REKLAMA
Jedna grupa przestępcza próbowała okraść drugą. Akcja CBŚP

Ponad 2,5 mln zabezpieczonych papierosów, 16 osób zatrzymanych, w tym 10 Ukraińców – to bilans akcji CBŚP na Podkarpaciu. Funkcjonariuszom udało się rozbić jednocześnie dwie grupy przestępców, ponieważ jedna z nich postanowiła… okraść drugą.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Onet Ezeszów
Piotr Halicki

Odsłony

318

Ponad 2,5 mln zabezpieczonych papierosów, 16 osób zatrzymanych, w tym 10 Ukraińców – to bilans akcji CBŚP na Podkarpaciu. Funkcjonariuszom udało się rozbić jednocześnie dwie grupy przestępców, ponieważ jedna z nich postanowiła… okraść drugą. Policjanci zlikwidowali też od razu magazyn i nielegalną fabrykę wyrobów tytoniowych.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji z Rzeszowa ustalili, że do Tarnobrzega przyjeżdżają osoby planujące włamanie do magazynów usytuowanych w specjalnej strefie ekonomicznej, w których mają znajdować się nielegalnie wyprodukowane papierosy. Wraz z policjantami z komendy miejskiej w tym mieście oraz pracownikami Izby Celnej z Przemyśla urządzili zasadzkę.

- Na gorącym uczynku włamania zatrzymali trzy osoby. Kolejne trzy wpadły podczas pościgu. Funkcjonariusze podczas przeszukania magazynu i samochodu ciężarowego, którym przyjechali sprawcy, zabezpieczyli blisko 1,4 mln papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy o szacunkowej wartości ponad 900 tys. zł – poinformowała Onet komisarz Agnieszka Hamelusz, rzeczniczka CBŚP.

Na podstawie zebranych informacji policjanci wytypowali miejsce, w którym może znajdować się nielegalna fabryka papierosów, prowadzona przez konkurencyjną grupę przestępczą. Działała w okolicach Tarnobrzega. Zatrzymano w niej 10 osób.

- Zabezpieczono linie technologiczne, wraz z urządzeniami peryferyjnymi oraz półprodukty służące do produkcji papierosów, tj. tytoń, sztabki filtrowe, polipropylen, kleje, owijki filtrowe, opakowania tekturowe, itp. Ujawniono również ponad 1,1 mln nielegalnych papierosów o wartości rynkowej blisko 800 tys. zł – wylicza Agnieszka Hamelusz.

Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu przedstawiła zarzuty 16 osobom. Sześć z nich odpowie za kradzież z włamaniem. Pozostałe dziewięć usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, mającej na celu popełnianie przestępstw skarbowych. Jednej osobie przedstawiono zarzut kierowania grupą. Sąd aresztował wszystkich tymczasowo na trzy miesiące.

Zabezpieczono w sumie ponad 2,5 mln sztuk papierosów. Uszczuplenia należności Skarbu Państwa z tytułu nielegalnego procederu oszacowano na ponad dwa mln zł. Sprawa jest rozwojowa. Możliwe są kolejne zatrzymania.

Oceń treść:

Brak głosów
randomness