Kolumbijczycy przemycali z Hiszpanii do ojczyzny „różową kokainę”, ecstasy i MDMA

Nietypowy kierunek przemytu odkryto w Hiszpanii. Guardia Civil rozbiła organizację przestępczą, która wysyłała do Kolumbii narkotyki syntetyczne, takie jak MDMA, ecstasy czy tzw. różowa kokaina. Narkotyki były przemycane w zabawkach, m.in. w drogich modelach samochodów. Zajmowali się tym Kolumbijczycy rezydujący w Madrycie i okolicach.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVP.INFO/ PR, mnie
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

436

Nietypowy kierunek przemytu odkryto w Hiszpanii. Guardia Civil rozbiła organizację przestępczą, która wysyłała do Kolumbii narkotyki syntetyczne, takie jak MDMA, ecstasy czy tzw. różowa kokaina. Narkotyki były przemycane w zabawkach, m.in. w drogich modelach samochodów. Zajmowali się tym Kolumbijczycy rezydujący w Madrycie i okolicach.

Kolumbijskie narkogangi działające w Hiszpanii zajmują się przede wszystkim operacjami związanymi z przemytem narkotyków z Ameryki Południowej do Europy. W drugą stronę płynie zaś najczęściej rzeka gotówki za dostawy kokainy.

Dlatego funkcjonariusze Guardia Civil (Gwardia Cywilna) byli mocno zaskoczeni, gdy przed kilkoma miesiącami natrafili na przemyt MDMA i tabletek ecstasy do Kolumbii. Narkotyki, ukryte w przesyłkach z drogimi zabawkami, nadane były w Madrycie lub okolicach stolicy. Oczywiście nadawca był fikcyjny.

Ustalenie siatki odpowiedzialnej za przemyt narkotyków, określanych w slangu policyjnym jako „rekreacyjne” lub „imprezowe”, zajęło gwardzistom kilka miesięcy. Trzon organizacji przestępczej tworzyło kilkoro obywateli Kolumbii, wynajmujący kilka domów w rejonie Madrytu i jeden w Toledo.

To właśnie tam sortowano narkotyki, ukrywano je w wysokiej klasy zabawkach, np. modelach samochodów, i przygotowywano przesyłki do nadania.

W ostatnich dniach funkcjonariusze przeszukali posesje w pod madryckich miastach: Arroyomolinos, Arganda del Rey, Villabilla i Rivas Vaciamadrid oraz w mieście Seseña pod Toledo. Podczas akcji zatrzymano 10 osób (siedmiu mężczyzn i trzy kobiety) narodowości kolumbijskiej i dominikańskiej.

Odpowiedzą oni m.in. za handel narkotykami, fałszowanie dokumentów, pranie brudnych pieniędzy i udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Podczas przeszukań znaleziono ponad 75 tys. euro w gotówce, liczarki do banknotów, karty kryptowalutowe, a także akcesoria do konfekcjonowania narkotyków. Przejęto także 7,6 kg MDMA oraz 574 gramów tzw. różowej kokainy.

Przemyt tej ostatniej substancji do Kolumbii jest bardzo nietypowy, ponieważ to głównie tamtejsze kartele rozprowadzają ten narkotyk w Europie. „Różowa kokaina”, czyli 2C-B, jest uważany za jeden z najpopularniejszych środków odurzających na starym kontynencie i Australii.

Znany także jako „Pink dust”, „Tucibi”, „Venus”, „Eros” lub „Nexus”, łączy efekty halucynogenne z euforycznymi i energetycznymi, co sprawiło, że jest popularny wśród osób uprawiających „chemsex” (najprościej mówiąc chodzi o uprawienie seksu po zażyciu substancji psychoaktywnych takich jak np. GBL, MDMA itp.). 2C-B kosztuje ok. 100 euro za gram. Jest uważany za narkotyk wyższych sfe

Oceń treść:

Average: 5.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
 • 5-MeO-DMT
 • Inne
 • Katastrofa

Przyjemnie przeżyty weekend, noc u mnie w domu z kumplami.

Uh, ten trip raport będzie taki sam jak profil działania tej substancji. Krótki. (Dobra, po napisaniu go, stwierdzam, że jednak jest długi) W zasadzie całość dotyczy dwóch tripów, które wydarzyły się w przeciągu godziny, może półtorej.
Wszyscy uczestnicy mieli już doświadczenie (niekoniecznie duże, ale mieli) zarówno z empatogenami, jak i z depresantami, jak i z stymulantami i psychodelikami.

 • Etanol (alkohol)
 • Kofeina
 • Marihuana
 • Marihuana
 • Pierwszy raz

Mieszkanko studenckie, popołudnie, dobry humor.

Godziny podawane są tylko przybliżone, ponieważ piszę tego tripa kilka dni po zajściu.

17:00

Zaczynamy, w lodówce leży sześć schłodzonych piw. Z kumplem otwieramy pierwsze piwa. Dźwięk syku spod kapsla wywołuje uśmiech na mojej twarzy. Następnie zaczynam kolejne piwo. MJ mieliśmy sobie zostawić na weekend ( jestr czwartek), lecz postanowiliśmy zaszaleć. Kolega zabiera sie za kręcenie lolka, sam nie jest w tym doświadczony, a ja nie potrafię tego robic w ogóle. Lolej zwinięty dośc nieprecyzyjnie, "filter" można nazwać "przelotowym" przez spora dziurę na środku.

18:00

 • Anadenathera peregrina • Substancja: yopo (Anadenathera peregrina)

 • Doświadczenie: mj, hasz, gałka muszkatołowa

 • S&S: w domu, z kumplem, wciągam tylko ja, całkiem pozytywny nastrój, ciekawość działania tryptamin, nastawienie na pozytywne przeżycia

 • Marihuana