Marnowanie środków policyjnych - a prawdziwi przestępcy się śmieją

Warmińsko-Mazurscy policjanci zlikwidowali uprawę konopi indyjskich o wartości rynkowej 200 tysięcy złotych. Nielegalna uprawa 170 roślin prowadzona była w budynku gospodarczym niedaleko Iłowa - poinformowała PAP w czwartek rzeczniczka policji Anna Siwek.

redakcja

Kategorie

Źródło

Gazeta Wyborcza

Odsłony

2748
Warmińsko-Mazurscy policjanci zlikwidowali uprawę konopi indyjskich o wartości rynkowej 200 tysięcy złotych. Nielegalna uprawa 170 roślin prowadzona była w budynku gospodarczym niedaleko Iłowa - poinformowała PAP w czwartek rzeczniczka policji Anna Siwek. Policjanci z Centralnego Biura Śledczego i wydziału kryminalnego obserwowali posesję od środy. Zaskoczyli jej właściciela, kiedy próbował z niej wyjechać. W pomieszczeniu gospodarczym policjanci odkryli profesjonalną uprawę około metrowych krzaków konopi, z których można by uzyskać 5,5 kg marihuany. Pomieszczenie oświetlały specjalne lampy. Kontrolowana była także temperatura i cyrkulacja powietrza. <--!break--> Zatrzymany właściciel posesji to Marek K., wcześniej notowany za rozboje i kradzieże samochodów. Do policyjnego aresztu trafił także Adam M., któremu K. fikcyjnie wydzierżawił gospodarstwo. Najprawdopodobniej chciał w ten sposób, w przypadku działań policji, zrzucić na niego odpowiedzialność karną. Policjanci zabezpieczyli nielegalne rośliny, urządzenia, a na poczet przyszłych kar także samochód BMW oraz ponad 2 tysiące złotych należące do właściciela posesji. Za uprawę konopi indyjskich grozi kara do 8 lat więzienia.

Oceń treść:

Average: 8.5 (2 votes)

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
A pielęgniarki zarabiają 700 zł, tymczasem marnuje się środki na ochronę mafii.
Pablo (niezweryfikowany)
Iłowo leży niedaleko Działdowa a Działdowo jak większość wie należy do miast w których dragi to nie nowość. Codziennie sprzedaje sie tu sporo syfu... Ludzi e wykorkowują po jakiś gównach a dobrego skuna tymczasem mają raptem dwie osoby... Przydałoby się więcej wyobraźni a tak to tylko ćpuny na ulicach...
CSI (niezweryfikowany)
JA AKURAT JESTEM Z żUROMINA CZYLI CAłKIEM NIE DALEKO, Z MIASTA O JEDNEJ Z NAJWYZSZYCH WYKRYWALNOSCI PRZESTEPSTW NARKOTYKOWYCH W POLSCE I PRAWDA JEST TAKA ZE HERE CZY SPIDA MOZNA DOSTAC BEZ PROBLEMOWO ALE ZA ZIELSKIEM TRZEBA NAPRAWDE SIE NALATAC A I TAK ZAZWYCZAJ TRZEBA WYRUSZYC DO DZIAłDOWA CZY MłAWY A CZASE NAWET DO SAMEJ STOLICY. NIE ZLICZE ILE OSóB ZALICZYłO ARESZTY I WYROKI A POLICJA .... TAK WOGóLE TO POLECAM FILM O NASZYM MIESCIE "DANCES WITH A DRUGS".
love_poison_7 (niezweryfikowany)
az 8 lat?
paw (niezweryfikowany)
Mnie jakiś czas temu strasznie śmieszyło przez łzy, że za gwałt na nieletnim grozi mniej, niż za sprzedanie temu nieletniemu trawki. Pojebany kraj.
<p>Zupełnie kary nie adekwatne do popełnionych przestępstw.... Jak kolega wspomina w komentarzu poniżej(powyżej).</p>
Zajawki z NeuroGroove

Meskalina (San Pedro)

Dawka: 25 g skórki kaktusa San Pedro

Waga: 63 kg

Doświadczenie: Meskalina – Pierwszy raz.
Podróż odbyła się u mojej dziewczyny w mieszkaniu. Oprócz mnie i mojej dziewczyny obecna była nasza koleżanka. Dziewczyny spaliły się wcześniej i oglądały Zagubioną Autostradę. Ja przygotowywałem wywar w kuchni, a czasem również zerkałem na film.


  • Kodeina
  • Kofeina
  • Marihuana
  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

Samemu w pokoju, muzyka, cała noc, tylko ja i moje myśli.

Witam wszystkich serdecznie, dziś chciałbym opisać mój 1 Trip Raport jako tako (pisał bym już dużo wcześniej ale byłem zbyt leniwy by założyć konto) zacznę chyba od ogólnych informacji, a więc przechodząc do rzeczy...

Ogólne dane:

Czas: blisko 7 godzin.

Spożyte substancje:

- Mj – 3 butle z Afgana = średnie zjaranie.

- Kodeina – Blisko 400 – 500mg (było jej więcej w butelce niż to policzyłem, potem przeliczyłem ponownie)

  • Gałka muszkatołowa
  • Przeżycie mistyczne

Dobry humor, prawie wolny dom

13:20- Mówię do Kleofasa: Wat de fak, czytam Ci w myślach? Zróbmy eksperyment! Mandarynka! Kurwa, zdradziłem ci zakończenie!
Kleofas: -Haha nawet spalone śmieszne!
Ja: -Nie, pomyśl o jakimś owocu, a ja zgadnę, jaki to! Tylko innym niż mandarynka!
K: -Yhym...
J: -Malina!
K: -Banan! Jedzony HORYZONTALNIE!
J: -Hahaha nie wyszło! A zgadnij, o jakim ja myślę!
K: -Jabłko?
J: -Pierdol się! [Myślałem wtedy o kiwi najprawdopodobniej]

  • Marihuana
  • Pierwszy raz
  • Tytoń

Rozluźniony, spokojny, "słoneczny, siebiepewny i rad", brak jakichkolwiek lęków/przekonań/oczekiwań względem tripa; mnóstwo znajomych i przyjaciół wokół, kolorowy dom, szary garaż, zimno przez większość czasu.

11.11.2011

randomness