Marihuana w lampach ogrodowych

O próbę przemytu do Polski z Belgii ponad 9 kg marihuany oskarżyła białostocka prokuratura 34-letniego mieszkańca województwa podlaskiego, od lat przebywającego w Belgii - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Białymstoku Jerzy Duniec.

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

2535

Oskarżony nie przyznał się do winy. Odmówił składania wyjaśnień. Został aresztowany. Był już wielokrotnie karany za różne przestępstwa.

Narkotyki były ukryte w lampach ogrodowych, o których nadanie busem z Brukseli do Ostrowii Mazowieckiej oskarżony poprosił znajomą Polkę, która w Belgii przebywa od siedmiu lat. Oboje znali się z dzieciństwa. Narkotyki nie trafiły do Polski, bo zostały zarekwirowane przez policję jeszcze na terenie Belgii.

Oskarżonemu grozi kara od trzech do 15 lat więzienia.

Zdarzenie miało miejsce we wrześniu 2002 roku. Oskarżony poprosił koleżankę, by nadała paczkę z lampami do Polski. Jak tłumaczył wówczas, sam nie mógł tego zrobić, bo miał nieporozumienia finansowe z przewoźnikami. Paczkę miał odebrać w Ostrowii Mazowieckiej młody mężczyzna. Kobieta nadała paczkę, ale przewoźnicy uprzedzili ją, że jeśli nie będą jechać przez Ostrów, wówczas przekażą ją kolegom, którzy dowiozą pakunek na miejsce. Tak też się stało. Paczkę przekazali innemu przewoźnikowi - to jego i jego zmiennika zatrzymała belgijska policja, która znalazła narkotyki.

Kobieta przyznała się do zarzucanych jej czynów, ale postępowanie wobec niej umorzono, gdyż - według prokuratury - nie popełniła przestępstwa.

Prokuraturze nie udało się ustalić, do kogo miały trafić narkotyki. Okazało się, że wskazany w Ostrowii Mazowieckiej nadawca nie istnieje, a osoba o takim nazwisku, mieszkająca w okolicach Ostrowii, od kilku lat nie żyje.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

er (niezweryfikowany)
: &quot;Marihuana w lampach ogrodowych &quot; pewnie chciał zrobi ć dwie rzeczy za jednym razem... przywieść sporo bakania w lampach a póxniej użzyć lamp i wyhodowac sobie jeszcze... <br>ach..czego to ludzie nie wymyślą// <br>dzikus;)
AKme (niezweryfikowany)
Narkotyki nie trafiły do Polski, bo zostały zarekwirowane przez policję jeszcze na terenie Belgii - jaka szkoda :(( 9 kg nasza policja miałaby co palić :)) no i może by cos konkretnego wreszcie wpuscili na rynek :))
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne

Zapoznaj sie z http://neurogroove.info/jak-napisac-poprawny-raport a TR bedzie na glownej, wybaczam to jakos i nie wpitole do odurzonych ;) No i wypadaloby zdania wielkimi literami zaczynac w celu lepszej czytelnosci.

BEFORAPORT : no, to relacja z pierwszego grzybienia, ktoro mialo miejsce juz w chÓÓÓj temu (co jest konkretnie ujete ponizej), i na uwadze trzeba tez miec fakt, ze i sam raport byl tworzony ladny kawalek czasu po fakcie

  • 4-ACO-DMT
  • Pierwszy raz

Nastawienie raczej pozytywne, ogromna ciekawość i chęć przeżycia czegoś nowego. Podmiejski las w chłodny, kwietniowy dzień.

 Obudziłem się rano, wiedząc, że wreszcie spróbuje tryptaminy która czeka w moim pokoju już od miesiąca. Wczoraj umówiłem się z kumplem (nazwijmy go Jaś), że widzimy się po południu na jego osiedlu i wyruszamy w tripa. Nie byłem pewien czy się nie rozmyśli, w ostatnim czasie był dość labilny. Tak czy siak, ja byłem zdecydowany nawet na samotną podróż ;)

 

T~18.00

  • 4-HO-MET
  • Grzyby halucynogenne
  • Marihuana
  • Metoksetamina
  • Miks

podekscytowanie nadchodzącym doświadczeniem, ogólna wesołość. Remontowany dom na skraju lasu ok. 1km od najblizszej małej wioski dostarcza swoją porcje klimatu.

Początek imprezy ok. 20:00. Wcześniej w drodze jeden browar potem zjadam pyszną pizzę z ok. 50 dorodnymi grzybkami z zeszłorocznych zbiorów. Spodziewałem się ze będą długo wchodzić razem z ta pizzą ale ponieważ poprzedni posiłek był to obiad ok. 13:30 to jednak wchodzą dużo szybciej bo pierwsze efekty czuje po ok. 15min! Pizzę popijam kolejnym browarem i w trakcie wypijam tez 20ml nalewki dziurawcowej zmieszane z 15ml nalewki anyżowo piołunowej.

Set&Settings: Niedziela 23.01.2011, w pracy na nocnej zmianie na portierni. Dobry nastrój, lekkie zmięczenie wynikające z służby od 7 rano.

Dawka: Pseudoefedryna w leku Sudafed (na katar) 1 tabletka 60mg tej substancji, zażycie 6 tabletek czyli 360mg

Wiek i doświadczenie: 20 lat, 60kg na 175cm wzrostu. THC (wiele razy), alkohol (bardzo wiele razy), nikotyna (wiele razy), kofeina(wiele razy), dxm (około 20 razy), muchomor czerwony (1x), n2o (2x), gałka muszkatałowa (1x), mieszanki ziołowe (5x), ekstaza(1x), avomarin(2x).

Wstęp:

randomness