REKLAMA
Łapanki w Ciechanowie

Do końca sierpnia Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie zatrzymała 22 podejrzanych o posiadanie lub sprzedaż narkotyków, tj. o 7 więcej niż w całym ub. roku.

Anonim

Kategorie

Źródło

Tygodnik Ciechanowski

Odsłony

5300

W ciechanowskim świadku przestępczym zajmującym się rozprowadzaniem narkotyków dominuje sprzedaż marihuany. Kupujący płacą za gram po 30-40 zł. Znacznie droższa jest mniej popularna (ze względu na cenę) amfetamina, za której żąda się 60-80 zł. Ceny te pokazują jak poważnym „biznesem” jest dla przestępców rozprowadzanie narkotyków. Aby nie narazić się na wpadki, zachowują oni duże środki ostrożności.

- Z tego powodu trudno zatrzymać dealerów na gorącym uczynku, gdy posiadają przy sobie większe ilości narkotyku – twierdzi Mirosław Polakowski, komendant powiatowy ciechanowskiej policji.

Karalne jest już samo posiadanie narkotyków. Jednak nie zniechęca to młodzieży przed sięganiem np. po bardzo modną w tym środowisku “trawkę”, której palenie stało się częstym elementem wielu spotkań towarzyskich lub imprez.

Niedawno jednemu z ciechanowskich kierowców udowodniono prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyku, co jest traktowane jak przestępstwo (podobnie rzecz ma się z jadącymi pod wpływem alkoholu). To jeden z pierwszych takich przypadków w mieście.

Najbardziej spektakularną w tym roku akcją ciechanowskiej policji było wykrycie u jednego ze sprzedawców 72 gram marihuany.

Dzięki hojności ciechanowskiego starostwa Komenda Powiatowa Policji ma od niedawna poważnego sprzymierzeńca w walce z narkomanią. Jest nim... foksterier, który wraz z opiekunem przeszedł specjalne, żmudne przeszkolenie. Nie zdążyli jednak odpocząć, bo od razu trafili na akcję w jednym z mieszkań. Pies znalazł narkotyki, które podejrzany ukrył w komputerze. 20-letni mężczyzna (syn nauczycielki), który był już wcześniej skazany za handel narkotykami, teraz może odpowiadać za ich posiadanie.

Dzięki psu komendzie łatwiej będzie penetrować podejrzane miejsca, a za takie uważa się także szkoły. Bo narkotyki sprzedawane są obecnie dosłownie wszędzie. Dealerzy są w stanie dostarczyć je w dowolne miejsce.

Komenda nie zamierza destabilizować życia ciechanowskich szkół. Jeśli jednak otrzyma ona konkretny sygnał o tym, że któryś z uczniów posiada akurat narkotyk, foksterier wkroczy do akcji. Warto dodać, że pies narkotyki wyszukuje bezbłędnie...

