Joe Biden potwierdził, że marihuana zostanie usunięta z kategorii najgorszych narkotyków.

Prezydent Joe Biden ogłosił historyczną decyzję o zmianie klasyfikacji marihuany pod prawem federalnym. Ta „monumentalna” akcja jest wynikiem szeroko zakrojonej analizy administracyjnej, którą zlecił Biden. Decyzja ta może mieć dalekosiężne konsekwencje dla polityki narkotykowej w USA oraz dla milionów Amerykanów, którzy byli dotknięci przez obecne przepisy.

deadmau5

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

44

Prezydent Joe Biden ogłosił historyczną decyzję o zmianie klasyfikacji marihuany pod prawem federalnym. Ta „monumentalna” akcja jest wynikiem szeroko zakrojonej analizy administracyjnej, którą zlecił Biden. Decyzja ta może mieć dalekosiężne konsekwencje dla polityki narkotykowej w USA oraz dla milionów Amerykanów, którzy byli dotknięci przez obecne przepisy.

SZCZEGÓŁY OGŁOSZENIA

Biden ogłosił, że jego administracja przeniesie marihuanę z harmonogramu I do harmonogramu III zgodnie z Controlled Substances Act (CSA). Departament Sprawiedliwości wkrótce opublikuje propozycję tej zmiany w Federal Register, a następnie rozpocznie się 60-dniowy okres na publiczne komentarze.

Harmonogram I obejmuje substancje uznawane za posiadające wysoki potencjał nadużycia, bez uznanej wartości medycznej. Do tej kategorii należą takie narkotyki jak heroina, LSD, ecstasy (MDMA), meskalina, metakwalon oraz, obecnie, marihuana.

Harmonogram III natomiast obejmuje substancje, które mają umiarkowany do niskiego potencjału nadużycia i akceptowalne zastosowanie medyczne. Do tej grupy należą anaboliczne sterydy, ketamina, niektóre barbiturany oraz leki zawierające mniej niż 90 miligramów kodeiny na dawkę (np. Tylenol z kodeiną).

„To jest monumentalne,” powiedział Biden w swoim wideo. „Dziś moja administracja podjęła ważny krok w celu przeklasyfikowania marihuany z narkotyku z harmonogramu I na harmonogram III. To ważny krok w kierunku odwrócenia długotrwałych nierówności.”

Wiceprezydent Kamala Harris również zabrała głos, podkreślając, że obecnie marihuana jest klasyfikowana na tym samym poziomie co heroina i bardziej niebezpieczna niż fentanyl. „W końcu to zmieniamy,” powiedziała Harris.

Proces reschedulingu

Proces zmiany klasyfikacji substancji na poziomie federalnym obejmuje kilka etapów. Po opublikowaniu proponowanej reguły przez Departament Sprawiedliwości, rozpocznie się okres publicznego komentarza, który potrwa 60 dni. Jest to kluczowy czas, podczas którego obywatele i organizacje mogą wyrazić swoje opinie na temat proponowanej zmiany.

Przeniesienie marihuany z harmonogramu I do harmonogramu III ma ogromne znaczenie. Po pierwsze, uznaje się medyczne wartości marihuany i jej stosunkowo niskie ryzyko nadużycia. To otwiera drzwi do szerszych badań naukowych i medycznych, co może prowadzić do nowych terapii i leków.

Po drugie, zmiana ta ma znaczące implikacje dla osób skazanych za posiadanie marihuany. „Nikt nie powinien być w więzieniu tylko za używanie lub posiadanie marihuany,” podkreślił Biden, wspominając swoje wcześniejsze wypowiedzi. Jest to krok w kierunku naprawienia krzywd wyrządzonych przez dotychczasowe prawo narkotykowe.

Zmiana harmonogramu marihuany ma również szeroki kontekst społeczny i polityczny. Czarnoskórzy i Latynosi byli nieproporcjonalnie częściej aresztowani i skazywani za przestępstwa związane z marihuaną, mimo że używają jej w podobnych ilościach co biali. Administracja Bidena podkreśliła, że decyzja ta jest krokiem w kierunku równości społecznej i rasowej.

