REKLAMA
Koniec z "dopalaczami" - resort zdrowia zmienia przepisy

Substancja o nazwie benzylopiperazyna nie będzie mogła być sprzedawana w Polsce - taką zmianę niesie krótka nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, przygotowana przez ministerstwo zdrowia.

Alicja

Kategorie

Źródło

wp.pl

Odsłony

3277
Substancja o nazwie benzylopiperazyna nie będzie mogła być sprzedawana w Polsce - taką zmianę niesie krótka nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, przygotowana przez ministerstwo zdrowia. Benzylopiperazyna zwana też BZP to substancja syntetyczna, która po raz pierwszy pojawiła się w Unii Europejskiej w 1999 r. Podobnie jak amfetamina czy metamfetamina, benzylopiperazyna działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy, jednak siła jej działania jest wyraźnie mniejsza (około 10% siły działania amfetaminy). Nowelizacja została niejako wymuszona decyzją Rady UE, która zobowiązała wszystkie państwa członkowskie UE do podjęcia niezbędnych kroków, by objąć benzylopiperazyny środkami kontroli proporcjonalnymi do zagrożenia związanego z tą substancją. Decyzja dopuszcza także sankcje karne. W Polsce tzw. dopalacze sprzedawane są w funshopach. Do końca 2009 r. miało powstać sto takich punktów. Nowela ma wejść w życie po 14 dniach od daty jej opublikowania w Dzienniku Ustaw.

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

Michał (niezweryfikowany)
Mój kumpel jest w ciągu kofeinowym i chyba niedługo umrze! Błagam Ministerstwo Zdrowia zakażcie tego zabójczego środka!!!!!!
Darek (niezweryfikowany)
Trzeba pamiętać, że kofeina jest podobna do teiny, żeby narkomaństwo nie oszukiwało już państwa - zdelegalizujmy kawę i herbatę! I wszystkie rzeczy na k i h, a co, trzeba degeneratom przykręcić śrubę. A po służbie wiadomo, wódka, dziwki...
Staszek27 (niezweryfikowany)
Pamiętam jeszcze niedawno idioci mówili, że skoro Tusk twierdzi, że palił marihuanę to coś ruszy w stronę dekryminalizacji. Haha, już wtedy miałem z was bekę, teraz niemal spadłem z krzesła.
John (niezweryfikowany)
i tak BZP jest do dupy. Mała strata.
exses (niezweryfikowany)
Przeciez BZP to 15% oferty tego sklepu wiec o jakim zamknieciu tu pisac. Widac ze autor tego to tuman :) A te 15% zastapia czyms innym niz BZP co podobnie dziala ... wielkie halo :)
dkugiii (niezweryfikowany)
Takim zakazem robia im tylko reklame i teraz ludzie beda na potege wykupowac wszelkie dopalacze :D. Akcja IMHO udana, a producenci doapalaczy mowia, ze i tak moga wyprodukowac zamiennik. Walka z wiatrakami
Anonim (niezweryfikowany)
Ci ludzie są chyba ograniczeni umysłowo. Przecież BZP to tylko niewielka część wszystkich dopalaczy. Mogą sobie zakazywac, na to miejsce powstaną nowe. Pozatym mieli zakazać w ciągu miesiąca i co? Dzięki tej nedznej dziennikarskiej nagonce ludzie dowiedzieli sie o dopalaczach i sprzedaż napewno wzrosła. Wszyscy czekają niecierpliwie kiedy powstanie taki sklep w stolicy.
MC (niezweryfikowany)
HEEEE a niech sobie zakazuja te tabletki ja wiem jedno Spice'a juz nam nikt nie zabierze ,wiec cos czuje ze bede szczesliwy do konca zycia heee (jak malo potrzeba do szczescia heh )
Anonim (niezweryfikowany)
zakazują, zakazują a czarny rynek kwitnie a nie lepiej zalegalizować, akcyzę czerpać, pieniążki na walkę z narkomanią przeznaczyć. Prawda jest taka jak chcesz przywalić to sobie załatwisz legalnie czy nielegalnie, nielegalnie nawet łatwiej bo 24h dostępne a w sklepie to pewnie do 22 max by było... By było jakby w tym kraju w rządzie chociaż jedna mądra głowa by była.
Anonim (niezweryfikowany)
Poziom dyskutujących na forum świadczy jakie macie 'dziurki w głowie; może niektórzy stosując takie dopalacze się wykończą - będzie mniej Głupich na świecie. Polecam życie bez dopalaczy, MOżliwa opcja, dla mądrych ludzi! rzadkość, ale na szczęście takich spotykam.
Anonim (niezweryfikowany)
Poziom dyskutujących na forum świadczy jakie macie 'dziurki w głowie; może niektórzy stosując takie dopalacze się wykończą - będzie mniej Głupich na świecie. Polecam życie bez dopalaczy, MOżliwa opcja, dla mądrych ludzi! rzadkość, ale na szczęście takich spotykam.
Anonim (niezweryfikowany)
Na co komu dopalacze ? Jest alkohol i papierosy. To wystarcza.
konsumcjarz (niezweryfikowany)
Zakazać mogą BZP :) ale chemicy i tak zrobią podobny środek z piperazyny i bedzie identyczny pod inną nazwą :) a po drugie jak zakażą wszystkich piperazyn to a Anglii wysyłkowo można kupic :) a po trzecie gdyby człowiek poszukał bardziej w necie to wszystko mozna kupic :) pozdro
Zajawki z NeuroGroove
  • GBL (gamma-Butyrolakton)


Boje sie, ze zostane posadzony o pisanie kolejnego trip

reportu z zazycia liscia laurowego czy wypalenia pol

papierosa mentolowego, ale co tam. Subiektywnych opisow

dzialania GBL ci u nas niedostatek, to sprobuje cos

splodzic.Wczoraj mialem okazje przywalic troche GBL. A wygladalo

to tak:


  • 16:40 2ml

  • 17:00 1ml  • Marihuana
  • MDMA (Ecstasy)
  • Pierwszy raz

jestem świadoma tego, że mój lęk jest irracjonalny. że nie wynika z niczego innego niż wszystkie inne, które towarzyszą mi na co dzień. chociaż doskonale wiem, od jak dawna myślę o kolejnym tripie, i chociaż wiem też, że jestem bezpieczna, że jestem z osobą, którą kocham, że jestem odpowiedzialna, a substancja jest sprawdzona i w małej dawce - i tak skręca mnie w żołądku. w końcu zbieram się na odwagę i pół trójkątnej, jaskraworóżowej piksy z MDA trafia do moich ust.

  • Dekstrometorfan

Set & Setting - Mieszkanie własny pokój, centrum Warszawy, start godzina 16:30. Pozytywne nastawienie mentalne i ogromny ciąg na trip.

Dawkowanie - Pusty żołądek DXM 195mg - 30min - niewielki obiad + w trakcie DXM 300mg + 2 piwa później | 15mg - 1 tab 5.8mg/kg

W&D - 20 lat, Etanol, THC, dopalacze (tajfun, green zone)

  • LSD-25

Pamiętam mojego pierwszego kwasa - czarny kryształ, na którego

namówił mnie J. Bardziej się bałam, niż chciałam rzeczywiście

spróbować. Pamiętałam niektóre bad tripy grzybowe, poza tym mam

paranoiczno-histeryczną osobowość i bardzo często sama sobie coś

wkręcam ;-)