Konopie podnoszą wartość wiejskiej ekonomii

Przykład brytyjski: konopie rosną legalnie na polach w okolicy Driffield.

Anonim

Kategorie

Źródło

news.bbc.co.uk

Odsłony

6269
W pierwszym eksperymencie tego rodzaju w East Yorkshire (Wielka Brytania) uprawia się 300 akrów tej rośliny.

Nie są to jednak normalne konopie - ta odmiana nie ma narkotycznych właściwości. Wszystkiego czego można oczekiwać przy paleniu to nieznośny kaszel.

Pierwsze plony tego fundowanego przez rząd projektu zaczynają się właśnie pokazywać.
Farmer Cliff Spencer powiedział: "Uprawialiśmy zboże przez wiele lat, ale ceny spadały, spadały i spadały do poziomu, kiedy nie mogliśmy już na tym nic zarobić".

"Wierzymy, że rynek zbytu na konopie znowu sprowadzi zyski na prowincję".

Nie ma żadnego marnotrawstwa przy uprawie konopi i każda część rośliny może być wykorzystana do sporządzania materiałów, żywności, detergentów, wełny, lekarstw, oleju, atramentu i paliwa.

Przy względnie krótki cyklu wegetacji (ok. 120 dni), konopie to wydajny i ekonomiczny materiał na uprawę dla farmerów.

W odróżnieniu od innych roślin uprawnych, konopie mogą być uprawiane w wielu miejscach i różnych klimatach, wymagając umiarkowanej ilości wody i nawozu.


tłum. luxx

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

QrA (niezweryfikowany)
no i o to chodzi!
konradino (niezweryfikowany)
a kilka malych durbanow czy afganow zawsze mozna posadzic gdzies w gestwinie przemyslowych sativ :D
macthc (niezweryfikowany)
no i tak nikt Ci nie sprawdzi ile jest thc w roslince:)
.chudy. (niezweryfikowany)
niech polscy rolnicy biorą przykład z wielkiej brytani i też zaczną chodować konopie.
Zajawki z NeuroGroove
  • 25C-NBOMe
  • Pozytywne przeżycie

Las na niewielkich wzgórzach, dom, ławka na ogrodzie. Nastawienie pozytywne.

 Swoją przygodę z psychodelikami rozpocząłem od NBOMe 25c. Z racji wielu przypadków hospitalizacji po NBOMach oraz tego że jestem bardzo podatny na wszystkie używki postanowiłem zacząć od bardzo małej dawki stopniowo ją zwiększając. Na pierwszy raz w domu zarzuciłem około 1/6 kartonika 1mg. Poczułem wtedy tylko lekkie wyostrzenie i nasycenie kolorów, niewielką euforię i empatię do członków rodziny i zwierząt.

Chciałbym jednak głównie opisać swoją drugą próbę z 25c. Byłem wtedy u rodziny w małej wiosce położonej w dolinie, gdzie po 2 stronach na niewielkich wzgórzach jest las.

  • Benzydamina
  • Pierwszy raz

nastrój bardzo dobry, nastawienie pozytywne, początkowo lekka ekscytacja. miejsce: mieszkanie przyjaciela. dwie "czyste" osoby towarzyszące.

Normal
0

21

false
false
false

PL
X-NONE
X-NONE

MicrosoftInternetExplorer4

  • Dekstrometorfan
  • Przeżycie mistyczne

Set: nastawienie jak zwykle pozytywne mimo trzech bad tripów jakie miałem w swojej 3 letniej karierze, Setting: wieczór i noc z 28.09 na 29.09 tego roku. Dodatkowo: komp (net a później gierki w tym FarCry, który zakupiłem w Empiku z pomarańczowej kolekcji klasyki :) opłacało się kupić, a nie ściągać jak zawsze, bo przynajmniej to pewne jest, a i tak to pierwsza i NIE ostatnia gra jaką kupiłem w tym roku ;]) oraz film

Witam wszystkich. Chciałbym opisać wszystko z jak największą liczbą szczegołów, które zapamiętałem z wczorajszego tripu oraz trochę czasu przed rozpoczęciem tripowania, żeby przybliżyć Wam moje nastawienie i przygotowanie wszystkiego (czyli Set and Setting). Znaczenie słów "Acodin zażył mnie" w tytule wyjaśnię przy opisywaniu tripu na 900mg.

 

randomness