REKLAMA
LPR: Więzienie za sprzedaż alkoholu nieletnim

Karę do dwóch lat więzienia za sprzedaż alkoholu nieletnim zakłada projekt nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi przygotowany przez posłów LPR.

a.

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

1497

Karę do dwóch lat więzienia za sprzedaż alkoholu nieletnim zakłada projekt nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi przygotowany przez posłów LPR.

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych krytykuje ten pomysł i opowiada się za propozycją resortu zdrowia, by karać sprzedawców zakazem prowadzenia działalności gospodarczej. Obecnie za sprzedaż alkoholu nieletnim grozi jedynie kara grzywny. Projekt nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi przygotowywany w resorcie zdrowia jest już po konsultacjach społecznych, niebawem ma trafić pod obrady kierownictwa Ministerstwa. Za sprzedaż alkoholu nieletnim zakłada karę zakazu prowadzenia działalności gospodarczej na okres od 3 do 5 lat.

Projekt LPR trafił już do trzech komisji sejmowych: Zdrowia, Rodziny i Praw Kobiet oraz Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Być może posłowie zajmą się nim na kolejnym posiedzeniu Sejmu. Według dyrektora PARPA Krzysztofa Brzózki, rozwiązanie proponowane przez resort zdrowia byłoby bardziej dotkliwe dla właścicieli sklepów z alkoholem, czy lokali gastronomicznych, niż kara więzienia, która według niego w praktyce byłaby orzekana "ogromnie rzadko". W swojej opinii do projektu Brzózka podkreślił, że można się spodziewać, iż w takich przypadkach będą orzekane kary w zawieszeniu, mniej dotkliwe dla sprawców, bo "właściwie nie nakładają na nich żadnych konkretnych ograniczeń ani obowiązków". Jego zdaniem, rozwiązanie proponowane przez Ministerstwo Zdrowia wyeliminowałoby z obrotu gospodarczego osoby, "które swoją postawą wykazały, że nie są zdolne prowadzić działalności gospodarczej w zakresie sprzedaży lub podawania napojów alkoholowych w sposób praworządny i odpowiedzialny".

Pomysł LPR skrytykował też Sąd Najwyższy. W opinii do projektu przedstawiciele SN napisali, że należałoby się raczej skoncentrować na istniejących instrumentach prawnych, w tym - możliwości karania karą dwóch lat więzienia za rozpijanie nieletnich. Z przedstawionego na początku roku raportu "Polska młodzież o alkoholu" wynika, że 94 proc. nieletnich w Polsce przyznaje się do spożywania alkoholu, a 32 proc. - do utraty przytomności w wyniku spożycia alkoholu. Wśród młodych ludzi 78 proc. pije alkohol okazjonalnie, na imprezach i spotkaniach towarzyskich, zaś 11 proc. - próbowało alkoholu raz w życiu. 9 proc. badanych zadeklarowało, że pije alkohol często, zaś 2 proc. przyznało, że codziennie. Badanie pokazało, że głównym motywem sięgania przez młodzież po alkohol jest moda, a więc presja środowiska i znajomych. Taki motyw deklaruje 41 proc. badanych. Drugim istotnym czynnikiem jest niska cena, na co wskazało 35 proc. badanych.

