Kanadyjska firma konopna uzyskała zgodę na produkcję i sprzedaż “medycznej kokainy”

Firma Adastra Holdings Ltd. z siedzibą w Kolumbii Brytyjskiej ogłosiła pod koniec lutego, że uzyskała pozwolenie od rządu federalnego na rozpoczęcie sprzedaży kokainy i psylocybiny. Sprzedaż będzie dozwolona wyłącznie dla aptek, szpitali i naukowców. Ostatecznym celem jest redukcja szkód i walka z przedawkowaniami fentanylu i uzależnieniem od narkotyków.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

77

Firma Adastra Holdings Ltd. z siedzibą w Kolumbii Brytyjskiej ogłosiła pod koniec lutego, że uzyskała pozwolenie od rządu federalnego na rozpoczęcie sprzedaży kokainy i psylocybiny. Sprzedaż będzie dozwolona wyłącznie dla aptek, szpitali i naukowców. Ostatecznym celem jest redukcja szkód i walka z przedawkowaniami fentanylu i uzależnieniem od narkotyków.

Adastra powiedziała w komunikacie, że Health Canada – agencja federalna zarządzająca krajowym przemysłem konopnym – przyznała jej „licencję dealera” w sierpniu ubiegłego roku, a 17 lutego otrzymała ostateczną zgodę na „legalne posiadanie, produkcję, sprzedaż i dystrybucję”. zarówno kokainy, jak i psylocybiny.

Istnieją jednak pewne granice. Licencja daje firmie tylko możliwość sprzedaży do 1000 gramów psylocybiny i 250 gramów kokainy, ale może importować liście koki, za pomocą których będzie “produkować i syntetyzować” kokainę.

Firma chce być „licencjonowanym producentem, testerem, ekstraktorem i sprzedawcą substancji kontrolowanych, w tym psylocybiny i psylocyny, zgodnie z licencją na sprzedaż substancji kontrolowanych”.

Kolumbia Brytyjska zdekryminalizowała posiadanie narkotyków od 31 stycznia, aby umożliwić dorosłym w wieku 18 lat i starszym posiadanie do 2,5 grama opioidów, kokainy, metamfetaminy i MDMA. Handel tymi narkotykami pozostaje nielegalny.

Adastra ma już duży udział w rynku koncentratów z marihuany, a jej marka Phyto Extractions jest dostępna w setkach sklepów w całej Kanadzie. Ale kokaina i psylocybina nie będą dostępne w sprzedaży detalicznej.

Health Canada wyjaśniło agencji prasowej, że pozwolenie udzielone Adastrze dotyczy „sprzedaży wyłącznie do celów naukowych i medycznych”, co oznacza, że może sprzedawać te substancje tylko szpitalom, aptekom i naukowcom.

„Nie mogą sprzedawać produktów ogółowi społeczeństwa” – powiedziała agencja CBC.

„Jeśli surowe wymagania nie będą przestrzegane, Health Canada nie zawaha się przed podjęciem działań, które mogą obejmować cofnięcie licencji” – ostrzegła agencja w oświadczeniu dla CBC.

Premier Kolumbii Brytyjskiej, David Eby, powiedział dziennikarzom w tym tygodniu, że jest „zdumiony” tą wiadomością i skontaktuje się w tej sprawie z Health Canada. Eby powiedział, że rząd federalny udzielił Adastrze pozwolenia bez uprzedniej konsultacji z rządem prowincji.

Adastra nie jest jedyną firmą, która chce zająć się produkcją i dystrybucją psychodelików. Spółka Lucy Scientific Discovery, notowana na giełdzie Nasdaq, złożyła w zeszłym miesiącu podobny wniosek do rządu kanadyjskiego o produkcję zarówno kokainy, jak i heroiny, oprócz istniejących już zezwoleń na produkcję i sprzedaż psylocybin, MDMA, LSD i meskaliny.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove

a

 • 25I-NBOMe

 • Grzyby halucynogenne
 • Pierwszy raz

Pozytywne nastawienie psychiczne, ekscytacja zbliżającym się tripem i niecierpliwość, lekceważenie opisywanej przez ludzi charakterystyki tripa. Dawka grzybów zażyta na pusty żołądek. Sesja solo - w małym mieszkaniu kawalerce z pokojem i łazienka, uprzednio posprzątanym i przygotowanym. Kontakt z ludźmi przez telefon komórkowy po zażyciu, ale przed właściwym tripem. Noc, sierpień.

Moja pierwsza próba grzybami psylocybinowymi zaczęła się od konsumpcji tychże o 20:30. Zjadłem trzy gramy suszonych grzybów. W smaku wydały mi się podobne do pieczarek, ale bardziej gorzkie. Przeżuwałem je i gryzłem może 5 minut, aż rozdrobniłem cały materiał na rozmiękczoną od śliny papkę, którą następnie połknąłem. Położyłem się na łóżku i zasłoniłem okno (na zewnątrz właśnie zachodziło słońce), włączyłem muzykę, jakiś delikatny popowy chłam, oszczedzając lepsze kawałki na trip. Przez pierwsze kilkanaście minut wymieniałem SMS'y z ludźmi i nie działo się nic ciekawego.

 • Etanol (alkohol)
 • LSD-25
 • Marihuana
 • MDMA
 • MDMA (Ecstasy)
 • N2O (gaz rozweselający)
 • Tripraport
 • Tytoń

Pozytywne, chęć wyszalenia się po okresie lockdown'u

Szczęście, uczucie do którego wielu w życiu dąży, ale nie każdy wie jak to osiągnąć. Zastanawiali się nad tym artyści, filozofowie, naukowcy i ja. Czy szczęście to jest to na co pracuje się całe życie, czy jest ono wywołane przez konkretne okoliczności. Odpowiedź na pewno nie jest jednoznaczna i u każdego jest inna, ale ja chcę się dowiedzieć co w moim przypadku ono oznacza i w tym raporcie chciałbym wam to przedstawić.

 • Dekstrometorfan
 • Grzyby halucynogenne
 • Przeżycie mistyczne

Wieczór, wolna chata; przygotowane świeczki, kadzidła, muzyka; pierwszy samotny grzybowy trip, lekka obawa i duża ciekawość

22.30
Spożywam radośnie gorący kubek borowiko-psylocybinowy. Mniam, mniam. Z najwyższej jakości suszonych grzybów, jak twierdzi napis na opakowaniu :)
Jeszcze nie skończyłem posiłku, a ściany pokoju już przybierają cieplejszą barwę. Jaki on przytulny!