Mastercard żąda, aby sklepy z konopiami indyjskimi przestały akceptować karty debetowe

Mastercard, jeden z głównych procesorów płatności, zdecydował się na znaczący krok, nakazując bankom w USA nieakceptowanie zakupów marihuany za pomocą swoich kart debetowych, powołując się na federalne prawo, które uznaje sprzedaż konopi za nielegalną. Ta decyzja podkreśla wyzwania, z jakimi boryka się branża konopna i ograniczone możliwości płatnicze dla nabywców konopi, nawet w stanach, gdzie marihuana jest legalna.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

26

W ostatnim czasie, kiedy coraz więcej stanów w Stanach Zjednoczonych decyduje się na legalizację marihuany, finansowy i prawny krajobraz otaczający przemysł konopi pozostaje skomplikowany. Mastercard, jeden z głównych procesorów płatności, zdecydował się na znaczący krok, nakazując bankom w USA nieakceptowanie zakupów marihuany za pomocą swoich kart debetowych, powołując się na federalne prawo, które uznaje sprzedaż konopi za nielegalną. Ta decyzja podkreśla wyzwania, z jakimi boryka się branża konopna i ograniczone możliwości płatnicze dla nabywców konopi, nawet w stanach, gdzie marihuana jest legalna.

Prawna szara strefa

Pomimo legalizacji marihuany medycznej i rekreacyjnej w wielu stanach, konopie nadal są nielegalne na poziomie federalnym. Ta niespójność między prawem stanowym a federalnym stanowi wyzwanie dla firm działających w branży konopi. W związku z tym, duże banki i firmy obsługujące karty kredytowe zwykle powstrzymywały się od umożliwiania transakcji związanych z konopiami, pozostawiając nabywców z niewieloma alternatywami płatności w regionach, gdzie marihuana jest legalna.

Mastercard utwierdził się w swoim stanowisku w oświadczeniu przesłanym e-mailem, powtarzając, że rząd federalny uważa sprzedaż konopi za bezprawną, co uniemożliwia akceptowanie takich transakcji w systemach Mastercard. Podejście to jest zgodne z federalnymi przepisami, ale stawia pytania o finansową opłacalność sektora konopi.

Sposób na obejście i szybkie działanie

Jednak niektórzy nabywcy i apteki znaleźli sposób na obejście tego problemu, używając transakcji na PIN z kartami debetowymi do dokonywania zakupów konopi. Mastercard szybko zareagował na ten problem, badając go, a następnie następnie instruując instytucje finansowe, aby zakończyły świadczenie usług dla sprzedawców konopi. Firma przestrzegała swoich zasad, aby zapewnić zgodność z federalnymi prawami i regulacjami.

Wpływ na przemysł konopi

Josh Glasstetter, rzecznik U.S. Cannabis Council, wyraził obawy związane z zakazem. Podkreślił, że branża konopi, której dochód w tym roku szacowany jest na 30 miliardów dolarów, opiera się głównie na transakcjach gotówkowych. Takie poleganie na gotówce stawia pracowników i społeczności pod większym ryzykiem z powodu potencjalnych zagrożeń bezpieczeństwa.

Osoby popierające bezgotówkowe transakcje w aptekach twierdzą, że działalność oparta na płatności gotówką przyciąga działalność przestępczą. Legalne firmy, które są zmuszone do przyjmowania tylko gotówki, mogą prowadzić do zwiększenia ryzyka dla pracowników i klientów, ponieważ w niektórych stanach odnotowuje się wzrost napadów na sklepy z marihuaną. Ponadto, ogłoszenie Mastercarda przypomina o pilnej potrzebie działania Kongresu w celu rozwiązania problemów związanych z dostępem do usług bankowych i finansowych dla firm z branży konopi legalnej na szczeblu stanowym.

Ustawa SAFE Banking Act i dyskusje

Ustawa SAFE Banking Act, wprowadzona do Kongresu, ma na celu chronić banki i ich pracowników przed karą za świadczenie usług firmom z branży konopi, które są legalne według praw stanu. Ten projekt ma potencjał, aby zrewolucjonizować przemysł konopi w Stanach Zjednoczonych, otwierając nowe metody płatności i kluczowe źródła finansowania.

Jednak niektórzy legislatorzy wyrażają obawy dotyczące potencjalnych luk w przepisach o praniu pieniędzy i trudności w schwytaniu przestępców, jeśli ustawa wejdzie w życie. W rezultacie, Komisja Bankowa Senatu prowadzi dogłębne debaty nad ustawą SAFE Banking Act, a jej los pozostaje niepewny.

Opinia publiczna na temat legalizacji marihuany

Opinia społeczeństwa na temat legalizacji marihuany ewoluowała w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Badanie przeprowadzone przez Pew Research Center wykazało, że 88 procent Amerykanów popiera legalizację marihuany do użytku medycznego, a 59 procent popiera jej legalizację do celów rekreacyjnych.

Decyzja Mastercarda o zakazaniu zakupów marihuany za pomocą swoich kart debetowych podkreśla złożony i dynamiczny charakter przemysłu konopi. W miarę jak coraz więcej stanów legalizuje konopie, niespójność między prawem stanowym a federalnym stawia duże wyzwania zarówno dla firm, jak i konsumentów w tym sektorze. Ustawa SAFE Banking Act pozostaje kluczowym punktem sporu, z potencjałem do zrewolucjonizowania opcji płatniczych dla rynku konopi.

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

Karciarz (niezweryfikowany)
Czy Visa, też prezentuje takie irracjonalne podejście do płatności za Marynie, kartami ze swoim logo?
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Przeżycie mistyczne

Własny pokój. Sam w wielki domu.

Od dawna zbierałem się do raportu, ale zawsze brakuje mi weny i słów aby opisać swoje podróże.
No ale zawsze jest ten pierwszy raz.
Zacznę od tego, że leczę się na nerwicę lekową i natręctwa. Ma to spore znaczenie, gdyż za każdym razem gdy dobrze się porobię, muszę walczyć uczuciem umierania..
Tak, za każdym razem gdy stripuję się mam ostry wkręt na umieranie. Ciężkie miałem z tym akcje, ale z czasem opanowałem techniki i "magiczne" wkręty pomagające mi poradzić sobie z tym stanem. Nie było łatwo..

  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

Średni nastrój, lekkie poczucie samotności, szybkie tętno, brak odprężenia. Rodzice w domu, ale godzina zbyt późna by podejrzewać, że wstaną. Pierwsze samotne palenie, niepewność i ciekawość.

Nie sądziłam, że sklejenie swoich rozdziabanych myśli w zwięzłą kulę informacji będzie takie trudne. Zastanawiam się czy powinnam najpierw napisać jakiś wstęp. Może od razu przejść do rzeczy?

  • Narkoza
  • Retrospekcja

Zapalenie wyrostka.

Wiek w momencie doświadczenia: 12+(?)lat

Będzie to opis nie tylko efektu działania narkozy na mój małoletni wówczas mózg, ale przy okazji pewnego fenomenu zdarzającego się mi od dzieciństwa, jeszcze przed tym pierwszym zabiegiem chirurgicznym. Sam w sobie jest już niezwykły, a o tyle bardziej, że żaden ze znanych mi sposobów prócz narkozy go nie wywołał. Jeśli już się zdarza to spontanicznie nocą, o czym przy końcu, teraz skupie się na historii zabiegu, i tego czego doświadczyłem, czyli opisie samego fenomenu.

  • Karbamazepina

randomness