REKLAMA
Karolak przeszedł "tajemniczą ceremonię" w Peru

Przeprowadził ją, dajcie wiarę lub nie, szaman. "Super Express" stara się ogarnąć temat ;)

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Super Express
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źróła. Oprócz modyfikacji tytułu - nie zmieniliśmy ani słówenenienieczka.

Odsłony

1124

Wyprawa do Ameryki Południowej była dla Tomasza Karolaka (47 l.) przygodą życia. Przy okazji programu "Ameryka Express" poznał nie tylko inną kulturę, ale również przeżył duchowe oczyszczenie. Aktor podczas wizyty w Peru skusił się na tajemniczy rytuał przeprowadzany przez szamanów.

Tomasz Karolak dobiegając pięćdziesiątki poczuł potrzebę pogłębiania własnej duchowości. Z tego względu podczas pobytu w Peru poddał się tajemniczej ceremonii przy użyciu napoju Ayahuasca. Wywar ten od wieków stosowany jest przez szamanów w Ameryce Południowej. Wypity wprowadza w trans i ma działanie halucynogenne. Indianie nazywają ten rytuał seansem leczniczym. Tomasz Karolak wyznał zaś, że po zażyciu Ayahuaski "w ciągu pięciu godzin przeżywasz terapię, która w "normalnych" warunkach pewnie zajęłaby pięć lat". Choć aktor podkreśla, że napój ten nie jest narkotykiem, to faktem jest, że w jego składzie znajdują się silne substancję psychoaktywne.

- Ayahuasca sprawia, że te najistotniejsze przeżycia z dzieciństwa czy innego okresu wracają w postaci wizji, ale bez utraty świadomości, co sprawia, że "przerabiasz" je jeszcze raz. Ta ceremonia pokazała mi, że mogę dać dużo więcej miłości, niż mi się wydawało. I że trzeba przyjmować z pokorą to, co ci życie daje - opisał w "Vivie" swoje doświadczenie z napojem Indian Tomasz Karolak.

Zdaniem Tomasza Karolaka picie Ayahuaski pomaga pozbyć się ego. Aktor zarzekał się przy okazji, że napój szamanów z Ameryki Południowej nie jest narkotykiem. Czy na pewno? Faktem jest, że Ayahuasca jest silnym psychodelikiem. Zawiera DMT, organiczny związek chemiczny, który powoduje zaburzenie odczuwania upływu czasu, halucynacje wzrokowe i słuchowe, wrażenia erotyczne, oraz wiele innych indywidualnych odczuć, których wyrażenie słowami jest trudne lub nawet niemożliwe. W latach 90-tych XX wieku, podczas badań przeprowadzonych przez psychiatrę Ricka Strassmana, 20% ochotników, którym podano iniekcyjnie wysokie dawki substancji doniosło, że miało kontakt zmysłowy z istotami pozaziemskimi.

Dodajmy, że tradycyjną Ayahuascę sporządza szaman, który następnie pije wywiar wraz z 'pacjentem'.

Oceń treść:

Average: 10 (6 votes)

Komentarze

gh (niezweryfikowany)
Nieźle jak na Super Express.
jogi (niezweryfikowany)
"A superexpress co ku*** jeb*** ku*** mózgu pranie ludziom robi ku***" jak mawiał w pamiętnym filmie Minos ;) Dziwne że artykuł nie nazywa się "tripuj ćpunie!" :D No ale tak, jak dziadek Dylan śpiewał: "Times, they're a-changin..."
Zajawki z NeuroGroove
 • Bromazepam
 • Etanol (alkohol)
 • Powój hawajski
 • Pozytywne przeżycie

Wolny dom na dłuższy okres, pozytywne nastawienie, ciekawość nowej, naturalnej substancji, zrelaksowanie i pełna gotowość na mocne doświadczenia.

Wstęp:

 • Kodeina
 • Pozytywne przeżycie

napięcie i trochę stresu i smutku, wieczór, dom, śpiący rodzice, więc samotnie

To był mój drugi raz z kodeiną, słyszałam o tym wiele i bardzo mnie to interesowało, więc w końcu postanowiłam spróbować. Za pierwszym razem wziełam tylko 10 tabletek  - rozgryzłam, ten gorzki okropny smak, popiłam wodą i zjadłam po tym jogurt, ponoć pomaga to na ból żołądka, który powoduje zawarty w thiocodinie sugwajakol.   powodu mojej małej masy ciała (44kg) obawiałam się wraz  z kumplem, czy te 150mg to nie będzie na mnie za dużo. Po ok 30 minutach poczułam pierwsze efekty, było tak wspaniale, że już na drugi dzień chciałam spróbować większej dawki.

 • Dekstrometorfan
 • Marihuana
 • MDMA (Ecstasy)
 • Mefedron
 • Pozytywne przeżycie
 • Szałwia Wieszcza
 • Tytoń

Nastawienie pozytywne, czworo przyjaciół u boku, spotkanie w akademiku przewidziane na całą noc:)

Więc tak, pojechałem do akademika z moim przyjacielem mając sporo gotówki przy sobie. Wcześniej już myślałem, aby zrobić sobie mieszankę wszystkiego co lubie, wiedziałem, że nie muszę wracać do domu na noc, jedynie musiałem zapłacic 15 zł za noc spędzoną w akademiku. :))

 • LSD-25
 • Przeżycie mistyczne

Mieszkanie, pokój, noc. Cel - doświadczenie szamańskie. Nastawienie - konkretne poszukiwanie Zrozumienia.

Dobra, na początek kilka słów wstępu. Kontekst ma znaczenie, więc postaram się krótko i treściwie opowiedzieć o tym co najważniejsze. Od jakiegoś czasu docierają do mnie sygnały, że jestem kimś, kto w plemiennej tradycji byłby szamanem, lub w przypadku naszych Przodków - Wołchwem. Długo by opowiadać o tym jak to wszystko wyglądało i jakie doświadczenia się z tym wiążą i wiązały, ale generalnie nadal mam jeszcze jakieś opory w zaakceptowaniu tego faktu. Zawsze byłem "inny", dziwny. Ludzie zawsze przychodzili do mnie po porady, od wczesnych lat życia. Zawsze widziałem i czułem więcej.

randomness