REKLAMA
Marihuana? Urzędnik pokaże!

W darmowym zdobywaniu narkotyków służy pomocą mieszkańcom Bielan... tamtejszy urząd dzielnicowy.

Anonim

Kategorie

Źródło

Życie Warszawy

Odsłony

4050
W ostatnim numerze wydawanej za publiczne pieniądze gazety "Nasze Bielany" zamieszczono mapę niebezpiecznych miejsc, na której zaznaczono m.in. miejsca, gdzie rosną konopie indyjskie.

Ta mapa może przecież trafić do młodych ludzi -oburza się Lech Szczeblewski, mieszkaniec Bielan. - Wśród młodzieży jest wiele nierozsądnych osób. Po co mają iść do dealera, skoro mogą zdobyć narkotyki za darmo. Dzięki tej mapie wiedzą, gdzie ich szukać. To musiało być niedopatrzenie. Władze dzielnicy nie mogły przecież celowo wskazać tych miejsc.

Postanowiliśmy wyjaśnić tę sprawę. Udało nam się ustalić, że mapę opracował zespół porządku i bezpieczeństwa dzielnicy. - Sporządziliśmy ją myśląc, że będzie używana wyłącznie wewnątrz urzędu - wyjaśnia Tadeusz Znój, szef zespołu. - Nie sądziliśmy, że zostanie opublikowana. Mapa po prostu wyciekła. Jej publikacja była dla nas zaskoczeniem. Z prośbą o wyjaśnienia zadzwoniliśmy do redaktora naczelnego gazety "Nasze Bielany" Tadeusza Karolaka.

- Jak to wyciekła? - dziwił się opinii kolegi z urzędu redaktor Karolak. - To bzdura. Przecież sami jej nie zrobiliśmy. Otrzymaliśmy ją oficjalnie do publikacji. Jaki jest cel pokazywania miejsc, w których rosną konopie? Wskazujemy przez publikację te miejsca odpowiednim służbom. Chcemy bowiem, aby kompetentni funkcjonariusze zajęli się tym problemem.

Nauczeni, że wypowiedzi urzędników często są sprzeczne, zadzwoniliśmy znów do Tadeusza Znoja, szefa zespołu porządku i bezpieczeństwa publicznego. - Skąd mam informacje dotyczące konopi, które pojawiły się na mapie? Od policji - wyjaśnił urzędnik. Tadeusz Karolak chciał więc wskazywać odpowiednim służbom miejsca, które oni sami odkryli. Redaktor naczelny "Naszych Bielan" nie martwi się o wpływ publikacji na morale młodych ludzi. - Przecież jest zima - uspokaja. - Latem nie podawalibyśmy takich informacji. Tymczasem konopie indyjskie, znane bardziej jako "trawka", to bardzo popularny narkotyk. Roślina jest niezwykle odporna na mróz. Trudną ją wytępić. Łatwo się rozmnaża, jej nasiona przenoszone przez wiatr szybko kiełkują.

Narkotyk uważany jest za miękki, jednak w większych dawkach może powodować pogorszoną koordynację ruchów, mocno zaniżoną zdolność oceny sytuacji. - Trawka jest bardzo niebezpieczna - mówi Inga Ingeborg-Nałęcka, koordynator Ruchu Czystych Serc Monaru. - To nieprawda, że nie prowadzi do uzależnienia. Jest bardzo groźna dla psychiki, szczególnie młodych ludzi. Po imprezie z trawką i piwem na drugi dzień psychika człowieka przypomina brudną skarpetę.

Inga Ingeborg-Nałęcka dodaje: - Znam matki, które zażywają marihuanę. Nie interesują się losem swoich dzieci, są obojętne, nieczułe. Trawka, jako narkotyk, cieszy się dużą popularnością. Po co publikować taką mapę? To tak, jakby wskazywać narkomanom, którzy nie mają pieniędzy na towar, darmowy punkt zaopatrzeniowy. Szef zespołu porządku i bezpieczeństwa zapewnia natomiast, że konopie z miejsc zaznaczonych na mapie zostaną wytępione. - Od maja do września likwidujemy m.in. dziko rosnące konopie indyjskie - wyjaśnia Tadeusz Znój. - Już dziś ta mapa może okazać się nieaktualna.

