Łapanki w Ciechanowie

Do końca sierpnia Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie zatrzymała 22 podejrzanych o posiadanie lub sprzedaż narkotyków, tj. o 7 więcej niż w całym ub. roku.

Anonim

Kategorie

Źródło

Tygodnik Ciechanowski

Odsłony

5306

W ciechanowskim świadku przestępczym zajmującym się rozprowadzaniem narkotyków dominuje sprzedaż marihuany. Kupujący płacą za gram po 30-40 zł. Znacznie droższa jest mniej popularna (ze względu na cenę) amfetamina, za której żąda się 60-80 zł. Ceny te pokazują jak poważnym „biznesem” jest dla przestępców rozprowadzanie narkotyków. Aby nie narazić się na wpadki, zachowują oni duże środki ostrożności.

- Z tego powodu trudno zatrzymać dealerów na gorącym uczynku, gdy posiadają przy sobie większe ilości narkotyku – twierdzi Mirosław Polakowski, komendant powiatowy ciechanowskiej policji.

Karalne jest już samo posiadanie narkotyków. Jednak nie zniechęca to młodzieży przed sięganiem np. po bardzo modną w tym środowisku “trawkę”, której palenie stało się częstym elementem wielu spotkań towarzyskich lub imprez.

Niedawno jednemu z ciechanowskich kierowców udowodniono prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyku, co jest traktowane jak przestępstwo (podobnie rzecz ma się z jadącymi pod wpływem alkoholu). To jeden z pierwszych takich przypadków w mieście.

Najbardziej spektakularną w tym roku akcją ciechanowskiej policji było wykrycie u jednego ze sprzedawców 72 gram marihuany.

Dzięki hojności ciechanowskiego starostwa Komenda Powiatowa Policji ma od niedawna poważnego sprzymierzeńca w walce z narkomanią. Jest nim... foksterier, który wraz z opiekunem przeszedł specjalne, żmudne przeszkolenie. Nie zdążyli jednak odpocząć, bo od razu trafili na akcję w jednym z mieszkań. Pies znalazł narkotyki, które podejrzany ukrył w komputerze. 20-letni mężczyzna (syn nauczycielki), który był już wcześniej skazany za handel narkotykami, teraz może odpowiadać za ich posiadanie.

Dzięki psu komendzie łatwiej będzie penetrować podejrzane miejsca, a za takie uważa się także szkoły. Bo narkotyki sprzedawane są obecnie dosłownie wszędzie. Dealerzy są w stanie dostarczyć je w dowolne miejsce.

Komenda nie zamierza destabilizować życia ciechanowskich szkół. Jeśli jednak otrzyma ona konkretny sygnał o tym, że któryś z uczniów posiada akurat narkotyk, foksterier wkroczy do akcji. Warto dodać, że pies narkotyki wyszukuje bezbłędnie...

