REKLAMA
Kropla w morzu potrzeb. Parlament Europejski PODNOSI dopuszczalny poziom THC!

Parlament Europejski zdecydował o zwiększeniu dopuszczalnego poziomu THC w konopiach przemysłowych. Obecnie, jak wiadomo, maksymalne stężenie wynosi tylko 0,20%. Europosłowie podnieśli poziom zawartości THC do 0,3%. To kropla w morzu potrzeb, ale i milowy krok na długiej drodze ku „odzyskaniu” konopi dla europejskich rolników!

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Wolne Konopie
Tomasz z Kielc
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

98

Parlament Europejski zdecydował o zwiększeniu dopuszczalnego poziomu THC w konopiach przemysłowych. Obecnie, jak wiadomo, maksymalne stężenie wynosi tylko 0,20%. Europosłowie podnieśli poziom zawartości THC do 0,3%. To kropla w morzu potrzeb, ale i milowy krok na długiej drodze ku „odzyskaniu” konopi dla europejskich rolników!

Wniosek już od dawna wspierało Europejskie Stowarzyszenie Konopi Przemysłowych, ale bez aktywności politków opinie ekspertów zdałyby się na nic. Podniesienie dopuszczalnego poziomu THC zostało wreszcie uwzględnione w poprawce Wspólnej Polityki Rolnej (WPR). Decyzja zapadła 23 października podczas głosowania europosłów – informuje portal Cannabis Mag.

– To historyczny moment dla naszej branży, dla rolników, dla zielonej przyszłości i dla wszystkich Europejczyków – powiedział prezes Europejskiego Stowarzyszenia Konopi Przemysłowych Daniel Kruse.

– Wreszcie UE nadąża za światowym sektorem konopi przemysłowych – nie ma wątpliwości cytowany przez Cannabis Mag Kruse.

Parlament zagłosował również za umieszczeniem konopi na liście produktów regulowanych normami handlowymi, co poprawi warunki produkcji, możliwości sprzedaży i jakość towaru. Ta zmiana, jak powiedział Kruse, da przedsiębiorcom „szansę na nabranie rozpędu i dogonienie świata”.

Kolejną innowacją będzie szeroki wachlarz norm, które określą takie kwestie jak: opisy techniczne, oznakowanie, opakowanie, metody stosowane w produkcji, rodzaj i miejsce hodowli oraz inne aspekty związane z konopiami przemysłowymi.

Europosłowie tym samym wreszcie wypracowali fomalne stanowisko, które będzie przedstawione podczas negocjacji z Radą Europy i Komisją Europejską na trójstronnych spotkaniach.

0,20% THC – utrapienie dla rolników

Dopuszczalny limit THC na poziomie 0,20% okazał się szczególnie kłopotliwy dla rolników. Podniesienie limitu do 0,3%, mimo że jest tylko kroplą w morzu potrzeb, stało się wybawieniem dla wielu farmerów, a zwłaszcza producentów suszu i oleju CDB. Poziom tego składniku w konopiach rośnie proporcjonalnie do THC. Z tego powodu europejscy naukowcy i badacze napotykali na poważne ograniczenia przy opracownaiu wysokowydajnych nasion i odmian o wysokiej zawartości CBD. Na te produkty obecnie istnieje duże zapotrzebowanie. Wyżej wymienione odmiany nie mają znaczących ilości THC, ale mogą przekroczyć limit 0,20%. W takiej sytuacji rośliny, mimo że pozbawione własności psychoaktywnych, stawałyby się nielegalne.

Co ciekawe, po raz pierwszy w historii wartości graniczne poziomu THC w konopiach przemysłowych dla krajów UE wprowadzono już w 1984 r. Wówczas dopuszczalny limit wynosił 0,5% THC. Warto wrócić do dobrych rozwiązań z przeszłości!

Oceń treść:

Average: 5.5 (4 votes)

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
od kiedy do marihuanę się hoduje ? uprawy raczej
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan

data zatrucia ;-): 06.10.2001r.


dawka trucizny: 2 razy po 150mg bromowodorku DXM (Acodin tabletki po 15mg - wrzucone 20 tabletek po 10 w odstępie 10-15 minutowym, rozgryzione i popite yerba mate

godzina: opis:

  • Benzydamina
  • Tripraport

Pozytywne nastawienie, wzrastające emocje, chęć doznania silnych wrażeń zmysłowych, ciekawość co do tajemniczej substancji i uzyskanych przezeń efektów. Miejsce przyjęcia : dom Osoby towarzyszące : dwóch mniej doświadczonych kolegów

 

Witam wszystkich użytkowników substancji psychoaktywnych, nie jestem co prawda nowy aczkolwiek jest to mój pierwszy trip raport, z którym chciałbym się obnażyć publicznie, toteż z góry proszę o wyrozumiałość. Życzę ciekawej lektury i zachęcam do przeczytania.

 

Godzina 14:30

  • Gałka muszkatołowa

Nazwa substancji: gałka muszkatołowa


Doświadczenie: marihuana, haszysz, gałka, amfetamina


Dawka, metoda zażycia: ok. 8-10g całych gałek muszkatałowych, doustnie


set & setting: mroźny poranek, ferie, przejrzystość umysłu i chęć odurzenia się :)
  • AM-2201
  • Bad trip
  • Odrzucone TR

Jechałam z X , on to pali nałogowo i spytał się czy palę z nim, ja na to że czemu nie i że tak chcę , a on że maks 2 buchy a ja pomyślałam że co to 2 buchy , tak więc ... miejsce: miasto, przystanek, dużo ludzi

Zaczynamy ...

Jako, że X skręcił jointa i rozpalił, byłam już mega podjarana i chciałam zobaczyć jak to będzie ... biorę 1 bucha słabego i zaraz drugiego. Czuję, że coś dzieje się w środku mnie patrzę na X i widzę jak pali a zaraz podaje mi ..  pomyślałam skoro daje czemu nie... wzięłam kolejne 2 i tutaj już poczułam coś nie tak ... próbowałam odwrócić uwagę od mojego stanu i skapiałam uwage na wszystkim dookoła.. X dopalił i ruszyliśmy (wszystko działo się na przystanku). 

randomness