Łapanki w Ciechanowie

Do końca sierpnia Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie zatrzymała 22 podejrzanych o posiadanie lub sprzedaż narkotyków, tj. o 7 więcej niż w całym ub. roku.

Anonim

Kategorie

Źródło

Tygodnik Ciechanowski

Odsłony

5326

W ciechanowskim świadku przestępczym zajmującym się rozprowadzaniem narkotyków dominuje sprzedaż marihuany. Kupujący płacą za gram po 30-40 zł. Znacznie droższa jest mniej popularna (ze względu na cenę) amfetamina, za której żąda się 60-80 zł. Ceny te pokazują jak poważnym „biznesem” jest dla przestępców rozprowadzanie narkotyków. Aby nie narazić się na wpadki, zachowują oni duże środki ostrożności.

- Z tego powodu trudno zatrzymać dealerów na gorącym uczynku, gdy posiadają przy sobie większe ilości narkotyku – twierdzi Mirosław Polakowski, komendant powiatowy ciechanowskiej policji.

Karalne jest już samo posiadanie narkotyków. Jednak nie zniechęca to młodzieży przed sięganiem np. po bardzo modną w tym środowisku “trawkę”, której palenie stało się częstym elementem wielu spotkań towarzyskich lub imprez.

Niedawno jednemu z ciechanowskich kierowców udowodniono prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyku, co jest traktowane jak przestępstwo (podobnie rzecz ma się z jadącymi pod wpływem alkoholu). To jeden z pierwszych takich przypadków w mieście.

Najbardziej spektakularną w tym roku akcją ciechanowskiej policji było wykrycie u jednego ze sprzedawców 72 gram marihuany.

Dzięki hojności ciechanowskiego starostwa Komenda Powiatowa Policji ma od niedawna poważnego sprzymierzeńca w walce z narkomanią. Jest nim... foksterier, który wraz z opiekunem przeszedł specjalne, żmudne przeszkolenie. Nie zdążyli jednak odpocząć, bo od razu trafili na akcję w jednym z mieszkań. Pies znalazł narkotyki, które podejrzany ukrył w komputerze. 20-letni mężczyzna (syn nauczycielki), który był już wcześniej skazany za handel narkotykami, teraz może odpowiadać za ich posiadanie.

Dzięki psu komendzie łatwiej będzie penetrować podejrzane miejsca, a za takie uważa się także szkoły. Bo narkotyki sprzedawane są obecnie dosłownie wszędzie. Dealerzy są w stanie dostarczyć je w dowolne miejsce.

Komenda nie zamierza destabilizować życia ciechanowskich szkół. Jeśli jednak otrzyma ona konkretny sygnał o tym, że któryś z uczniów posiada akurat narkotyk, foksterier wkroczy do akcji. Warto dodać, że pies narkotyki wyszukuje bezbłędnie...