Jeśli komuś nie uda się znaleźć konopi, może na pocieszenie kupić nielegalnie pietruszkę. Miejsca nielegalnego handlu również zaznaczono na mapie. W związku z liberalizacją stosunku straży miejskiej do drobnych handlarzy, te dane są podobno jak najbardziej aktualne.

Katarzyna Borowska, Życie Warszawy

nadesłał: poison@poison.art.pl

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

prophet (niezweryfikowany)
genialny arcik... szczegolnie o tych <br>smierdzacych, czy tam brudnych skarpetach <br>kawaleczek :D lol
poison (niezweryfikowany)
genialny arcik... szczegolnie o tych <br>smierdzacych, czy tam brudnych skarpetach <br>kawaleczek :D lol
KRET (niezweryfikowany)
Zeby to chociaz dobry szit byl...
shahid - flirtu... (niezweryfikowany)
czołem brudnoskarpetkowcy:)))
QrA (niezweryfikowany)
&quot; Roślina jest niezwykle odporna na mróz. Trudną ją wytępić. Łatwo się rozmnaża, jej nasiona przenoszone przez wiatr szybko kiełkują. &quot; - rotfl!!!!
$$$ (niezweryfikowany)
oplulem monitor :D
Wycieracz (niezweryfikowany)
brudna skarpete? kurwa co to za porownanie. jesli sz. pani urzedniczka byla kiedys w stanie umyslu przypominajacym brudna skarpete to wyrazam wyrazy szczerego wspolczucia :P
Powiadam Wam Qp... (niezweryfikowany)
&quot;Po imprezie z trawką i piwem na drugi dzień psychika człowieka przypomina brudną skarpetę. <br> <br>Inga Ingeborg-Nałęcka dodaje: - Znam matki, które zażywają marihuanę. Nie interesują się losem swoich dzieci, są obojętne, nieczułe &quot; <br> <br>Hmmmm, swoją drogą jestem ciekaw po jakim mixie narkotykowym urodziła sie taka pani Inge cos tam Nałęcka ????
matrox (niezweryfikowany)
ma ktoś tą mapkę z miejscami gdzie rosną &quot;narkotyki &quot; :P bym se pooglądał?
Fazujoshi (niezweryfikowany)
czekam z niecierpliwością
matrox (niezweryfikowany)
jeśli po imprezie psychika przypomina brudną skarpetę to do mnie chyba sie nie da zbiliżyć na 100m :)
matrox (niezweryfikowany)
jeśli po imprezie psychika przypomina brudną skarpetę to do mnie chyba sie nie da zbiliżyć na 100m :)
Tomoraminium (niezweryfikowany)
&quot;Przecież jest zima - uspokaja. - Latem nie podawalibyśmy takich informacji. &quot; <br>hahahha <br>co za przebiegłość... <br> <br> <br> &quot;...Łatwo się rozmnaża, jej nasiona przenoszone przez wiatr szybko kiełkują... &quot; <br> <br>ta chyba nie w tej bajce typ żyje... <br>skun to nie klon nie ma nic do latania <br>przy wichurze to chyba max pare metrow przeleci nasiono <br>chyba mu sie pomieszalo z pylkiem przenoszonym przez wiatr <br> <br>co za baran &quot;...kaczka to max co może z niego być... &quot;
XXy (niezweryfikowany)
Czy ktoś wie gdzie rozdają Nasze Bielany??????
Grin (niezweryfikowany)
eh, wziął by ktoś i zeskanował.. <br>może autor, czy ktokolwiek dobroduszny ...
dp (niezweryfikowany)
taaa... moja psychika faktycznie przypomina brudna skarpete, ale nie po marihuanie tylko po alkoholu. szmata chamsko powiedziala z piwem i marihuana . rownie dobrze moge powiedziec z chipsami i piwem - i co, to oznacza, ze czipsy robia skartete czy huj wie co tam jeszcze z naszego mozgu? pani jakas cos tam huj-muj-dziki-waz skonczyla szkolke niedzielna dla pseudo-psychologo-terapeutow-od-wszystkiego i zarzuca chwytami za dyche. ja pierdole, przepraszam, ze przeklinam, ale przy osobach pokroju Ewy Drzyzgi nie moge sie opanowac!
Ewa Drzyzga (niezweryfikowany)
brudna skarpete? kurwa co to za porownanie. jesli sz. pani urzedniczka byla kiedys w stanie umyslu przypominajacym brudna skarpete to wyrazam wyrazy szczerego wspolczucia :P
chupacabra (niezweryfikowany)
moze byc nawet prowizoryczna.
Pułkownik Fuzekiel (niezweryfikowany)
Dzikie konopie pod ochroną! <br>Nie wyrywać! <br>Nie prowadzić map! <br>Nie udzielać takich informacji! <br> <br>Rozkaz wykonać! <br>W trybie natychmiastowym. <br> <br>Jakim prawem i od kiedy konopie są odporne na mróz?
lol (niezweryfikowany)
brudna skarpete? kurwa co to za porownanie. jesli sz. pani urzedniczka byla kiedys w stanie umyslu przypominajacym brudna skarpete to wyrazam wyrazy szczerego wspolczucia :P
Brudna skarpeta (niezweryfikowany)
odpierdolta sie odemnie <br> <br>kurwa nog nie myja i sie czepiaja <br> <br> <br> <br>
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Czułem się dobrze byłem strasznie ciekawy tego co będzie się działo na festiwalu w gronie znajomych

