Konslidacja na rynku marihuany medycznej: połączenie dwóch spółek

Branża konopi włóknistych oraz medycznych będzie dynamicznie rosła w nadchodzących latach - oceniają właściciele spółek, które łączą się, by mieć mocniejszą pozycję konkurencyjną.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Rynek Aptek/Vabun
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

25

Branża konopi włóknistych oraz medycznych będzie dynamicznie rosła w nadchodzących latach - oceniają właściciele spółek, które łączą się, by mieć mocniejszą pozycję konkurencyjną.

Vabun S.A. podpisała z Cosma Cannabis Sp. z o.o. list intencyjny, zgodnie z którym spółki rozpoczęły negocjacje w sprawie połączenia. Ta pierwsza jest notowana na rynku NewConnect od czerwca 2018 roku.

Planowanym sposobem połączenia jest połączenie przez przejęcie, tj. przez przeniesienie całego majątku Cosma Cannabis Sp. z o.o. (spółka przejmowana) na Vabun S.A. (spółka przejmująca), w zamian za wydanie dotychczasowym udziałowcom Cosma Cannabis Sp. z o.o. akcji Vabun S.A.

Główną przesłanką podjętej decyzji o przygotowaniu procesu połączenia jest przekonanie zarządów obu spółek, że po połączeniu powstanie podmiot o mocnej pozycji konkurencyjnej w bardzo dynamicznie rozwijającej się branży zarówno konopi włóknistych, jak i medycznych.

Strony uzgodniły, że do 20 kwietnia 2021 r. zawarte zostanie między nimi porozumienie w sprawie ustalenia podstawowych warunków Transakcji (Term Sheet).

Dostęp do giełdy

- Branża konopi włóknistych oraz medycznych będzie z pewnością dynamicznie rosła w nadchodzących latach, więc możliwa fuzja pozwoli spółce wejść w nowy obszar biznesowy, przed którym stoją bardzo dobre perspektywy - podkreśla Łukasz Górski, prezes zarządu spółki Vabun S.A.

- Połączenie z Vabun oznacza dla nas ułatwiony dostęp do kapitału giełdowego, co pozwala na przyspieszony rozwój naszych polskich produktów na rynku europejskim - mówi Ilirian Osmanaj, V-ce Prezes Zarządu Cosma Cannabis.

Cosma Cannabis działa na rynku konopnych produktów farmaceutycznych, suplementów diety oraz medycznej marihuany. Zajmuje się dystrybucją produktów konopnych na rynku Unii Europejskiej w obszarze aptecznym i farmaceutycznym, konopnych sklepów specjalistycznych oraz sklepów zielarskich.

Z Neuki do Cosmy

Współzałożycielami Cosma Cannabis są Ilirian Osmanaj, były zarządzający z Grupy Neuca oraz Piotr Stępniewski i Łukasz Kręski - założyciele międzynarodowego serwisu eCommerce www.eSky.pl.

Zarząd Vabun S.A. podjął w lutym br. decyzję w sprawie wyboru opcji strategicznej, polegającej na sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa poprzez wydzielenie jej ze struktur i sprzedaży na rzecz podmiotu trzeciego powiązanego lub nie powiązanego z Vabun, a następnie połączeniu Vabun z innym podmiotem działającym w innej, bardziej perspektywicznej branży.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Pierwszy raz

Wieczór, dom za miastem. Ekipa dobrych znajomych i dwa pitbulle. Wszyscy lekko zmęczeni, ale i zrelaksowani. Jest 02.01.2020, za nami trzy dni iście hippisowskiego imprezowania, w towarzystwie psytrancowej muzyki, amfetaminy i pregabaliny, doprawionych nieznacznie wiadomym ziółkiem wątpliwej legalności.

Bohaterowie historii: ja, dwa pitbulle i trójka dobrych znajomych - Krzysiek (posiadacz ww. pitbulli, doświadczony w ćpaniu, pozostał trzeźwy), Maniek (wspólnie zaliczyliśmy tripa na kwasie, on oprócz tego też jakieś okazyjne psychodeliki), Anka (dziewczyna Krzyśka, równie doświadczona co on, fanka DXM).

Imiona oczywiście zmienione.

 

  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne

Na mieszkaniu, lato ( końcówka wakacji ) WIEK- 14 lat

Zacznijmy więc od tego że było to 3 lata temu więc pamiętam to jak przez mgłe, ale pamiętam.
Około 15 Sierpnia, ustaliliśmy z kolegą X i Z że spróbujemy tej całej hehehuany.
Załatwiłem gram z niedokońca sprawdzonego źródła, udaliśmy sie do lidla po jakąś pepsi i czipsy żeby nie było tak sucho.
( Niepamiętam dokładnie godzin więc będe pisał tak jak to pamiętam )

  • Efedryna

Ostatnio doszedlem do wniosku, ze w zwiazku z niejaka ustawa, bedzie trzeba

poszukac

jakichs ciekawych

substancji w aptekach (bo po pierwsze mendy sie nie czepna, a po drugie

tanio). Dzisiaj

postanowilem wyprobowac mieszanke efedryna+kofeina.

Okolo godziny 6.45 wzialem na glodny zaladek 60 mg efedryny (4 tabletki

tussipectu

dobrze rozdrobnione) i zapilem to pluszem aktiv (takie cos z witaminami,

zawiera 60 mg

  • Amfetamina


Środek : Amfetamina (pierwsze zażycie)

Ilość : Pół worka

Doświadczenie : Haszysz, skun, amfetamina

Generalnie to nie mam dużego doświadczenia z drugami ... wszystko zaczęło się od małej imprezki gdzie miałem styczność z grudą haszu ... nie powiem żeby kopło mnie to w kosmos, ale na pewno otworzyło bramy do wspaniałego świata ...