REKLAMA
Katalonia legalizuje uprawę marihuany na własny użytek

Parlament Katalonii, który działa jako autonomiczny rząd, debatuje nad warunkami legislacji dotyczącej regulację upraw, konsumpcji oraz transportu produktów z konopi indyjskiej.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

sidbank.pl

Odsłony

134

Barcelona i inne miasta regionu idą w dobrą stronę. Parlament Katalonii, który działa jako autonomiczny rząd, debatuje nad warunkami legislacji dotyczącej regulację upraw, konsumpcji oraz transportu produktów z konopi indyjskiej. Kwestia ta ma obecnie spore poparcie wśród polityków partii rządzącej, która chce uczynić marihuanę ważnym i legalnym towarem regionalnym.

W 2014 roku podjęto decyzję o utworzeniu społecznych klubów konopnych, lecz ze względu na nieścisłości prawne kwestia nie została do końca uregulowana. Przewodnicząca Komisji Zdrowia w parlamencie – Alba Verges mówi, że Katalonia „nie chce robić tego na pół gwizdka”, odnosząc się do nieścisłości prawnych, z jakimi od lat zmagają się plantatorzy w Holandii. To kraj, gdzie konsumpcja marihuany jest legalna, zaś uprawa jest nielegalna i odbywa się na czarnym rynku. Jest to swoisty absurd. Dlatego też Katalończycy mają mieć możliwość uprawy konopi.

Nowe przepisy mówią, że społeczne kluby konopne mogą produkować do 150kg marihuany rocznie (każdy z nich zależnie od liczby zarejestrowanych klubowiczów). Każda uprawa ma być sygnowana, aby można było sprawdzić czy ilość wytwarzanego suszu odpowiada faktycznemu zużyciu wśród członków klubu. Podczas transportu konopi indyjskich menadżer klubu musi posiadać ze sobą stosowne dokumenty określające, które stowarzyszenie jest odpowiedzialne za uprawę. Ponadto trzeba będzie znać miejsce przeznaczenia, datę wytworzenia oraz dokładny typ produktu. Transport publiczny nie może być używany do przewożenia, ani dystrybucji marihuany.

Każdy nowy członek klubu będzie musiał odczekać 15 dni, ażeby dostać zezwolenie na uprawę na własny użytek. Każdy powyżej 21 roku życia może zakupić do 60 gramów miesięcznie, zaś użytkownicy w przedziale wiekowym 18-21 lat mogą nabyć jedynie do 20 gramów miesięcznie. Nowe przepisy zezwalają także na spożywanie alkoholu oraz innych produktów konopnych (ciastka, słodycze) w klubach.

Właściciele i fundatorzy lokali mają nadzieję, że nowe rozporządzenia zakończą wszelkie aresztowania ludzi z branży w regionie. „Jedyną rzeczą o którą prosimy jest bezpieczeństwo prawne” mówi anonimowo jeden z właścicieli klubu konopnego. „Od wielu lat jesteśmy jedną nogą w legalnym systemie, a drugą musimy być w bagnie”.

Rząd kataloński wie o tym, ze rozporządzenie może zostać zakwestionowane przez rząd federalny Hiszpanii w sądzie konstytucyjnym. Parlament stwierdził jednak, że prawo do konsumpcji i uprawy jest prawomocną decyzją, do którego Katalonia ma prawo, ze względu na prawo do własnego ustawodawstwa. Alba Verges mówi „Prawo, które wprowadzamy jest bardzo wyraźną wiadomością. Nadszedł czas, aby zmienić nastawienie, jeśli chodzi o ustawodawstwo dotyczące narkotyków”.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne
  • Tripraport

Długo wyczekiwany dzień przez nas wszystkich, nastawienie jak najbardziej pozytywne

Ten dzień był wyczekiwany długo przez nas wszystkich, zacznę od nazewnictwa. Ja jestem K. byli ze mną D. mój dobry przyjaciel, M. tak samo dobry przyjaciel i F. mój najlepszy kuzyn. Jakoś około rok temu razem z D rozmawialiśmy o LSD, że napewno chcielibyśmy tego spróbować, ale się nam nie śpieszy. Po kilku miesiącach stwierdziliśmy, że jednak chcemy spróbować szybciej, moim podejściem na początku sterowała jedynie ciekawość, jak u każdego. D jako pierwszy zaczął więcej czytać o psychodelikach, często mi o tym opowiadał, choć nie wykazywałem większego zainteresowania, do czasu.

  • Benzydamina

Zjedlismy po 20 tabletek Benalginu ok. godz. 21.30 . Kupilismy picie, ciastka i piwo (1 na 2och). Nastepnie udalismy sie do parku szczytnickiego, bo halo jest jak jest ciemno. Troche siedzielismy tab i oczekiwalismy na faze. Jak ja tego nie lubie ! Po ok 20 min. czulem sie lekko otumaniony, ale przeszlo mi po kilku minutach. Po godz. i 15 min balem sie, ze ten lek mnie nie zakreci. Wyszlismy z parku na ulice. Wtedy sie zaczelo! Patrze na kolesia, a z niego ida kleby przezroczystego dymu! Ze mna tak samo.

  • LSD-25

hehehehe, przepraszam ale sam sie obśmiałem jak sobie wyobraziłem, że napiszę o o testosteronie. Jakby na to nie patrzec nie stałem sie jeszcze, pomimo wielu prób, wa(r)lczącą feministką a inne dzieci na podwórku nie wołają do mnie "sister". Takoż nasza dyzurna szansonistka (tym razem na solidnym koturnie i z zapleczem obuwniczej industrii) śpiewa o:


subst: LSD-25 (albo niewiadomo co),


dawka: jeden papież,


s&s: friday night fever,


exp: wieloletnia sporadyczna zarzyłość
  • Grzyby halucynogenne

Pod koniec kwietnia pojechałam na odludzie-niesamowicie piękna

okolica,las,jezioro,mała plaża.Nie wiedziałam za bardzo,czego się spodziewać,na

wszelki wypadek wzięłam kanapki i soczek Kubuś :).Nastawiłam się głównie na

pływanie i zjednoczenie z wodą,więc rozebrałam się do stroju kapielowego i

położyłam na kocu.Głowę miałam nabitą ostrzeżeniami,ze grzybki to duszki i jak

nie będę ich szanować,to mi wkręcą taką jazdę,że zwariuję.Wzięłam 30,zagryzając