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

Biznesman z podwórka (niezweryfikowany)
Znowu beznadziejny pomysł... dla nich jedyną alternatywą dla przestępstw jest kara więzienia, a więzienia jak każdemu wiadomo od dawna są przepełnione i powinny być ostatecznością jeśli inne środki zawiodłyby (a najprawdopodnie nie stałoby sie tak) a oni od razu więzienie kurwa.. Pewnie ustawa wejdzie w życie bo pan Giertych i spółka oczywiście zawsze wiedzą lepiej i wszelkie słowa krytyki mają w dupie. Kurwa, czy my sie kiedys doczekamy normalnego rządu? Mam wrażenie, że Giertych i jego partia jest cofnięta w rozwoju bo ciągle popełnia te same błędy co kiedys inni politycy popełniali. Poza tym ciekawe dlaczego tak bardzo zależy mu na tych pieprzonych mundurkach w szkołach, pewnie nie lubi garniaku i musi wyładować gdzies swoje chore frustracje..Niech sie później nie dziwi ze on i jego partia tak jest odbierana jak jest skoro nie potrafi sesnsownie zargumentować swoich pomysłów. Czy mundurki to taki wielki problem? Niech lepiej sie zajmie innymi problemami które w szkole są codziennością a nie.. mundurki pfffffff to jakis zart chyba w sumie juz niczego więcej nie spodziewam sie po nim bo on nie potrafi zająć sie czyms konkretnym bo nie umie i zajmuje sie jakimiś kurwa głupotami. Jedyna pozytywna rzeczy które chce wprowadzić do szkół to: wychowanie patriotyczne. Poza tym nie ma nic innego sensownego do zaproponowania. Giertych odejdź zanim się jeszcze bardziej skompromitujesz, o ile to możliwe..
a.
glupia duma narodowa i kompleksy. masz racje, trzeba to pielegnowac. -- a.
Anonim (niezweryfikowany)
Głupia duma narodowa? Jakie kompleksy? Człowieku ochłoń.. Widzisz coś złego w wychowywaniu w duchu patriotycznym? Patriotyzm dawno przestał być uważany jako cnota, chyba najwyższa pora to zmienić no nie?
a.
mieszanina megalomanii i okrutnych kompleksow. zyjemy tym, ze polska byla od morza do morza, ale jakos nie pamietamy o tym, ze wszyscy nas kochali, i kochaja w pupe. nie ma co sie oszukiwac, jestesmy zjebanym narodem. czas to sobie uswiadomic, zaakceptowac i wyciagnac wnioski. inaczej nigdy nie przestaniemy byc skansenem europy. polaka pozansz po wasach i skurze pozszywanej z latek. po absurdalnej mnieszaninie wyzszosci i upodlenia. kundle, oto czym jestesmy. jedyne co nam pasuje, to bycie meczennikami. nie widze zadnych powodow, zeby kultywowac te piekna tradycje. -- a.
Anonim (niezweryfikowany)
Czy wg ciebie polska to taki zjebany kraj ze gorzej być nie moze, nie widzisz rzadnych pozytywów? Bo jeśli tak to wnioskiem jest wprowadzenie wychowania patriotecznego w szkołach.
a.
i dalsze robienie ludzia wody z muzgu. wychowanie patriotyczne, poziom absurdu. patriotow sie nie wychowuje, ludzie sami musza do tego dojsc. lepiej bylo by uczyc samodzielnego myslenia i leczenie dzieciakow z kompleksow. na cholere kolejne pokolenie przekonane o swojej wyzszosci. niech sie w koncu dowiedza, ze zyja w skansenie, sa posmiewiskiem calego swiata i wszyscy maja ich w dupie. wychowanie patriotyczne, tez mi dobre. przyda sie kiedy polska zniknie z mapy. partyzanci, wieszcze i meczennicy za sprawe. ostoja katolicyzmu i zadupizmu. trzeba to wszystko rozpierdolic i zbudowac nowy porzadek. nie moge sie doczekac wojny, jedyna szansa dla tego zjebanego narodu to jego zaglada. -- a.
Armageddon (niezweryfikowany)
Wystarczy jego zagłada w umysłach ludzi. A patriotyzm jak wszelka miłość nie może być wartością negatywną. Tak czy siak. Tylko że miłość nie ma granic i gdy się ogranicza do jednego narodu to jest to tylko nacjonalizm - czyli zwyczajna nienawiść i tępota spojrzenia
Zajawki z NeuroGroove
  • Mefedron
  • Pozytywne przeżycie

Set and setting: myślę, że to mało istotne przy tego typu narkotyku, jednak razem z przyjacielem mieliśmy dobre nastroje.

11:30 Dostalismy z kolegą mefedron, co prawda nie był to mój pierwszy raz z tą substancją, ale tak jak napisałam ''dostaliśmy'' niby na wypróbowanie. Po kilkunastu minutach, razem z nim byłam w opuszczonym budynku przy torach. Wiem, te miejsce nie brzmi zbyt przyjaźnie ale lubię tam przebywać.

  • Zolpidem


subst: zolpidem (stillnox 10mg)

dawka: 4 albo 5 tabletek, nie pamiętam....

set: upalny dzień, polana w środku lasu.


  • Lophophora williamsii (meskalina)

Substancja i dawka: około 15 g suszonej skóry kaktusa San Pedro ( zawiera on meskalinę )

Około godziny 3 po południu zacząłem przygotowywać wywar. Zmieliłem w młynku do kawy 30 gramów suszonej skóry San Pedro ( w niej jet największe stężenie alkaloidów podobno ). Wrzucułem to do około 2 l gorącej wody, do całości wycisnąłem 3 cytryny. Wywar gotował się 6 godzin, straszliwie przy tym śmierdząc. Ciecz przefiltrowałem najsampierwej przez sitko, późnej przez watę. Odstawiłem do wystygnięcia.
  • 25C-NBOMe
  • Pierwszy raz

Kompletnie nie przygotowany na to, co będzie się działo. Miejsce: Na dworzu ; koło godziny 23 dom znajomego ( bałem się powrotu do domu w takim stanie )

Hej, chciałem opisać wam mój pierwszy trip na dość grubej fazie.
Był to piątek 09.10.15, całkiem przyjemny i słoneczny październikowy dzień, poprzedniego dnia ogarniałem znajomym blotterki, a miałem przy sobie 2 gramy palenia, stwierdziłem, że czemu by nie wymienić się jedną kulką za 2 kartoniki ( kartony kosztowały 20 zł, a ówczesna cena jaranka w 3m było 50, w sumie dalej tak jest ).

randomness