nie powrócę i szczerze nie polecam komukolwiek

tych specyfików.



randomness