Kanadyjska firma konopna uzyskała zgodę na produkcję i sprzedaż “medycznej kokainy”

Firma Adastra Holdings Ltd. z siedzibą w Kolumbii Brytyjskiej ogłosiła pod koniec lutego, że uzyskała pozwolenie od rządu federalnego na rozpoczęcie sprzedaży kokainy i psylocybiny. Sprzedaż będzie dozwolona wyłącznie dla aptek, szpitali i naukowców. Ostatecznym celem jest redukcja szkód i walka z przedawkowaniami fentanylu i uzależnieniem od narkotyków.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

63

Firma Adastra Holdings Ltd. z siedzibą w Kolumbii Brytyjskiej ogłosiła pod koniec lutego, że uzyskała pozwolenie od rządu federalnego na rozpoczęcie sprzedaży kokainy i psylocybiny. Sprzedaż będzie dozwolona wyłącznie dla aptek, szpitali i naukowców. Ostatecznym celem jest redukcja szkód i walka z przedawkowaniami fentanylu i uzależnieniem od narkotyków.

Adastra powiedziała w komunikacie, że Health Canada – agencja federalna zarządzająca krajowym przemysłem konopnym – przyznała jej „licencję dealera” w sierpniu ubiegłego roku, a 17 lutego otrzymała ostateczną zgodę na „legalne posiadanie, produkcję, sprzedaż i dystrybucję”. zarówno kokainy, jak i psylocybiny.

Istnieją jednak pewne granice. Licencja daje firmie tylko możliwość sprzedaży do 1000 gramów psylocybiny i 250 gramów kokainy, ale może importować liście koki, za pomocą których będzie “produkować i syntetyzować” kokainę.

Firma chce być „licencjonowanym producentem, testerem, ekstraktorem i sprzedawcą substancji kontrolowanych, w tym psylocybiny i psylocyny, zgodnie z licencją na sprzedaż substancji kontrolowanych”.

Kolumbia Brytyjska zdekryminalizowała posiadanie narkotyków od 31 stycznia, aby umożliwić dorosłym w wieku 18 lat i starszym posiadanie do 2,5 grama opioidów, kokainy, metamfetaminy i MDMA. Handel tymi narkotykami pozostaje nielegalny.

Adastra ma już duży udział w rynku koncentratów z marihuany, a jej marka Phyto Extractions jest dostępna w setkach sklepów w całej Kanadzie. Ale kokaina i psylocybina nie będą dostępne w sprzedaży detalicznej.

Health Canada wyjaśniło agencji prasowej, że pozwolenie udzielone Adastrze dotyczy „sprzedaży wyłącznie do celów naukowych i medycznych”, co oznacza, że może sprzedawać te substancje tylko szpitalom, aptekom i naukowcom.

„Nie mogą sprzedawać produktów ogółowi społeczeństwa” – powiedziała agencja CBC.

„Jeśli surowe wymagania nie będą przestrzegane, Health Canada nie zawaha się przed podjęciem działań, które mogą obejmować cofnięcie licencji” – ostrzegła agencja w oświadczeniu dla CBC.

Premier Kolumbii Brytyjskiej, David Eby, powiedział dziennikarzom w tym tygodniu, że jest „zdumiony” tą wiadomością i skontaktuje się w tej sprawie z Health Canada. Eby powiedział, że rząd federalny udzielił Adastrze pozwolenia bez uprzedniej konsultacji z rządem prowincji.

Adastra nie jest jedyną firmą, która chce zająć się produkcją i dystrybucją psychodelików. Spółka Lucy Scientific Discovery, notowana na giełdzie Nasdaq, złożyła w zeszłym miesiącu podobny wniosek do rządu kanadyjskiego o produkcję zarówno kokainy, jak i heroiny, oprócz istniejących już zezwoleń na produkcję i sprzedaż psylocybin, MDMA, LSD i meskaliny.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana

To była ostatnia sobota. Zwyczajny ciepły majowy dzień. Przynajmniej tak mi się wydawało. Około 17 wpadła do mnie dziewczyna. Postanowilismy spalić bata.

I tak tez miało być tym razem.

Pech chciał ze brakło nam bletek. Zmuszeni byliśmy więc polecieć ze szkła.

Osobiście nie przepadam za tą metodą ale cóż było robić.


Ubiłem duże działo zwyczajnej lufki. Dawka mniejsza przecież niz w joyu. Przysmażylismy to z myślą o następnej. Nic ztego.


  • Marihuana
  • Pierwszy raz

Nastawienie pozytywne, ciekawość nieznanych efektów. Spalone z towarzyszem, trip spędzony już bez niego w domu.

Całe dzieciństwo spędzałem z kolegami z mojego dawnego podwórka. Kiedy jednak miałem 13, czy 14 lat musieliśmy z matką się przeprowadzić. Co prawda nie daleko, ale w jakiś sposób zaważyło to na tym co dalej się ze mną działo. To jednak już inna historia. Póki co miałem kontak z dawnym podwórkiem. Pierwsze piwo, szlugi były właśnie z kumplami dawnego podwórka.

  • Kodeina
  • Pierwszy raz

Dobre nastawienie, delikatny stres, ciekawość, zmęczenie po całym dniu, oczekiwania: chill

Mało tu ostatnio tych tajemniczych "pierwszych razów", które wszyscy ciągle wspominamy. Może zatem pora na mój?

Chciałbym w życiu spróbować wszystkiego, jestem ciekawym świata małym kujonkiem szykującym się na olimpiadę z chemii zatem i substancje psychoaktywne przykuły moją uwagę. Niesamowitym dla mnie jest, że można tak łatwo zmienić postrzeganie, percepcję, odkrywać nowe, zwiedzać nieznane... wrócmy może do meritum.

  • Kodeina
  • Mieszanki "ziołowe"

Set & Setting: dom, potem podłoga u kolegi w domu, potem działka

Doświadczenie wtedy: Doświadczenie: THC, DXM, atropina, amfetamina, alkohol, kodeina, dimenhydrynat, benzydamina, kofeina, efedryna, pseudoefedryna, propan, kanabinole, miksy powyższych

Wiek: 17 lat, 70 kilogramów.