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

roxyk (niezweryfikowany)
-
LaSziDo (niezweryfikowany)
narkotyki bezblednie [u nas w budzie byli dokladnie tydzien temu, w osotatniom srode i pies sie zesral w sali od chemi - ludzie ze Swidnicy pewnie wiedza OCB].. tylko ze nie za czesto !!! <br> <br>CHLOPAKI Trzynajta sie - jaramy za was ile mozemy i na ile nas stac :) - pozdro600 <br> <br> &quot;5 lat za posiadanie smierc za uzywanie &quot; - Kazik Staszewkis poeta podziemia
makijaz (niezweryfikowany)
EJ WIEMY OCB LASZI , PIES NORMALY SRA A PIES HUJOWY CPA
powa (niezweryfikowany)
no to mały dzielny foxik teraz dojedzie w dupe dealerów, młodzież zaćpaną i wogóle wszystkich. afkoz wraz ze swym żmudnie przeszkolonym panem. ciekawy jestem kto więcej ze szkolenia zrozumiał - fox czy pan. <br> <br>a tak wogóle to: matko boska!. czy kiedykolwiek ktoś się zastanowi zanim napisze o brawurowych akcjach policji niezmiennie kończonych błyskotliwymi sukcesami ? czy złapanie małolata z gramem zielska to naprawdę rzecz godna opisania i bicia piany, konia i chuj wie czego jeszcze, na łamach jakiegoś szmatławca? czy, do kurwy nędzy, naprawdę nie ma jakichś poważniejszych przestępców w tym kraju? <br> <br>no afkoz som, ale 3mają psuf w kieszeni i mają spokój. a psy biegają za leszczami i poprawiają statystyki. <br> <br>poland now&amp;forever
OSA (niezweryfikowany)
Karalne jest już samo posiadanie narkotyków. Jednak nie zniechęca to młodzieży przed sięganiem np. po bardzo modną w tym środowisku &amp;#8220;trawkę&amp;#8221;, <br> <br>- NO WLASNIE!!!!!!!!!!!!!!!!!! lUDZIE CZY WY JESTESCIE SLEPI????? JEZELI PROHIBICJA NIE DZIALA TO CZY NIE WARTO SBROBOWAC INNYCH SRODKOW??? CZY TO NIKOMU NIE DAJE DO MYSLENIA??? ILE JESZCZE CZASU MINIE ZANIM ONI ZMADRZEJA???
macthc (niezweryfikowany)
Karalne jest już samo posiadanie narkotyków. Jednak nie zniechęca to młodzieży przed sięganiem np. po bardzo modną w tym środowisku &amp;#8220;trawkę&amp;#8221;, <br> <br>- NO WLASNIE!!!!!!!!!!!!!!!!!! lUDZIE CZY WY JESTESCIE SLEPI????? JEZELI PROHIBICJA NIE DZIALA TO CZY NIE WARTO SBROBOWAC INNYCH SRODKOW??? CZY TO NIKOMU NIE DAJE DO MYSLENIA??? ILE JESZCZE CZASU MINIE ZANIM ONI ZMADRZEJA???
ciechanowianin (niezweryfikowany)
No fajnie . Szkoda tylkoz e kilku dobrych znajomkow wpadlo przy tej lapance ;( Ehhh <br>
chilum (niezweryfikowany)
..działając znaleźli 72g zioła. <br>O ahahahah!!!!! <br>Zaiste ilość,którą tylko tak można określić. <br> <br>Mało widzieli ciechanowscy HWDP,że taka ilość,to już spektakl. <br> <br>Bo się nie starają! <br>Jakby chcieli,to wszystkich dealerów mieliby pod kluczem w 48h. <br>Biorą kasę i ci,którzy się opłacają albo strzelają z ucha mają spokój. <br> <br> &quot;Płotka też ryba,a wdodatku smaczna &quot; <br> kom.woj.HWDP-Katowice <br> (były)
gibonek (niezweryfikowany)
Akcje tego typui nie maja glebszego sensu ziolo bylo jest i bedzie jarane wiec niedlugo zrozumieja ze trzeba je zalegalizowac poniewaz rzad mial by z tego $$$$$$$$$ i to tych skurwysynow do tego przekana mam nadzieje
e5hr57iu67iu (niezweryfikowany)
sypać ostre przyprawy po korytarzach szkolnych. niech foxik swira dostanie w nosie.... <br> <br>PS.Czy ktoś może wie na który zapach reagują psy? moze by wysentytezować cos co by wapilo kundla tak jak marycha albo amfa..? <br> <br>a w sumie to gdzie i kogo ja pytam.....
sdhrth (niezweryfikowany)
sypać ostre przyprawy po korytarzach szkolnych. niech foxik swira dostanie w nosie.... <br> <br>PS.Czy ktoś może wie na który zapach reagują psy? moze by wysentytezować cos co by wapilo kundla tak jak marycha albo amfa..? <br> <br>a w sumie to gdzie i kogo ja pytam.....
PANZIELA (niezweryfikowany)
Najbardziej spektakularną w tym roku akcją ciechanowskiej policji było wykrycie u jednego ze sprzedawców 72 gram marihuany. <br>o kurwa o malo nie umarlem ze smiechy
rocco (niezweryfikowany)
malo spektakularne te ich akcje
Aga (niezweryfikowany)
ZIOŁO JEST I BEDZIE JARANE TO SIE NIGDY NIE ZMIENI...pies to moze i jest wyszkolony ale jego własciciel to pewnie jest tak samo inteligentny jak rzecznik prasowy naszej Ciechanowskiej policji co zawsze wali kwasy u nas w budzie:P <br>a na koniec JCP-jebać ciechanowską policje..... <br>pozdro dla palaczy.....spale za was przy najbliższej okazji:D
Zajawki z NeuroGroove
 • Amfetamina


