Kanada zezwoli na posiadanie twardych narkotyków. "Robimy to, aby ratować życie"

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

noizz.pl | Katarzyna Pruszkiewicz
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

96

Kolumbia Brytyjska w Kanadzie tymczasowo dekryminalizuje posiadanie niewielkich ilości narkotyków, m.in. kokainy, ekstazy, metamfetaminy. To nowy sposób władz prowincji na walkę z rekordowymi zgonami w wyniku przedawkowania narkotyków.

Kolumbia Brytyjska, jedna z prowincji w Kanadzie, postanawia przeprowadzić trzyletni eksperyment, w ramach którego będzie dozwolone posiadanie — przez osoby dorosłe — do 2,5 g kokainy, ekstazy, mety, heroiny i fentanylu. Substancje te nadal pozostaną nielegalne, ale ich posiadanie — na własny użytek — nie będzie karane aresztowaniem, ani konfiskatą. Zamiast tego osoby zażywające narkotyki otrzymają informację o tym, gdzie mogą się zgłosić na leczenie z uzależnienia.

Eksperyment rozpocznie się w styczniu 2023 r. i nie będzie obowiązywał na terenach szkół, lotnisk i w służbach mundurowych.

Dekryminalizacja narkotyków to pomysł Kolumbii Brytyjskiej, która ma najwyższy wskaźnik zgonów z powodu ich przedawkowania w Kanadzie (w zeszłym roku zmarło 2 tys. osób). Urzędnicy prowincji mają nadzieję, że zniesienie kar za ich posiadanie ułatwi osobom uzależnionym zwracanie się o pomoc do władz.

"Robimy to, aby ratować życie, ale także po to, by dać ludziom zażywającym narkotyki godność i możliwość wyboru" - powiedziała o eksperymencie Federalna Minister Zdrowia Psychicznego i Uzależnień Carolyn Bennett. Burmistrz Vancouver, Kennedy Stewart, dodał, że ta decyzja oznacza "fundamentalne przemyślenie polityki narkotykowej, która faworyzuje opiekę zdrowotną nad kajdankami".

Jeśli eksperyment się powiedzie, może zostać rozszerzony na całą Kanadę.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Amfetamina

prolog: 19 lipiec 2003 roku. godzina 17:00. inhaluje poprzez zwiniety banknot 0.3 grama amfetaminy. o godzinie 1:00 w nocy poprawiam mniej wiecej taka sama iloscia popijajac zimnym piwem. faza nie jest jakas nadzwyczajna. to co zawsze. rozszerzona swiadomosc. kilkukrotnie powiekszona kreatywnosc. gadatliwosc. mila jazda. cala noc w sieci. fajka -woda- kibel -. i tak w kolko. nieunikniony zjazd coraz blizej |...|

(z bezposrednich zapiskow na papierze - przyp. aut.)

  • Gałka muszkatołowa


Nazwa Substancji: Gałka muszkatołowa cała firmy KAMISDoświadczenie: Salvia Divinorum, Datura Innoxia, Ipomea Purpurea, Sceletium tortuosum, Salvia Officinalis, Atropa balladonna L., Cannabis, Psilocybe semilanceata, Conium maculatum, Equisetum telmateia, Convallaria majalis, hofmann, extasy i alko oczywiście oraz parę innych roślinek,których nazw nie pamiętam.


  • Marihuana


nazwa substancji - tussipect

poziom doświadczenia - marihuana, extasy, amfetamina, tussipect (po raz pierwszy)

dawka - pół butelki (70 gr)

metoda zażycia - droga pitna ;) da się wogóle inaczej?? do nosa he he ;)

set & setting - stan umysłu ok, chęć spróbowania, dobry humor, miejsce - w domu.  • Etanol (alkohol)

Set & Setting - Urodziny O., działka na jakiejś wsi

nastrój - pozytywny, pierwsza impreza po miesiącu przerwy od picia.

Wiek 18 lat, waga ~75kg, doświadczenie: alkohol (rzadko, nigdy w ciągu, ale duże ilości), nikotyna, marihuana, teina - nałogowo.

Substancja: Średnio 1,8 litra różnych win (2 białe, 3 czerwone, 1 szampan), klasa cenowa 10-20zł / butelka + 1 Redds jabłkowy (wstyd się przyznać ;]) wszystko spożyte w ciągu 6 godzin ale większość w ostatnie 2. W sumie pierwsza impreza w życiu bez wódki.

randomness