Kobiety boją się pić alkohol, kiedy wychodzą do klubu

Kobietom często zwraca się uwagę, aby w klubach i na dyskotekach „pilnowały swojego drinka” w kampaniach informacyjnych, których celem jest uświadamianie ryzyka związanego z dodaniem narkotyków do alkoholu. Badanie przeprowadzone na amerykańskich studentach wykazało, że prawie 1 na 10 (7.8%) osób przyznało, że zostało w przeszłości odurzonych w ten sposób narkotykami, a 1.4% wyznało, iż dosypało narkotyki do drinka komuś innemu.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

monitorlocalnews.com/jm na podst. drugabuse.comnarkotesty,

Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

55

Kobietom często zwraca się uwagę, aby w klubach i na dyskotekach „pilnowały swojego drinka” w kampaniach informacyjnych, których celem jest uświadamianie ryzyka związanego z dodaniem narkotyków do alkoholu. Badanie przeprowadzone na amerykańskich studentach wykazało, że prawie 1 na 10 (7.8%) osób przyznało, że zostało w przeszłości odurzonych w ten sposób narkotykami, a 1.4% wyznało, iż dosypało narkotyki do drinka komuś innemu.

Substancje wykorzystywane w takich przypadkach po dodaniu do jedzenia lub napoju nie mają koloru, zapachu ani smaku, co czyni je praktycznie niewykrywalnymi dla ofiary.

Portal DrugAbuse.com, wiodący dostawca zasobów wykorzystywanych w leczeniu uzależnień, przeprowadził ankietę wśród ponad 3 tysięcy kobiet w całym kraju na temat obaw związanych z możliwością dodania im czegoś do drinka podczas wieczornych wyjść. Badanie wykazało, iż ponad jedna trzecia (35%) kobiet w Illinois ze strachu przed taką możliwością, podczas wieczornego wyjścia zachowuje trzeźwość lub w ogóle decyduje się pozostać w domu. Średnia krajowa wynosiła 34%.

Mimo że kampanie prewencyjne sugerują zwracanie uwagi na otoczenie i pilnowanie swojego napoju, dodanie narkotyku może odbyć się w mgnieniu oka. Może to nastąpić podczas sięgania do torebki lub gdy na chwilę odwraca się wzrok podczas rozmowy z przyjaciółmi. Biorąc pod uwagę różne sposoby, w jakie można dosypać czegoś do drinka, zrozumiałe jest, dlaczego tak wiele kobiet decyduje się rezygnować z wieczornych wyjść, aby zapobiec takiej możliwości.

Ważne, aby pamiętać, że sytuacja może dotyczyć każdego rodzaju napoju. Oddzielne badanie przeprowadzone przez stronę Alcohol.org wykazało, że prawie 1 na 10 (7%) kobiet, które padły ofiarą podania im narkotyku, piła napoje bezalkoholowe. Niestety, bez względu na podejmowane środki ostrożności, ryzyka nigdy nie da się całkowicie wyeliminować.

Istnieje wiele wynalazków i urządzeń zaprojektowanych w celu zapobiegania tego typu sytuacjom, w tym test narkotykowy wielkości monety, który można przyczepić do breloczka, gumka, która rozciąga się, tworząc osłonkę na szklankę, zmieniający kolor lakieru do paznokci, który zmienia odcienie, gdy wykryta zostanie podejrzana substancja, a nawet inteligentna podstawka. Jednak samo istnienie tych produktów może czasami prowadzić do obwiniania kobiet, sugerując, że te, które padły ofiarą narkotyków, nie podjęły zalecanych środków ostrożności.

Przyjaciel ofiary

Badanie wykazało również, że w przypadku 1 na 5 kobiet, którym dosypano narkotyków do napoju, sprawcą był przyjaciel, a dla 6% kobiet znajoma osoba. Ponownie, taktyki prewencyjne sugerują, żeby kobiety pilnowały swoich napojów, jednak większość z nich czuje się bezpieczniej i bardziej komfortowo w towarzystwie przyjaciół lub w kręgu wspólnych znajomych. Statystyki dowodzą, że do tego typu sytuacji może dochodzić w najmniej spodziewanym momencie. Nie pomaga również fakt, że prawie 2 na 3, czyli 65% kobiet stwierdziło, że nie wierzy, iż sprawca zostanie pociągnięty do odpowiedzialności prawnej.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • 1P-LSD
  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Podekscytowany dorwaniem kwasa słabo się przygotowałem, miałem tylko sok i pierdoły nieprzydatne w przeżywaniu tego doświadczenia. Otoczenie wspaniałe, cudowny las.

A więc zacznijmy od tego, że polowałem na kwasa od ponad roku i w końcu go dostałem w swoje łapska. Niestety nie oryginalny kwas, tylko LSD-P1, ale i tak byłem zadowolony. Kilka dni później udałem się do dużego, bukowego lasu. Było lato, 30 stopni w cieniu. Do plecaka zapakowałem 2 litry soku, chyba jabłkowo wiśniowego, jakieś żarcie i zeszyt do rysowania. Z domu wyruszyłem o godzinie dziesiątej, a las był zaraz obok, toteż po chwili marszu byłem już w ustronnym miejscu. Zarzuciłem kartonik na język i czekałem. Po ok.

  • 2C-I

2C-I





nazwa chemiczna: 2,5-dimetoksy-4-jodofenetyloamina





W roku 2001 zainteresowały się nią wytwórnie chemiczne \'szarej strefy\' szukające legalnej substancji podobnej do 2C-B. Zaczęto ją sprzedawać na coraz wiekszą skalę, substancja zdobyła uznanie i ciągle powiększającą się popularność. Wkrótce zaczęto ją sprzedawać w duńskich smartshopach pod nazwą "Soma", co jednak spowodowało szybką delegalizację tej substancji w tym kraju.

  • Ketony
  • Uzależnienie

Kiedyś modliłam się, by go wziąć, a teraz modlę się, by tego nie zrobić..

POCZĄTEK

To było jakoś w styczniu 2017 roku. Pamiętam absurdalnie małe ścieżki brane w długich odstępach czasu i niewyobrażalną moc... Siła do pracy, chęć rozmowy z ludźmi, sensowne wypowiedzi i brak zwały rano. Cud miód! Jakoś po pół roku sorty trafiały mi się coraz gorsze. Tylko łeb bolał i spać się nie dało. Za to zejście to była kilkugodzinna walka z myślami samobójczymi... Na jakiś czas odstawiłam ten specyfik i testowałam inne, ale on się na mnie czaił i czekał aż mu ulegnę.

ŚLEPA FASCYNACJA

  • Dekstrometorfan
  • Etanol (alkohol)
  • Marihuana
  • Marihuana
  • Retrospekcja

Różne

Natchnienie podpowiedziało mi, by napisać taki mały zbiór zabawnych sytuacji z różnych faz, więc to nie jest stricte trip raport, a raczej luźny tekst na poprawę humoru. Z każdej historyjki jednakowoż może wynikać pewien morał, jak to w życiu.

1. - Pieczor i marihuanen po raz pierwszy