Legalizacja marihuany przynosi miliardowe straty dla koncernów farmaceutycznych

Przewiduje się, że legalizacja marihuany będzie kosztować firmy farmaceutyczne miliardy dolarów w postaci zmniejszonej sprzedaży leków i wartości na giełdzie, zgodnie z nowym badaniem przeprowadzonym przez naukowców z California Polytechnic State University i The University of New Mexico.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy Fakty Konopne!

Odsłony

42

Przewiduje się, że legalizacja marihuany będzie kosztować firmy farmaceutyczne miliardy dolarów w postaci zmniejszonej sprzedaży leków i wartości na giełdzie, zgodnie z nowym badaniem przeprowadzonym przez naukowców z California Polytechnic State University i The University of New Mexico.

Naukowcy zbadali, w jaki sposób wartości firm farmaceutycznych notowanych na giełdzie reagowały na przepisy dotyczące legalizacji marihuany w okresie od 1996 do 2019 roku. Odkryli, że zwroty z giełdy były o 1,5% do 2% niższe 10 dni po legalizacji marihuany, a konsekwencje tych spadków wyniosły miliardy dolarów.

Wartości firm farmaceutycznych spadały zarówno po legalizacji marihuany do celów medycznych, jak i rekreacyjnych. Autorzy badań szacują, że jedno wydarzenie legalizacyjne zmniejsza roczną sprzedaż leków o średnio 3 miliardy dolarów.

“Stwierdzamy, że średnia zmiana wartości rynkowej firmy na zdarzenie legalizacyjne wynosi 63 mln dolarów, a łączny wpływ na wartość rynkową firm na zdarzenie wynosi 9,8 mld USD. Wykorzystując historyczny stosunek ceny do sprzedaży producentów leków na rok związany z każdym zdarzeniem legalizacyjnym, oznacza to zmianę rocznej sprzedaży wszystkich producentów leków w wysokości 3 mld USD na zdarzenie legalizacyjne. Kiedy osobno oceniamy zmiany dotyczące legalizacji marihuany do celów medycznych i rekreacyjnych, legalizacja medyczna oznacza roczny spadek sprzedaży o 2,4 mld USD. Sugerowany spadek sprzedaży wynikający z legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych jest o 129% większy niż w przypadku legalizacji medycznej.”

Legalizacja marihuany zmniejsza konsumpcję leków farmaceutycznych

W swoim raporcie naukowcy zauważają, że poprzednie badania wykazały, że dostęp do legalnych konopi zmniejsza konsumpcję niektórych leków, w tym silnie uzależniających opioidów.

Legalizacja marihuany prawdopodobnie wpłynie również na firmy farmaceutyczne ze względu na ogromną liczbę schorzeń, które można leczyć konopiami.

W przeciwieństwie do konwencjonalnych leków, które są opracowywane i zatwierdzone do leczenia określonych dolegliwości, pacjenci używają konopi indyjskich do leczenia szeregu objawów fizycznych, takich jak ból i skurcze mięśni, a także problemów ze zdrowiem psychicznym, w tym lęku, depresji i PTSD.

Konopie są konkurencją dla leków farmaceutycznych

W toku badania naukowcy ustalili, że konopie stają się znaczącym konkurentem na rynkach leków i szacują, że pełna legalizacja federalna spowoduje zmniejszenie sprzedaży konwencjonalnych leków o prawie 11%. Współautorka badania Sarah Stith z wydziału ekonomii Uniwersytetu Nowego Meksyku dodaje, że migracja konsumentów z leków farmaceutycznych na konopie indyjskie nadal rośnie.

„Przyszłość medycyny konopnej polega na zrozumieniu efektów składników roślinnych (kannabinoidy, terpeny, falwonoidy itp. – przyp. red) poza THC i CBD oraz zidentyfikowaniu sposobów kategoryzacji marihuany według mierzalnych cech, o których wiadomo, że dają określone efekty. Naśladowanie konwencjonalnych farmaceutyków poprzez standaryzację może nie być optymalnym rozwiązaniem dla konopi, ponieważ zmienność w roślinie konopi prawdopodobnie jest powodem, dla którego konopie posiadają zdolność do leczenia tak wielu schorzeń”. – dodała Sarah Stith.

Chociaż 1,5-2% spadek wartości firm farmaceutycznych może nie wydawać się duży dla lukratywnego przemysłu farmaceutycznego, to autorzy stwierdzili, że różnica jest „istotna statystycznie i utrzymuje się przez 20 dni po legalizacji”.

W swoim podsumowaniu autorzy zauważają, że producenci konwencjonalnych leków farmaceutycznych mogą skorzystać na legalizacji, inwestując w regulowane rynki konopi indyjskich, zamiast lobbować przeciwko legalizacji marihuany. W grudniu 2021 r. gigant farmaceutyczny Pfizer przejął dwie firmy biotechnologiczne, które koncentrują się na wykorzystaniu kannabinoidów do celów medycznych. Wartość przejęcia firmy Arena Pharmaceuticals wyniosła 6,7 miliarda dolarów.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Pseudoefedryna

S&S: Miły sobotni zimowy wieczorek, dom, dobry humor, chęć wyleczenia kataru ;]

Dawka: Pseudoefedryna w leku Sudafed (na katar) 1 tabletka 60mg tej substancji, zażycie 7 tabletek czyli 420mg

Exp: MJ, %, nikotyna, dxm, pseudoefedryna, n2o

  • Grzyby halucynogenne


Hm.


To bylo moje pierwsze spotkanie z grzybami na powaznie - od poczatku do

konca.


Wlasnorecznie zrywane i spozywane swieze. [hm...skad na niektorych tyle

larw..

takich bialych skurczybykow,dobrze ,ze mi sie nie wkrecila zadna paranoja

przed

podroza...well hehe ,ale byly zaczatki...imho autosugestia w przypadku

grzybow

dziala lepiej niz po kwasie...ale moze to tylko taki przypadek akurat :) ]

  • Dekstrometorfan

Dzikie, rozkopane pole nad rzeczką, gdzieniegdzie wielkie, betonowe studnie nazywane mariobrosami, wszechogarniający sceptycyzm z nutką wewnętrznego podjarania, sam na sam z kumpelą.

20:15 zjadłyśmy po 15 tabletek. Po upływie pół godziny zaczęła mnie swędzieć głowa, nogi miękły. Wrażenie wchłaniania się w ziemię. Lekko przerażona wdrapałam się na 1.5 metrową studzienkę. Zajebiście kołysało. Przeszyła mnie fala gorąca, zrzuciłam szalik, kurtkę i sweter. Słońce paliło mi skórę. Wypłynęłam w rejs. Ja na pokładzie statku, wraz ze mną całkiem spora załoga (miałam wrażenie, że otacza mnie grupa bardzo bliskich mi osób, chociaż w rzeczywistości byłam sam na sam z A.). Od tego kołysania zaczęło mnie mdlić. Choroba morska?

  • Melatonina
  • Rhus pauciflorus
  • Silene Capensis
  • Synaptolepis kirkii
  • Użycie medyczne

Oczekiwania spore, liczyłem na mocno psychodeliczne sny, lepszą ich zapamiętywalność i większą ich ilość.

Większość mojej wiedzy o substancji i tym jak może działać wziąłem z tego TR:

https://neurogroove.info/trip/ubulawu-0

Dzień 1