Środek : Amfetamina (pierwsze zażycie)

Ilość : Pół worka

Doświadczenie : Haszysz, skun, amfetamina

Generalnie to nie mam dużego doświadczenia z drugami ... wszystko zaczęło się od małej imprezki gdzie miałem styczność z grudą haszu ... nie powiem żeby kopło mnie to w kosmos, ale na pewno otworzyło bramy do wspaniałego świata ...

 • Grzyby halucynogenne
 • Retrospekcja

Świeżo po przeprowadzce na drugi koniec kraju. W trakcie nieco trudnej aklimatyzacji do nowego miejsca, w obcym mieście, z dala od praktycznie wszystkich bliskich mi osób. Po trzech tygodniach nieskutecznych prób zapoznania się z ludźmi z nowych studiów, nareszcie koleżanka z roku zorganizowała dużą domówkę, w trakcie której miał miejsce cały trip. To, że znalazłem się na imprezie będąc na grzybowej fazie, było spontaniczne i niezaplanowane. Tego samego dnia z Bieszczad wracał kumpel - D, z którym wcześniej miałem okazję jeść grzyby. Chcąc upiec dwie pieczenie na jednym ogniu (spotkać się z D a jednocześnie nie ominąć imprezy) zgarnąłem go na domówkę do niejakiej M. Z D był również jego kolega, którego znałem z widzenia - W. Pod wpływem namowy D, zjedliśmy grzyby, które w założeniu miały nas puścić zanim pójdziemy do M. Stało się jednak inaczej.

Wprowadzenie: Niniejszy raport jest retrospekcją sięgającą ok. 3 lat wstecz. Po złotym okresie z psychodelikami trwającym dobrze ponad pół roku, podczas którego zaliczałem praktycznie same bardzo udane i zapadające w pamięć tripy, przyszedł czas na serię nieco gorszych podróży. TR opisuje pierwszy z serii już-nie-złotych psychodelicznych wypraw. Żadna z nich nie skończyła się bad tripem. Nie wspominam ich jako złych. Zwyczajnie nie były one najlepsze (w nie-eufemistycznym znaczeniu tego słowa).

 • 4-HO-MET
 • Marihuana
 • Pierwszy raz

Ogromna ciekawość, dobry humor, miła atmosfera, towarzystwo współlokatorki, ogółem wszystko normalnie:)

Słowem wstępu, zdecydowałyśmy się z D.  na metocynę, bo lubimy próbować nowych rzeczy. A LSD nie było, więc z braku laku homecik zawitał w domciu. W tym raporcie opiszę właściwie tylko swoją przygodę, bo D. za bardzo nie miała fazy (a przynajmniej żadnych fizycznych objawów - po prostu siedziała i wkręcała się w muzykę, nie wiem co jej po głowie chodziło).

 • 6-APB
 • Bufedron
 • Etanol (alkohol)
 • Inne
 • Tripraport

Stan psychiczny - doskonały Nastrój - tryskający energią i radością Myśli i oczekiwania - rozwój i relaks Setting - pozytywne otoczenie dobrych znajomych, miejsce znane i bezpieczne. JA - dawkowanie podane powyżej 1 osoba - dawkowanie powyżej + 5 piw 1 osoba - dawkowanie powyżej bez bufedronu 1 osoba - tylko 6-apb

Przełom jesieni i zimy był dniem resetu. Zmęczeni trwającym rokiem na studiach postanowiliśmy zrobić sobie elegancką wigilijkę w małym gronie.
Po 2 godzinnej podróży dotarliśmy na miejsce przeznaczenia - domu na krańcu świata, czyli na peryferiach miasta.
Posiedzieliśmy chwilę jeszcze w ilości 3 sztuk i zdecydowaliśmy się na podróż do Lidla czyli klasyczne zakupy jakiegoś jedzenia, picia etc.
Przed wyjściem (godz. 16) każdy z nas wciągnął około 100 mg etylofenidatu.

randomness