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

roxyk (niezweryfikowany)
-
LaSziDo (niezweryfikowany)
narkotyki bezblednie [u nas w budzie byli dokladnie tydzien temu, w osotatniom srode i pies sie zesral w sali od chemi - ludzie ze Swidnicy pewnie wiedza OCB].. tylko ze nie za czesto !!! <br> <br>CHLOPAKI Trzynajta sie - jaramy za was ile mozemy i na ile nas stac :) - pozdro600 <br> <br> &quot;5 lat za posiadanie smierc za uzywanie &quot; - Kazik Staszewkis poeta podziemia
makijaz (niezweryfikowany)
EJ WIEMY OCB LASZI , PIES NORMALY SRA A PIES HUJOWY CPA
powa (niezweryfikowany)
no to mały dzielny foxik teraz dojedzie w dupe dealerów, młodzież zaćpaną i wogóle wszystkich. afkoz wraz ze swym żmudnie przeszkolonym panem. ciekawy jestem kto więcej ze szkolenia zrozumiał - fox czy pan. <br> <br>a tak wogóle to: matko boska!. czy kiedykolwiek ktoś się zastanowi zanim napisze o brawurowych akcjach policji niezmiennie kończonych błyskotliwymi sukcesami ? czy złapanie małolata z gramem zielska to naprawdę rzecz godna opisania i bicia piany, konia i chuj wie czego jeszcze, na łamach jakiegoś szmatławca? czy, do kurwy nędzy, naprawdę nie ma jakichś poważniejszych przestępców w tym kraju? <br> <br>no afkoz som, ale 3mają psuf w kieszeni i mają spokój. a psy biegają za leszczami i poprawiają statystyki. <br> <br>poland now&amp;forever
OSA (niezweryfikowany)
Karalne jest już samo posiadanie narkotyków. Jednak nie zniechęca to młodzieży przed sięganiem np. po bardzo modną w tym środowisku &amp;#8220;trawkę&amp;#8221;, <br> <br>- NO WLASNIE!!!!!!!!!!!!!!!!!! lUDZIE CZY WY JESTESCIE SLEPI????? JEZELI PROHIBICJA NIE DZIALA TO CZY NIE WARTO SBROBOWAC INNYCH SRODKOW??? CZY TO NIKOMU NIE DAJE DO MYSLENIA??? ILE JESZCZE CZASU MINIE ZANIM ONI ZMADRZEJA???
macthc (niezweryfikowany)
Karalne jest już samo posiadanie narkotyków. Jednak nie zniechęca to młodzieży przed sięganiem np. po bardzo modną w tym środowisku &amp;#8220;trawkę&amp;#8221;, <br> <br>- NO WLASNIE!!!!!!!!!!!!!!!!!! lUDZIE CZY WY JESTESCIE SLEPI????? JEZELI PROHIBICJA NIE DZIALA TO CZY NIE WARTO SBROBOWAC INNYCH SRODKOW??? CZY TO NIKOMU NIE DAJE DO MYSLENIA??? ILE JESZCZE CZASU MINIE ZANIM ONI ZMADRZEJA???
ciechanowianin (niezweryfikowany)
No fajnie . Szkoda tylkoz e kilku dobrych znajomkow wpadlo przy tej lapance ;( Ehhh <br>
chilum (niezweryfikowany)
..działając znaleźli 72g zioła. <br>O ahahahah!!!!! <br>Zaiste ilość,którą tylko tak można określić. <br> <br>Mało widzieli ciechanowscy HWDP,że taka ilość,to już spektakl. <br> <br>Bo się nie starają! <br>Jakby chcieli,to wszystkich dealerów mieliby pod kluczem w 48h. <br>Biorą kasę i ci,którzy się opłacają albo strzelają z ucha mają spokój. <br> <br> &quot;Płotka też ryba,a wdodatku smaczna &quot; <br> kom.woj.HWDP-Katowice <br> (były)
gibonek (niezweryfikowany)
Akcje tego typui nie maja glebszego sensu ziolo bylo jest i bedzie jarane wiec niedlugo zrozumieja ze trzeba je zalegalizowac poniewaz rzad mial by z tego $$$$$$$$$ i to tych skurwysynow do tego przekana mam nadzieje
e5hr57iu67iu (niezweryfikowany)
sypać ostre przyprawy po korytarzach szkolnych. niech foxik swira dostanie w nosie.... <br> <br>PS.Czy ktoś może wie na który zapach reagują psy? moze by wysentytezować cos co by wapilo kundla tak jak marycha albo amfa..? <br> <br>a w sumie to gdzie i kogo ja pytam.....
sdhrth (niezweryfikowany)
sypać ostre przyprawy po korytarzach szkolnych. niech foxik swira dostanie w nosie.... <br> <br>PS.Czy ktoś może wie na który zapach reagują psy? moze by wysentytezować cos co by wapilo kundla tak jak marycha albo amfa..? <br> <br>a w sumie to gdzie i kogo ja pytam.....
PANZIELA (niezweryfikowany)
Najbardziej spektakularną w tym roku akcją ciechanowskiej policji było wykrycie u jednego ze sprzedawców 72 gram marihuany. <br>o kurwa o malo nie umarlem ze smiechy
rocco (niezweryfikowany)
malo spektakularne te ich akcje
Aga (niezweryfikowany)
ZIOŁO JEST I BEDZIE JARANE TO SIE NIGDY NIE ZMIENI...pies to moze i jest wyszkolony ale jego własciciel to pewnie jest tak samo inteligentny jak rzecznik prasowy naszej Ciechanowskiej policji co zawsze wali kwasy u nas w budzie:P <br>a na koniec JCP-jebać ciechanowską policje..... <br>pozdro dla palaczy.....spale za was przy najbliższej okazji:D
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne
  • Przeżycie mistyczne

Znajduje się w raporcie

Dawno mnie tu nie było i jakoś nie miałem ochoty zabrać się za raporty ale mam trochę czasu więc opowiem wam moje doświadczenia z wojownikami psylocybami. Opiszę tu 6 tripów - 3 samotne i 3 z towarzyszami oraz to jak na mnie wpłynęły.

Pierwsza wycieczka: 2G

  • Grzyby halucynogenne

Ten wieczor zaczal sie calkiem niewinnie. Siedzialem upalony, saczylem

browarek i pisalem list do kumpla. W trakcie pisania (moze dlatego, ze

niejedno zjedlismy z tym kumplem) wpadl mi do glowy pomysl, coby sie dobrac

do grzybow, ktore czekaly w szufladzie. Mialem paczuszke ok. 100. Rozsypalem

je na teczce obok siebie i zaczalem pogryzac jak chipsy do piwka. Zwykle

jadam


ok. 50 i tak tez chcialem zrobic tym razem. Na skutek rozkosznego i

  • Amfetamina
  • Uzależnienie

Siemanko! 

Chcę podzielić się z Wami swoją przygodą z białą damą i opisać szczegółowo spowodowane przez nią uszczerbki na zdrowiu fizycznym i, przede wszystkim, psychicznym. Z dwóch powodów: uświadomienie innym, którzy mają podobny problem, że nie tylko oni się z nim borykają,  uzyskanie w komentarzach porad, jak maksymalnie zmniejszyć go bądź wyeliminować. Chcę też przybliżyć świat osoby uzależnionej i to, z czym się boryka na codzień. 

  • Gałka muszkatołowa
  • Pierwszy raz

Zażywane po powrocie do domu. Nastawienie psychiczne obojętne. Zażywane przy muzyce.

Witam. 

Tak więc zaczynam tego mojego oto trip raporta.

randomness