Konslidacja na rynku marihuany medycznej: połączenie dwóch spółek

Branża konopi włóknistych oraz medycznych będzie dynamicznie rosła w nadchodzących latach - oceniają właściciele spółek, które łączą się, by mieć mocniejszą pozycję konkurencyjną.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Rynek Aptek/Vabun
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

31

Branża konopi włóknistych oraz medycznych będzie dynamicznie rosła w nadchodzących latach - oceniają właściciele spółek, które łączą się, by mieć mocniejszą pozycję konkurencyjną.

Vabun S.A. podpisała z Cosma Cannabis Sp. z o.o. list intencyjny, zgodnie z którym spółki rozpoczęły negocjacje w sprawie połączenia. Ta pierwsza jest notowana na rynku NewConnect od czerwca 2018 roku.

Planowanym sposobem połączenia jest połączenie przez przejęcie, tj. przez przeniesienie całego majątku Cosma Cannabis Sp. z o.o. (spółka przejmowana) na Vabun S.A. (spółka przejmująca), w zamian za wydanie dotychczasowym udziałowcom Cosma Cannabis Sp. z o.o. akcji Vabun S.A.

Główną przesłanką podjętej decyzji o przygotowaniu procesu połączenia jest przekonanie zarządów obu spółek, że po połączeniu powstanie podmiot o mocnej pozycji konkurencyjnej w bardzo dynamicznie rozwijającej się branży zarówno konopi włóknistych, jak i medycznych.

Strony uzgodniły, że do 20 kwietnia 2021 r. zawarte zostanie między nimi porozumienie w sprawie ustalenia podstawowych warunków Transakcji (Term Sheet).

Dostęp do giełdy

- Branża konopi włóknistych oraz medycznych będzie z pewnością dynamicznie rosła w nadchodzących latach, więc możliwa fuzja pozwoli spółce wejść w nowy obszar biznesowy, przed którym stoją bardzo dobre perspektywy - podkreśla Łukasz Górski, prezes zarządu spółki Vabun S.A.

- Połączenie z Vabun oznacza dla nas ułatwiony dostęp do kapitału giełdowego, co pozwala na przyspieszony rozwój naszych polskich produktów na rynku europejskim - mówi Ilirian Osmanaj, V-ce Prezes Zarządu Cosma Cannabis.

Cosma Cannabis działa na rynku konopnych produktów farmaceutycznych, suplementów diety oraz medycznej marihuany. Zajmuje się dystrybucją produktów konopnych na rynku Unii Europejskiej w obszarze aptecznym i farmaceutycznym, konopnych sklepów specjalistycznych oraz sklepów zielarskich.

Z Neuki do Cosmy

Współzałożycielami Cosma Cannabis są Ilirian Osmanaj, były zarządzający z Grupy Neuca oraz Piotr Stępniewski i Łukasz Kręski - założyciele międzynarodowego serwisu eCommerce www.eSky.pl.

Zarząd Vabun S.A. podjął w lutym br. decyzję w sprawie wyboru opcji strategicznej, polegającej na sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa poprzez wydzielenie jej ze struktur i sprzedaży na rzecz podmiotu trzeciego powiązanego lub nie powiązanego z Vabun, a następnie połączeniu Vabun z innym podmiotem działającym w innej, bardziej perspektywicznej branży.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Etanol (alkohol)
  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne

Aco braliśmy w 3 osoby, ja z bratem 30 tabletek, kumpel 20; zażyliśmy w aucie - jedziemy w 4 osoby samochodem do kumpla(on tylko mj, tak że bez strachu o wypadek), zapijając piwkiem, nie jestem w stanie wskazać godziny(gdyż trip miał miejsce dość dawno), będę natomiast doliczał minuty do czasu zapodania. Po 20 min. jesteśmy na miejscu, chillout, muzyka(głównie minimal).

40 minut od wzięcia zaczyna się swędzenie głowy - znak, iż faza jest coraz bliżej. W tym momencie kumpel podaje mi nabite bongo - na moje (nie)szczęście aco chwyta dokładnie w momencie, gdy dym znajduje się w płucach. Faza bardzo intensywna, powiedziałbym porównywalna z 600-675 mg dxm w szczytowym momencie. Bratu zaczęła się parę minut później, od tego momentu było jakby inaczej niż zwykle...

  • Benzydamina
  • Katastrofa

Opis doświadczenia sprzed kilku miesięcy.

  • 1P-LSD
  • Przeżycie mistyczne

Zaraz po pracy, na dworze chłodno aczkolwiek przejaśniło się. Słońce coraz niżej nad horyzontem. W domu spokój, nikogo nie ma, czysto i świeżo. Humor bardzo dobry, ponieważ wiem co mnie czeka

15:00 wyjście z pracy, szybko złapać tramwaj i kierować się prosto do domu. Plan oczywiścię się udało i już o godzinie 15:40 równo wziałem wszystkie blottery. Powrót do domu, włączam kompa, biore plecak lece do sklepu. 16:10 wychodzę ze sklepu i odczuwam pierwsze efekty - lekko skrzywiony humor, zmienia się postrzeganie przestrzeni, "spięcie" na karku oraz ogólna zmiana myślenia. Zaskoczyło mnie tak szybkie działanie, ale to zapewne przez dawkę, którą brałem. Blottery pogryzłem i zjadłem.

  • MDMA (Ecstasy)
  • Pozytywne przeżycie

Zielona łąka w sercu Borów Tucholskich; wspólny wyjazd w zgranej paczce 12 osób. Wszyscy już wcześniej brali MDMA i wprost nie mogą się doczekać, kiedy znowu ogarnie ich pluszowa miłość.

Charzykowy, spokojna wieś turystyczno-letniskowa położona w sercu Borów Tucholskich. Jednak w ten jeden weekend spokój Charzyków zakłóciła pewna ćpuńska ferajna, mająca tylko jeden cel: szerzyć wszędzie wokół degenerację, psychodelę i pieprzoną hipisowską wolną miłość! Na ten krótki czas Charzykowy przekształciły się w wieś empatogenno-psychodeliczną…

 

Dzień 1. Tu jest tak fajnie, a tam w pokrzywach tak śmiesznie, czyli MDMA.

   

randomness