REKLAMA
Kwaśny tygrys uchwycony w okolicach Bogatyni

Kamera miała rzekomo uchwycić nagiego mężczyznę pod wpływem LSD biegającego w nocy po lesie. Rzecz niestety okazała się medialnym humbugiem...

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Anglia Today
Komentarz [H]yperreala: 
Tygrysie, błysku w gąszczach mroku/ Jakiemuż nieziemskiemu oku/ Przyśniło się, że noc rozświetli/ Skupiona groza twej symetrii?

Odsłony

10531

Mieszkańcy okolic Bogatyni pasjonujący się nocnym życiem zwierząt założyli w pobliskich lasach fotopułapki - kamery w trybie nocnym, które miały zarejestrować dziką przyrodę. Właściciele aparatów nie spodziewali się jednak, że uchwycą na nagraniach... tygrysa syberyjskiego.

Właściciel jednej z kamer zainstalowanych blisko granicy polsko-czeskiej zauważył na swoich nagraniach naprawdę niecodzienny widok. Nagi mężczyzna został ujęty na kilku klatkach - jak biegł na czworakach przez chaszcze. Zaniepokojony przyrodnik przekazał zdjęcia policji.

Dzięki kontaktowi między funkcjonariuszami polskimi i czeskimi udało się wkrótce później zatrzymać 21-letniego Marka H, obywatela Czech. Mężczyzna został rozpoznany na nagraniu i trafił na komendę.

W trakcie przesłuchania Marek H przyznał, że rzeczonej nocy zażył znaczną ilość LSD. W wyniku odurzenia - jak twierdzi - miał poczuć zew lasu, gdzie też się udał. Na miejscu wyobraził sobie, że jest tygrysem syberyjskim i musi upolować zwierzynę - dlatego właśnie rozebrał się i biegał po lesie na czworakach. Policjanci uważają, że Marek H pod wpływem narkotyków mógł przebiec nawet 25 kilometrów, a także przekraczać granice między Polską, Niemcami i Czechami.

Mężczyzna stwierdził, że zażył LSD jako remedium na swoją postępującą depresję. Ponieważ jednak nie miał żadnych narkotyków przy sobie ani w mieszkaniu, nie został zatrzymany.

***

OD REDAKCJI [H]:

Ku naszemu wielkiemu rozczarowaniu cała sprawa okazała się humbugiem, na co życzliwie zwrócił nam uwagę czytelnik, któremu dziękujemy, przepraszając zarazem innych za przedrukowanie fałszywej wiadomości.

Oceń treść:

Average: 8.6 (41 votes)