Kolumbijczycy przemycali z Hiszpanii do ojczyzny „różową kokainę”, ecstasy i MDMA

Nietypowy kierunek przemytu odkryto w Hiszpanii. Guardia Civil rozbiła organizację przestępczą, która wysyłała do Kolumbii narkotyki syntetyczne, takie jak MDMA, ecstasy czy tzw. różowa kokaina. Narkotyki były przemycane w zabawkach, m.in. w drogich modelach samochodów. Zajmowali się tym Kolumbijczycy rezydujący w Madrycie i okolicach.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVP.INFO/ PR, mnie
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

465

Nietypowy kierunek przemytu odkryto w Hiszpanii. Guardia Civil rozbiła organizację przestępczą, która wysyłała do Kolumbii narkotyki syntetyczne, takie jak MDMA, ecstasy czy tzw. różowa kokaina. Narkotyki były przemycane w zabawkach, m.in. w drogich modelach samochodów. Zajmowali się tym Kolumbijczycy rezydujący w Madrycie i okolicach.

Kolumbijskie narkogangi działające w Hiszpanii zajmują się przede wszystkim operacjami związanymi z przemytem narkotyków z Ameryki Południowej do Europy. W drugą stronę płynie zaś najczęściej rzeka gotówki za dostawy kokainy.

Dlatego funkcjonariusze Guardia Civil (Gwardia Cywilna) byli mocno zaskoczeni, gdy przed kilkoma miesiącami natrafili na przemyt MDMA i tabletek ecstasy do Kolumbii. Narkotyki, ukryte w przesyłkach z drogimi zabawkami, nadane były w Madrycie lub okolicach stolicy. Oczywiście nadawca był fikcyjny.

Ustalenie siatki odpowiedzialnej za przemyt narkotyków, określanych w slangu policyjnym jako „rekreacyjne” lub „imprezowe”, zajęło gwardzistom kilka miesięcy. Trzon organizacji przestępczej tworzyło kilkoro obywateli Kolumbii, wynajmujący kilka domów w rejonie Madrytu i jeden w Toledo.

To właśnie tam sortowano narkotyki, ukrywano je w wysokiej klasy zabawkach, np. modelach samochodów, i przygotowywano przesyłki do nadania.

W ostatnich dniach funkcjonariusze przeszukali posesje w pod madryckich miastach: Arroyomolinos, Arganda del Rey, Villabilla i Rivas Vaciamadrid oraz w mieście Seseña pod Toledo. Podczas akcji zatrzymano 10 osób (siedmiu mężczyzn i trzy kobiety) narodowości kolumbijskiej i dominikańskiej.

Odpowiedzą oni m.in. za handel narkotykami, fałszowanie dokumentów, pranie brudnych pieniędzy i udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Podczas przeszukań znaleziono ponad 75 tys. euro w gotówce, liczarki do banknotów, karty kryptowalutowe, a także akcesoria do konfekcjonowania narkotyków. Przejęto także 7,6 kg MDMA oraz 574 gramów tzw. różowej kokainy.

Przemyt tej ostatniej substancji do Kolumbii jest bardzo nietypowy, ponieważ to głównie tamtejsze kartele rozprowadzają ten narkotyk w Europie. „Różowa kokaina”, czyli 2C-B, jest uważany za jeden z najpopularniejszych środków odurzających na starym kontynencie i Australii.

Znany także jako „Pink dust”, „Tucibi”, „Venus”, „Eros” lub „Nexus”, łączy efekty halucynogenne z euforycznymi i energetycznymi, co sprawiło, że jest popularny wśród osób uprawiających „chemsex” (najprościej mówiąc chodzi o uprawienie seksu po zażyciu substancji psychoaktywnych takich jak np. GBL, MDMA itp.). 2C-B kosztuje ok. 100 euro za gram. Jest uważany za narkotyk wyższych sfe

Oceń treść:

Average: 5.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Pozytywne przeżycie
  • Tramadol

Substancja: Tramadol w formie tabletek Zaldiar Retard

 

Sposób przyjęcia: Przyjęcie doustne (p.o), 5 tabletek rozgryzłem a 5 połknąłem w 

całości

 

Doświadczenie: Alkohol,Nikotyna,THC,Psylocybina,LSA,Mistrycyna,Tramadol,

Oksykodon,Fentanyl,Kodeina,DXM,Efedryna i różne etnobotaniczne rośliny.

 

Ilość i przygotowanie: 375mg na 1 raz....5 tabletek rozgryzionych po 20 minutach kolejne 5 w całości

Dane: waga-63kg wzrost-174cm wiek-18lat

  • Miks
  • Pregabalina
  • Tianeptyna

Pokój, łóżko, fotel od komputera, rozmowa przez telefon

Pregabalina przyjęta w dawce 2,7 g o godz. 09:40
Tianeptyna w dawce 250 mg przyjęta o godz. 11:45
Pacjent w bardzo dobrym nastroju, zaraz idzie włączyć sobie muzykę
celtycką, ponieważ uważa że Enya to najlepsza toważyszka to chillowania.
Caribbean blue, odtwarzane na loop...
12:01 - pacjent twierdzi, że się rozpływa i mizia kota, przy okazji
mruczy jak on, confortably numb.
Pacjent co jakiś czas albo wychodzi na fajka, albo pali e-fajka.
@demis położył sobie poduszkę pod głowę i leży na łóżku sklepany i

  • Dekstrometorfan

randomness