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

roxyk (niezweryfikowany)
-
LaSziDo (niezweryfikowany)
narkotyki bezblednie [u nas w budzie byli dokladnie tydzien temu, w osotatniom srode i pies sie zesral w sali od chemi - ludzie ze Swidnicy pewnie wiedza OCB].. tylko ze nie za czesto !!! <br> <br>CHLOPAKI Trzynajta sie - jaramy za was ile mozemy i na ile nas stac :) - pozdro600 <br> <br> &quot;5 lat za posiadanie smierc za uzywanie &quot; - Kazik Staszewkis poeta podziemia
makijaz (niezweryfikowany)
EJ WIEMY OCB LASZI , PIES NORMALY SRA A PIES HUJOWY CPA
powa (niezweryfikowany)
no to mały dzielny foxik teraz dojedzie w dupe dealerów, młodzież zaćpaną i wogóle wszystkich. afkoz wraz ze swym żmudnie przeszkolonym panem. ciekawy jestem kto więcej ze szkolenia zrozumiał - fox czy pan. <br> <br>a tak wogóle to: matko boska!. czy kiedykolwiek ktoś się zastanowi zanim napisze o brawurowych akcjach policji niezmiennie kończonych błyskotliwymi sukcesami ? czy złapanie małolata z gramem zielska to naprawdę rzecz godna opisania i bicia piany, konia i chuj wie czego jeszcze, na łamach jakiegoś szmatławca? czy, do kurwy nędzy, naprawdę nie ma jakichś poważniejszych przestępców w tym kraju? <br> <br>no afkoz som, ale 3mają psuf w kieszeni i mają spokój. a psy biegają za leszczami i poprawiają statystyki. <br> <br>poland now&amp;forever
OSA (niezweryfikowany)
Karalne jest już samo posiadanie narkotyków. Jednak nie zniechęca to młodzieży przed sięganiem np. po bardzo modną w tym środowisku &amp;#8220;trawkę&amp;#8221;, <br> <br>- NO WLASNIE!!!!!!!!!!!!!!!!!! lUDZIE CZY WY JESTESCIE SLEPI????? JEZELI PROHIBICJA NIE DZIALA TO CZY NIE WARTO SBROBOWAC INNYCH SRODKOW??? CZY TO NIKOMU NIE DAJE DO MYSLENIA??? ILE JESZCZE CZASU MINIE ZANIM ONI ZMADRZEJA???
macthc (niezweryfikowany)
Karalne jest już samo posiadanie narkotyków. Jednak nie zniechęca to młodzieży przed sięganiem np. po bardzo modną w tym środowisku &amp;#8220;trawkę&amp;#8221;, <br> <br>- NO WLASNIE!!!!!!!!!!!!!!!!!! lUDZIE CZY WY JESTESCIE SLEPI????? JEZELI PROHIBICJA NIE DZIALA TO CZY NIE WARTO SBROBOWAC INNYCH SRODKOW??? CZY TO NIKOMU NIE DAJE DO MYSLENIA??? ILE JESZCZE CZASU MINIE ZANIM ONI ZMADRZEJA???
ciechanowianin (niezweryfikowany)
No fajnie . Szkoda tylkoz e kilku dobrych znajomkow wpadlo przy tej lapance ;( Ehhh <br>
chilum (niezweryfikowany)
..działając znaleźli 72g zioła. <br>O ahahahah!!!!! <br>Zaiste ilość,którą tylko tak można określić. <br> <br>Mało widzieli ciechanowscy HWDP,że taka ilość,to już spektakl. <br> <br>Bo się nie starają! <br>Jakby chcieli,to wszystkich dealerów mieliby pod kluczem w 48h. <br>Biorą kasę i ci,którzy się opłacają albo strzelają z ucha mają spokój. <br> <br> &quot;Płotka też ryba,a wdodatku smaczna &quot; <br> kom.woj.HWDP-Katowice <br> (były)
gibonek (niezweryfikowany)
Akcje tego typui nie maja glebszego sensu ziolo bylo jest i bedzie jarane wiec niedlugo zrozumieja ze trzeba je zalegalizowac poniewaz rzad mial by z tego $$$$$$$$$ i to tych skurwysynow do tego przekana mam nadzieje
e5hr57iu67iu (niezweryfikowany)
sypać ostre przyprawy po korytarzach szkolnych. niech foxik swira dostanie w nosie.... <br> <br>PS.Czy ktoś może wie na który zapach reagują psy? moze by wysentytezować cos co by wapilo kundla tak jak marycha albo amfa..? <br> <br>a w sumie to gdzie i kogo ja pytam.....
sdhrth (niezweryfikowany)
sypać ostre przyprawy po korytarzach szkolnych. niech foxik swira dostanie w nosie.... <br> <br>PS.Czy ktoś może wie na który zapach reagują psy? moze by wysentytezować cos co by wapilo kundla tak jak marycha albo amfa..? <br> <br>a w sumie to gdzie i kogo ja pytam.....
PANZIELA (niezweryfikowany)
Najbardziej spektakularną w tym roku akcją ciechanowskiej policji było wykrycie u jednego ze sprzedawców 72 gram marihuany. <br>o kurwa o malo nie umarlem ze smiechy
rocco (niezweryfikowany)
malo spektakularne te ich akcje
Aga (niezweryfikowany)
ZIOŁO JEST I BEDZIE JARANE TO SIE NIGDY NIE ZMIENI...pies to moze i jest wyszkolony ale jego własciciel to pewnie jest tak samo inteligentny jak rzecznik prasowy naszej Ciechanowskiej policji co zawsze wali kwasy u nas w budzie:P <br>a na koniec JCP-jebać ciechanowską policje..... <br>pozdro dla palaczy.....spale za was przy najbliższej okazji:D
Zajawki z NeuroGroove
 • Efedryna

Calkiem niedawno moj kumpel z gadu gadu opowiedzial mi o ciekawych efektach po przedawkowaniu, tussipectu, a ze tydzien

temu nasz klasa jechala na wycioeczke w gory,

postanowilem ze tam wyprobuje ów specyfik. Dzis proboje juz brac tussi trzeci raz, opisze wiec dzisiejszy trip bo

wczesniejsze - na wycieczce jak to na wycieczce byly bardzo urozmaicone dzialaniem alkoholu a ja chcialbym sie skupic

na samym tussipekcie.

 • Etanol (alkohol)
 • Kodeina
 • Tetrazepam

(TR napisany głównie dla ludzi, którzy chcą spróbować tetrazepamu. Jeśli szukasz niestworzonych opowieści o podróżach wgłąb umysłu, to nie tu.)

Wiek: 17 lat

Waga: 70kg

S&S: wolny dom, mały wkurw, postanowiłem się zrelaksować.

Substancje: 50+50mg tetrazepamu, 300mg kodeiny, trochę whisky

Doświadczenie: alkohol (dużo), kodeina, dxm, efedryna, marihuana, papierosy nałogowo

 • Inhalanty
 • Kofeina
 • Mefedron
 • Miks

Wakacyjna noc, ok. godziny 1, przygnębienie, które wynika z tego, że straciłam wszystko na czym mi zależało właśnie przez mefa, pustka, bezradność, wręcz załamanie, po prostu chciałam zapomnieć o wszystkim złym, o cierpieniu, zresztą jak w 90% przypadków, gdy sięgałam po kryształ.. Noc 27.08.2015.

Jako, że są wakacje to mój rytm dobowy jest trochę zaburzony, a mianowicie, chodzę spać 3/4 w nocy a budzę się koło południa, tej nocy też nie spałam lecz była wiele ciekawsza od innych, wręcz niezwykła.

1:00

 • Inne
 • Ketony
 • Mieszanki "ziołowe"
 • Tagetes Lucida

Doświadczenie: mieszanki ziołowe, pixy na piperazynach i ketonach, dekstrometorfan, salvia divinorum, azotyn amylu, dimenhydrynat, amanita muscaria, zioła etnobotaniczne, marihuana, bromo-DragonFLY, mefedron, haszysz, 2C-C, 2C-E, LSA, pFPP, metedron, kodeina

Info o mnie: 20 lat, 72 kg, 176 cm

S&S: mój pokój, zgaszone światła, dwie świeczki na stole, najpierw film potem muzyka

randomness