Legalizacja marihuany przynosi miliardowe straty dla koncernów farmaceutycznych

Przewiduje się, że legalizacja marihuany będzie kosztować firmy farmaceutyczne miliardy dolarów w postaci zmniejszonej sprzedaży leków i wartości na giełdzie, zgodnie z nowym badaniem przeprowadzonym przez naukowców z California Polytechnic State University i The University of New Mexico.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy Fakty Konopne!

Odsłony

54

Przewiduje się, że legalizacja marihuany będzie kosztować firmy farmaceutyczne miliardy dolarów w postaci zmniejszonej sprzedaży leków i wartości na giełdzie, zgodnie z nowym badaniem przeprowadzonym przez naukowców z California Polytechnic State University i The University of New Mexico.

Naukowcy zbadali, w jaki sposób wartości firm farmaceutycznych notowanych na giełdzie reagowały na przepisy dotyczące legalizacji marihuany w okresie od 1996 do 2019 roku. Odkryli, że zwroty z giełdy były o 1,5% do 2% niższe 10 dni po legalizacji marihuany, a konsekwencje tych spadków wyniosły miliardy dolarów.

Wartości firm farmaceutycznych spadały zarówno po legalizacji marihuany do celów medycznych, jak i rekreacyjnych. Autorzy badań szacują, że jedno wydarzenie legalizacyjne zmniejsza roczną sprzedaż leków o średnio 3 miliardy dolarów.

“Stwierdzamy, że średnia zmiana wartości rynkowej firmy na zdarzenie legalizacyjne wynosi 63 mln dolarów, a łączny wpływ na wartość rynkową firm na zdarzenie wynosi 9,8 mld USD. Wykorzystując historyczny stosunek ceny do sprzedaży producentów leków na rok związany z każdym zdarzeniem legalizacyjnym, oznacza to zmianę rocznej sprzedaży wszystkich producentów leków w wysokości 3 mld USD na zdarzenie legalizacyjne. Kiedy osobno oceniamy zmiany dotyczące legalizacji marihuany do celów medycznych i rekreacyjnych, legalizacja medyczna oznacza roczny spadek sprzedaży o 2,4 mld USD. Sugerowany spadek sprzedaży wynikający z legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych jest o 129% większy niż w przypadku legalizacji medycznej.”

Legalizacja marihuany zmniejsza konsumpcję leków farmaceutycznych

W swoim raporcie naukowcy zauważają, że poprzednie badania wykazały, że dostęp do legalnych konopi zmniejsza konsumpcję niektórych leków, w tym silnie uzależniających opioidów.

Legalizacja marihuany prawdopodobnie wpłynie również na firmy farmaceutyczne ze względu na ogromną liczbę schorzeń, które można leczyć konopiami.

W przeciwieństwie do konwencjonalnych leków, które są opracowywane i zatwierdzone do leczenia określonych dolegliwości, pacjenci używają konopi indyjskich do leczenia szeregu objawów fizycznych, takich jak ból i skurcze mięśni, a także problemów ze zdrowiem psychicznym, w tym lęku, depresji i PTSD.

Konopie są konkurencją dla leków farmaceutycznych

W toku badania naukowcy ustalili, że konopie stają się znaczącym konkurentem na rynkach leków i szacują, że pełna legalizacja federalna spowoduje zmniejszenie sprzedaży konwencjonalnych leków o prawie 11%. Współautorka badania Sarah Stith z wydziału ekonomii Uniwersytetu Nowego Meksyku dodaje, że migracja konsumentów z leków farmaceutycznych na konopie indyjskie nadal rośnie.

„Przyszłość medycyny konopnej polega na zrozumieniu efektów składników roślinnych (kannabinoidy, terpeny, falwonoidy itp. – przyp. red) poza THC i CBD oraz zidentyfikowaniu sposobów kategoryzacji marihuany według mierzalnych cech, o których wiadomo, że dają określone efekty. Naśladowanie konwencjonalnych farmaceutyków poprzez standaryzację może nie być optymalnym rozwiązaniem dla konopi, ponieważ zmienność w roślinie konopi prawdopodobnie jest powodem, dla którego konopie posiadają zdolność do leczenia tak wielu schorzeń”. – dodała Sarah Stith.

Chociaż 1,5-2% spadek wartości firm farmaceutycznych może nie wydawać się duży dla lukratywnego przemysłu farmaceutycznego, to autorzy stwierdzili, że różnica jest „istotna statystycznie i utrzymuje się przez 20 dni po legalizacji”.

W swoim podsumowaniu autorzy zauważają, że producenci konwencjonalnych leków farmaceutycznych mogą skorzystać na legalizacji, inwestując w regulowane rynki konopi indyjskich, zamiast lobbować przeciwko legalizacji marihuany. W grudniu 2021 r. gigant farmaceutyczny Pfizer przejął dwie firmy biotechnologiczne, które koncentrują się na wykorzystaniu kannabinoidów do celów medycznych. Wartość przejęcia firmy Arena Pharmaceuticals wyniosła 6,7 miliarda dolarów.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Szałwia Wieszcza

Autor: Mr.Blond

Miejsce i czas: mój własny prywatny bezpieczny pokój, wieczór (lekko zmęczony po spędzonych 9h w pracy)

Dawkowanie: 19:30 10 tabletek acodinu rozpuszczonych w niewielkiej ilości wody popijając pobudzającą herbatką (Yerba Mate), 19:45 dorzucenie 10tabl (tym razem 'na sucho' bo z wodą smakowało okropnie), 22:30 0.4g suszu Salvii

Sprzęt: bongo wodno-lodowe, zapalniczka żarowa

  • Grzyby halucynogenne
  • Marihuana
  • Pierwszy raz

przyjemny wieczór w domku letniskowym pośrodku niczego, w pełni kobiece towarzystwo, trochę niezręczna atmosfera

Chcąc wykorzystać ostatnie ciepłe dni mijającego lata razem ze znajomymi wynajęliśmy domek letniskowy. Dwa piętra, duże patio, dookoła tylko las i jakieś zapomniane jeziorko - idealnie. Przyjechałam na miejsce w sumie nieprzygotowana na żadne ekscesy, zabrałam tylko jakieś mięso na grilla i sałatkę. Porzuciłam nawet chęć wzięcia wina, bo byłam w trakcie odstawiania wszystkich używek (robię sobie taki detox raz na jakiś czas). Na miejscu zebrało się łącznie pięć dziewczyn, kilka z nich miało się pojawić z chłopakami, ale finalnie nie przyjechali (i dobrze).

  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne

Na mieszkaniu, lato ( końcówka wakacji ) WIEK- 14 lat

Zacznijmy więc od tego że było to 3 lata temu więc pamiętam to jak przez mgłe, ale pamiętam.
Około 15 Sierpnia, ustaliliśmy z kolegą X i Z że spróbujemy tej całej hehehuany.
Załatwiłem gram z niedokońca sprawdzonego źródła, udaliśmy sie do lidla po jakąś pepsi i czipsy żeby nie było tak sucho.
( Niepamiętam dokładnie godzin więc będe pisał tak jak to pamiętam )