REKLAMA
Legalna marihuana to nie takie kokosy?

Ograniczenia na kanadyjskim rynku konopi indyjskich miały wpływ na zyski takich firm jak Canopy Growth, Aurora Cannabis, Cronos Group i Tilray.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

bejsment.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

120

Ograniczenia na kanadyjskim rynku konopi indyjskich miały wpływ na zyski takich firm jak Canopy Growth, Aurora Cannabis, Cronos Group i Tilray.

Sektor legalnej marihuany w Kanadzie nie zakończył 2019 roku na najlepszym poziomie. Spółki konopne miały trudności z osiągnięciem znaczących zysków. Notowania Horizons Marijuana Life Sciences, pierwszego w historii giełdowego funduszu inwestycyjnego, koncentrującego się na branży konopi indyjskich, spadły 30 grudnia do najniższego poziomu od czasu debiutu z kwietnia 2017 r.

W skład funduszu inwestycyjnego Horizons Marijuana Life Sciences wchodzą akcje głównych kanadyjskich spółek zajmujących się konopiami indyjskimi. Przez cały 2019 rok fundusz stracił ok. 40 proc. wartości

Na rynku marihuany w Kanadzie, nawet po zalegalizowaniu marihuany rekreacyjnej w październiku 2018 r., pojawiło się wiele przeszkód.

“Złe zarządzanie łańcuchem dostaw w poszczególnych prowincjach hamuje obecny rynek kanadyjski, a potencjalne zmiany sprzyjałyby szybszemu rozwojowi kategorii, co zwiększyłoby dochody podatkowe prowincji” – napisał W. Andrew Carter ze Stifel w nocie z 20 grudnia.

“Kanada jest ograniczona, biorąc pod uwagę, że produkty, które stanowią około 50-60 proc. rynku amerykańskiego nie zostały dopuszczone do obrotu w pierwszym roku funkcjonowania rynku” – kontynuował Carter, dodając, że chodzi przede wszystkim o produkty do jedzenia i wdychania za pomocą waporyzatorów.

Kwestie te miały wpływ na zyski takich firm jak Canopy Growth, Aurora Cannabis, Cronos Group i Tilray. Kurs akcji tej ostatniej firmy niedawno po raz pierwszy w historii spadł poniżej ceny IPO z lipca 2018 roku.

Słabe wyniki roczne sektora nie były jednak niekorzystne dla wszystkich inwestorów. Według danych firmy S3 Partners, inwestorzy, którzy w ciągu roku sprzedawali popularne akcje w sektorze konopi indyjskich, do 18 grudnia osiągnęli aż 903 mln dolarów zysku.

“Istnieją pewne ograniczenia nałożone przez kanadyjskie organy regulacyjne i prowincje, które mogą nadal utrudniać szybszy rozwój rynku” – przyznał Carter. Powiedział jednak, że “ważne jest, aby pozostać świadomym długoterminowych możliwości z perspektywą dalszej poprawy rynku”.

W Stanach Zjednoczonych sektor konopi indyjskich radzi sobie nieco lepiej, ponieważ legalizacja na szczeblu stanowym rozprzestrzenia się na cały kraj.

Więcej – TUTAJ.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Tramadol

Wolny słoneczny dzień. Chęć ponownego eksperymentu. Licha ciekawość zrodzona z wszechobecnej nudy, beznadziei i małostkowości otaczającego życia wysoce nieproporcjonalnej co do mocy obliczeniowej postrzegającego ją rozumu.

13;00

Działy się jakieś codzienne i najpospolitsze rzeczy jakie robi się z rana. Myślałem o powtórzeniu fazy ze wczoraj za pomocą tej samej dawki, z tą różnicą żeby wziąć wcześniej i będąc bardziej wypoczętym (chociaż to słowo odzwierciedla tylko mój stan fizyczny i tak jest mocno naciągane).

 

15;00

  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Artykuł zawiera lokowanie produktu ;)

Niniejszy raport dotyczy mojego pierwszego doświadczenia z Panem Hoffmanem na papirusie. Imiona występujących tutaj osób zostały zmienione. Raport jest dość szczegółowy ze względu na to, że większość zdarzenia nagrywałem na dyktafon.

ZAPRASZAM DO LEKTURY

  • Benzydamina
  • Pierwszy raz

Pozytywny, przyjemny i ciepły nastrój, chęć doznania słynnych faz na benzydaminie, ciepły dzień w szkole (technikum) na przedmiotach zawodowych (komputery) + godzinie wychowawczej.

 

Wstęp, a zarazem lekkie rozwinięcie:

Poniedziałkowy ranek… Wstałem około godziny 8: 00, wykąpałem się, umyłem ząbki, ubrałem i ruszyłem na autobus.

Na autobus mam około 5minut spokojnego chodu, więc rzuciłem na głowę już myśl – Czy będzie zajebiście, czy tak jak opisywał każdy?

Jestem w autobusie, jadę…

 Dojechałem na krzyżówkę gdzie była apteka i obok jeszcze mieszkanie mojej babci. Stwierdziłem, że pójdę do babci, zjem coś, bo byłem głodny i ruszę do apteki.

  • Tramadol

Expirence - Extasy, Marihuana, Speed, Efedryna

Tramal po raz pierwszy !

Byla piatkowa noc ( cos kolo godziny 0:00 ), dzien wczesnie masakrycznie sie spalilem

z kumplem na disco, wiec tego dnia postanowilem grzecznie posiedziec w domu.

Jednak strasznie mi sie nudzilo, zaczalem czytac opowiesci na hyperreal.info.

Przeczytalem kilka opisow tripu po Tramalu, troche mnie to zafascynowalo wiec udalem

sie do kuchni przeszukac domowa apteczke :) Nie znalazlem nic co by sie nadawalo do

randomness