REKLAMA
Kandydat na wójta podrzucił narkotyki politycznemu rywalowi? Rozpoczął się proces apelacyjny

Zdaniem prokuratury ówczesny kandydat na wójta w gminie Damnica podrzucił amfetaminę i marihuanę do samochodu swojego politycznego przeciwnika.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Radio Gdańsk
Przemysław Woś/mkul
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

119

W Sądzie Okręgowym w Słupsku ruszył proces apelacyjny w sprawie zdarzeń z roku 2014 w gminie Damnica. Zdaniem prokuratury ówczesny kandydat na wójta Włodzimierz K. podrzucił amfetaminę i marihuanę do samochodu swojego politycznego przeciwnika.

Sąd Rejonowy w Słupsku skazał Włodzimierza K. na karę 2 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat. Obrońcy chcą uchylenia wyroku, bo w ich opinii nie ma dowodów, że to oskarżony dokonał przestępstwa.

"NIECODZIENNA SYTUACJA"

Mecenas Żanna Dembska podkreślała, że przeszukania samochodu dokonali policjanci dopiero 3 dni po zgłoszeniu, a to sytuacja dość niecodzienna. Mecenas Krystian Kasperski dodał, że są rozbieżności dotyczące dokumentów i zeznań świadków co do daty przeszukania samochodu, w którym były narkotyki.

- Chodzi o kilka dni. Poza tym mamy informacje, że miał być użyty specjalny pies, a tu w dokumentach nie ma o tym słowa. To są wątpliwości, które trzeba wyjaśnić - dodał obrońca Włodzimierza K.

WŁODZIMIERZ K. POWIADOMIŁ O NARKOTYKACH?

Z zebranych przez prokuraturę dowodów ma wynikać, że to Włodzimierz K. powiadomił Straż Graniczną o narkotykach w samochodzie politycznego konkurenta.

Pełnomocnik pokrzywdzonego, któremu podrzucono narkotyki, mecenas Jacek Potulski, podkreśla, że sąd pierwszej instancji prawidłowo zbadał wszystkie okoliczności sprawy.

- To nie ma znaczenia co się działo w marcu 2014 roku. Wiemy, że kluczowe zdarzenia miały miejsce w maju, czyli kolizja samochodu i jego odholowanie na parking policji. Nie ma sensu przedłużać tego procesu, tym bardziej, że w sprawie zapadł już wyrok w procesie o przewlekłość tej sprawy i sąd przyznał rację pokrzywdzonemu, że sprawa trwała zbyt długo - dodał pełnomocnik Kazimierza K.

SĄD ODROCZYŁ WYROK

Sąd Okręgowy w Słupsku jednak odroczył wydanie wyroku, bo chce zbadać dodatkowy dowód w sprawie. Chodzi o dokumentację Straży Granicznej w Ustce z przeszukania samochodu. Ponadto prokuratura umorzyła wątek zniknięcia dowodu z akt sprawy. Nie wiadomo kto ukradł z sądowych akt karty z odciskami palca oskarżonego, które znaleziono na woreczku z narkotykami. Prokuratura nie znalazła sprawcy kradzieży.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Bromazepam


Lexotan z bromazepamem to cos pieknego!


  • Mefedron

Set & setting: przy mefie chyba nieistotne. Ale było to w moim mieszkaniu, z przyjaciółką (A). Nastrój dobry. Oczekiwaliśmy z niecierpliwością na pierwsze spotkanie z tą popularną ostatnio używką.

Substancja: mefedron w formie krystalicznej

Doświadczenie: z grupy stymulantów tylko efedryna, pseudoefedryna i kofeina. Bez większych efektów

Ważę niewiele ponad 50kg.

  • 1P-LSD
  • 4-HO-MIPT
  • Miks

Lekka niepewność, którą odganiałem, bo przy takich ilościach trzeba być zdecydowany. Psychicznie dobrze. W pokoju, z rana, wypoczęty.

https://www.youtube.com/watch?v=z5Bagk8ig7w

 

8:30 budze się i wiem to już teraz. Pierwsze plany, to przyjąć 100mg 4ho-mipt oraz 300ug 1P-LSD pod język i zasnąć, by obudzić się w innym świecie. Wszystkie dialogi prowadziłem sam ze sobą. Nie ma tutaj innych osób. 

Mija około 20 minut, i tak jak zawsze przy większych dawkach było czuć że substancja działa, tak teraz mnie wgniotła w łóżko:

-Czy ktoś wie?

-nikomu nie mówiłem, więc nie

randomness