REKLAMA
Kanadyjczyk stanie przed chińskim sądem za przemyt narkotyków

Sprawa ta może zaostrzyć napięcia na linii Ottawa-Pekin - wskazuje Reuters.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

wnp.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła

Odsłony

175

Rozprawa apelacyjna oskarżonego o przemyt narkotyków obywatela Kanady odbędzie się przed sądem w Chinach w najbliższą sobotę - przekazał portal informacyjny lokalnych władz. Sprawa ta może zaostrzyć napięcia na linii Ottawa-Pekin - wskazuje Reuters.

Sąd w prowincji Liaoning na północnym wschodzie Chin poinformował, że w sobotę w mieście Dalian odbędzie się proces mężczyzny, przedstawionego jako Robert Lloyd Schellenberg.

Jak podał internetowy portal miejscowych władz, Schellenberg jest obywatelem kanadyjskim, a w sobotę odbędzie się rozprawa apelacyjna. Sąd niższej instancji uznał Kanadyjczyka za winnego przemycenia do Chin "ogromnej ilości narkotyków".

Rząd Kanady na razie nie skomentował tej sprawy. Rzeczniczka MSZ Chin Hua Chunying powiedziała, że na razie nie ma pełnego obrazu sytuacji. Podkreśliła jednak, że Chiny wielokrotnie podkreślały swoje "poważne podejście" do relacji z Kanadą.

Przestępstwa narkotykowe są w Chinach surowo karane. W 2009 roku w Państwie Środka odbyła się egzekucja Brytyjczyka oskarżonego o przemyt heroiny, co spotkało się z protestem strony brytyjskiej.

Oceń treść:

Brak głosów