REKLAMA
Karolina Południowa: chory pomysł aresztowania na trzy dni ofiar przedawkowań

Wygląda na to, że władze Horry County w Karolinie Południowej rozważają ideę automatycznego osadzania ofiar przedawkowań na trzy dni w areszcie.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

the influence
Patrick Hilsman
Komentarz [H]yperreala: 
W Kanadzie wprowadzają "Prawo Dobrego Samarytanina", tymczasem na południu USA... jak to na południu.

Odsłony

233

Wygląda na to, że władze Horry County w Karolinie Południowej rozważają tyleż podłą co niebezpieczną ideę automatycznego osadzania ofiar przedawkowań na trzy dni w areszcie. Przewodniczący Rady Hrabstwa, Mark Lazurus, miał wg doniesień prasowych podnieść podczas jej posiedzenia kwestię sposobu wprowadzenia takiego prawa.

Pomysł Lazarusa jest doprawdy obrzydliwy. Wydaje się obmyślony tak, aby ofiary przedawkowania w najgorszych pierwszych dniach po odstawieniu opioidów cierpiały bez opieki lekarskiej. Jest to nie tylko okrutne, ale także niebezpieczne, zdarzało się bowiem, że osadzeni umierali na głodzie wobec braku odpowiedniej opieki i leków. U zwalnianych po trzech dniach tolerancja byłaby zmniejszona, przez co byliby szczególnie podatni na kolejne na przedawkowanie.

Lazarus twierdzi, że proponowane przez niego prawo nie zniechęciłoby nikogo do wzywania pomocy medycznej, ponieważ w jego opinii ludzie, którzy przedawkowują, i tak należą do grupy tych, którzy nie zadzwonią po karetkę.

Oceń treść:

Average: 8.5 (2 votes)

Komentarze

jjebac (niezweryfikowany)
skurwysyn
randomness