Nie wiem od czego zacząć:)To mój pierwszy trip report tak jak był to mój pierwszy kwas,więc nie wiem jak będzie, tak jak nie wiedziałem wtedy.Pojechaliśmy z przyjaciółmi na festiwal który organizowany jest w połowie wakacji.Poznaliśmy mase ludzi,lecz z większością nie mamy aktualnie kontaktu, ale znajomość z paroma osobami została na dłużej,no ale do sedna sprawy.

  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne

Pozytywny nastrój i lekkie rozkojarzenie towarzyszące niedługo po przebudzeniu ze snu.

6: 50 Początek spalenia

9: 31 Koniec

Zacznę od tego, że było to pierwsze głębsze przeżycie, jakiego doznałem łącząc sie z tą Świętą Rośliną po 4-roletniej całkowitej abstynencji wymuszonej przez otoczenie. Warto nadmienić fakt, że nigdy nie potrzebowałem wiele, aby było odczuwalnie. Błogosławieństwo i klątwa jednocześnie.

WJ – Wyższa Jaźń

Przebudziłem się.

  • Bad trip
  • Etanol (alkohol)
  • Kodeina
  • Tabaka

Dobry nastrój i pozytywne nastawienie. Miły wieczór w gronie przyjaciół.

 

Jedno jest pewne, to była sobota. Od rana ekscytowałem się nowym doznaniem i nie mogłem doczekać się mojej pierwszej degustacji. Piękna Księżniczka zaprosiła mnie na kolację z kodeiny, więc kupiłem 2 paczuszki antidolu, wsiadłem na konia i pojechałem na jej dwór. Koło godziny 18:00 wypiłem butelkę Gingersa, a o 19.00 zjadłem parę kawałków vegan pizzy, którą przyrządziła (z moją niewielką pomocą) Księżniczka.

  • 4-HO-MET
  • Retrospekcja

Noc, wystylizowany do podróży pokój, odpowiedni strój, podniecenie i duży niepokój związany z dawką.

No i w końcu do tego doszło, lata czytania neurogroove oraz serwisów pokrewnych wreszcie doprowadziły mnie do mojego własnego trip raportu.

 

Miał to być mój 4 raz z tryptaminami, a drugi raz z 4-ho-met i stwierdziłem, że dalsze bawienie się w próbowanie dawek traci już sens, jeśli rzeczywiście chcę zacząć DOŚWIADCZAĆ, a nie ślizgać się po powierzchni doświadczenia. Można powiedzieć, że byłem gotów na wszystko, od totalnej euforii, do najgłębszego badtripa (którego oczywiście prorok mi nie poskąpił, hehe).

 

randomness