Luksemburg będzie szukać dilerów konopi indyjskich w związku z ciągłymi problemami z zaopatrzeniem.

Z powodu trwających niedoborów w zaopatrzeniu w medyczną marihuanę, Luksemburg ogłosi przetarg na nowego dostawcę jeszcze w tym roku. Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, dwa z trzech rodzajów suszu konopnego borykały się w tym roku z problemami dostaw. Problemy z zaopatrzeniem wynikają z wąskich gardeł produkcyjnych w tej stosunkowo nowej branży, co już wcześniej powodowało podobne trudności.

deadmau5

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

15

Z powodu trwających niedoborów w zaopatrzeniu w medyczną marihuanę, Luksemburg ogłosi przetarg na nowego dostawcę jeszcze w tym roku. Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, dwa z trzech rodzajów suszu konopnego borykały się w tym roku z problemami dostaw. Problemy z zaopatrzeniem wynikają z wąskich gardeł produkcyjnych w tej stosunkowo nowej branży, co już wcześniej powodowało podobne trudności.

Medyczna marihuana stała się legalna w Luksemburgu w lipcu 2018 roku, co było krokiem, który wielu, w tym członkowie Partii Piratów, postrzegało jako potencjalny początek dekriminalizacji rekreacyjnego użycia konopi. Jednakże, mimo upływu kilku lat od legalizacji, rynek nadal zmaga się z problemami logistycznymi i produkcyjnymi. Dwa z trzech rodzajów suszu były niedostępne przez pewien czas w bieżącym roku, co znacząco wpłynęło na pacjentów polegających na tych produktach.

Przyczyny problemów

Ministerstwo Zdrowia Luksemburga wskazało, że główną przyczyną niedoborów są wąskie gardła produkcyjne w branży konopnej, która nadal się rozwija. Problemy te nie są nowe; kraj już wcześniej doświadczał podobnych trudności związanych z produkcją i dystrybucją medycznej marihuany. W odpowiedzi na pytanie parlamentarzysty z Partii Piratów, Svena Clementa, ministerstwo potwierdziło w rozmowie z Luxembourg Times, że aktualny kontrakt na dostawę marihuany medycznej wygasa pod koniec tego roku i konieczne będą odpowiednie dostosowania.

W odpowiedzi na ciągłe problemy z zaopatrzeniem, Ministerstwo Zdrowia analizuje, czy należy wprowadzić zmiany w sposobie pozyskiwania, przetwarzania i dystrybucji medycznej marihuany. Ministerstwo zapowiedziało, że kontrakt będzie przedmiotem publicznego przetargu, nie wskazując jednak, czy obecny dostawca, który pełni tę rolę od 2021 roku, zostanie zastąpiony. Analizy te mają na celu zapewnienie, że przyszłe dostawy będą bardziej stabilne i niezawodne.

Historia legalizacji konopi w Luksemburgu

Legalizacja medycznej marihuany w 2018 roku była częścią szerszego planu koalicji DP-LSAP-Greens, która obiecywała również legalizację rekreacyjnego użycia konopi. Jednakże, mimo wprowadzenia przepisów pozwalających na uprawę ograniczonej liczby roślin w domu oraz zmniejszenia kar za posiadanie małych ilości marihuany, pełna legalizacja nie została osiągnięta. Nowy rząd CSV-DP zrezygnował z planów pełnej legalizacji, podczas gdy sąsiednie Niemcy wprowadziły znaczne liberalizacje prawa dotyczącego konopi od kwietnia tego roku.

Porównując sytuację w Luksemburgu z Niemcami, widać różnice w podejściu do regulacji konopi. Podczas gdy Niemcy wprowadziły bardziej liberalne przepisy, Luksemburg skoncentrował się na medycznym zastosowaniu marihuany, odkładając na bok pełną legalizację rekreacyjną. Warto zauważyć, że legalizacja medycznej marihuany była ważnym krokiem naprzód, jednak oczekiwania społeczne w zakresie dalszych liberalizacji pozostały niespełnione.

Przyszłość rynku konopnego w Luksemburgu

Przyszłość rynku konopnego w Luksemburgu zależy od wyników nadchodzącego przetargu na dostawcę medycznej marihuany oraz od ewentualnych zmian w regulacjach dotyczących jej dystrybucji. Ministerstwo Zdrowia podkreśla, że konieczne są odpowiednie dostosowania, aby zapewnić stabilność dostaw. Wprowadzenie nowych dostawców lub poprawa obecnych procedur może znacząco wpłynąć na dostępność produktów medycznych dla pacjentów.

Luksemburg stoi przed wyzwaniem zapewnienia stabilnych dostaw medycznej marihuany. Planowany jest przetarg na nowego dostawcę ma na celu rozwiązanie bieżących problemów z zaopatrzeniem. Historia legalizacji konopi w tym kraju pokazuje, że mimo pewnych postępów, wiele jeszcze pozostaje do zrobienia. Przyszłość rynku konopnego w Luksemburgu zależy od skutecznego wdrożenia planowanych zmian oraz od decyzji politycznych, które mogą wpłynąć na dalsze regulacje dotyczące konopi.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Pierwszy raz
  • Szałwia Wieszcza

Las...koniec lata, zwykły dzień, wycieczka rowerowa... Bardzo długo przygotowywałam się na to wydarzenie... Oczekiwań nie miałam żadnych, po prostu chciałam zobaczyć co "Ona" ma mi do pokazania .

Koniec lata, godzina 13, wraz z kolega postanowiliśmy udać się na przejażdżkę do oddalonego o 30 km lasu. Po namyśle stwierdziliśmy, ze oprócz rowerów weźmiemy ze sobą jeszcze nasza przyjaciółkę Salvię, która od kilku miesięcy leżała w szafie i nikt nigdy jej jeszcze nigdzie nie zabrał.

Na miejscu byliśmy około 15 i tam tez postanowiłam po raz pierwszy skosztować tej ambrozji.

  • Kodeina

Wyluzowany, dobry humor, ciekawy zażytej substancji. Sam w swoim mieszkaniu, ciepłym i przytulnym.

Mój pierwszy „trip raport” i pierwszy raz z kodeina.

Dotyczy moich przeżyć po zażyciu 300mg kodeiny w formie 20 tabletek Thiocodinu. Jest to mój pierwszy tego rodzaju opis wiec potraktujcie go w miarę luźno. No i oczywiście pierwszy raz z koda.

  • Etanol (alkohol)
  • LSD-25
  • Miks

Nastawienie na ciekawą wycieczkę, bez wygórowanych oczekiwań, radość, że udało się dostać substancję po 1,5 roku poszukiwań. W towarzystwie dwóch kumpli - W., z którym kwasiłem już wcześniej i D. Wyprawa do lasów w pobliżu domu D., listopadowe popołudnie, które szybko zmieniło się w wieczór a potem także noc.

Minęło już półtorej roku od mojej pierwszej i zarazem ostatniej próby z LSD, więc kiedy udało się zdobyć papierki bardzo się ucieszyłem. Planowaliśmy razem z kilkoma kumplami zrobić większą wycieczkę. Generalnie chętnych było dość dużo, bo chyba z 7 czy 8 osób, ale nie mogliśmy znaleźć wspólnego terminu, który by wszystkim pasował. Zadecydowaliśmy więc razem z W i D, że zrobimy jedną mniejszą wyprawę zanim zbierzemy się na tę dużą, właściwą.

randomness