Reakcje i kontrowersje

Ogłoszenie Bidena spotkało się z mieszanymi reakcjami. Zwolennicy zmiany z zadowoleniem przyjęli decyzję, podkreślając jej znaczenie dla badań medycznych i społecznej sprawiedliwości. Jednakże, niektórzy aktywiści zauważyli, że zmiana harmonogramu nie jest równoznaczna z pełną legalizacją marihuany na poziomie federalnym. Przeciwnicy reformy zapowiedzieli możliwe działania prawne w celu zablokowania zmiany.

Kolejnym krokiem mogą być działania Kongresu, który ma możliwość wprowadzenia dalszych reform. Lider większości senackiej Chuck Schumer i inni politycy ponownie wprowadzili ustawę o federalnej legalizacji marihuany, choć jej przyszłość w podzielonym Kongresie jest niepewna.

Ogłoszenie Joe Bidena o zmianie klasyfikacji marihuany jest historycznym krokiem w kierunku reformy polityki narkotykowej w USA. Zmiana ta może przynieść korzyści naukowe, medyczne i społeczne, a także przyczynić się do naprawienia krzywd wyrządzonych przez dotychczasowe prawo. Społeczeństwo z niecierpliwością oczekuje dalszych działań administracji i Kongresu w tej kwestii.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne
  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne

Moja pierwsza podróż (może i ostatnia), bo nie miałem jeszcze do czynienia z psychedelikami, jedynie z Maryjane. Nastawienie - oczekiwałem wejrzenia i przygotowałem się porządnie do akcji (ale jak się okazało nie do końca). Bałem się, ale nie jakoś bardzo, kto się nie boi jest głupcem. Miejsce - Kamieniołom w Kozach, woj. śląskie, nie jest to jednak bezpieczne miejsce o czym później. Dzień bezchmurny, warunki atmosferyczne perfekcyjne, nie polecam podróży jeśli ktoś jest podatny na nieidealną pogodę. Nie miałem kompana który (która by mnie przypilnowała) co okazało się ryzykiem.

    Czas - sclerotia zjadłem o 12:10, po godzinie drugą paczkę.

  • Marihuana


To był koniec czerwca słodki czas po maturze, i okres kiedy ma się przed sobą najdłuższe wakacje w życiu :D. Tak wiec trzeba czegoś więcej spróbować niż tylko alkohol. Oczywiście ziółko było już wcześniej konsumowane, ale zawsze pod tak dużym wpływem etanolu, że uniemożliwiał on wychwycenie skutków thc. Materiał załatwiła pewna osóbka :D, po dość kłopotliwej dla mnie wymianie w centrum miasta :D.

  • Etanol (alkohol)
  • LSD-25
  • Marihuana
  • TMA 2 (trimetoksyamfetamina)
  • Tripraport

Od dłuższego czasu planowany trip z partnerem (M) i znajomymi (L, H i C, razem było nas 5 osób), L z cudownym psem - J; wynajęty domek w lesie, las, sad, łąka; nastrój ogółem pozytywny;

T+0h  4:20AM

  • Gałka muszkatołowa

Nie mogłem sie powstrzymać aby udzielic krotkiego opisu przezyc wywolanych zazyciem gałki.Po wnikliwym przeczytaniu wszystkich artykułow na ten temat na NG i Hypperalu postanowilem sie udac w poszukiwaniu galki calej.Schodzilem podeszwy do polowy zanim udalo mi sie takowa znalesc-byc moze mialem pecha byc moze nie-ale nie o to tu chodzi.o godzinie 16,30 starlem 6 calych slicznych galeczek i o 17 z kumpel wypislismy je pomieszane z 0,33 wody.smak nie byl wcale takie straszny jak opisuja,tylko te chepniecia....wychodzimy na miasto o 17,15 siadamy na ryneczku nie czujemy kompletnie nic.