REKLAMA
Jedna grupa przestępcza próbowała okraść drugą. Akcja CBŚP

Ponad 2,5 mln zabezpieczonych papierosów, 16 osób zatrzymanych, w tym 10 Ukraińców – to bilans akcji CBŚP na Podkarpaciu. Funkcjonariuszom udało się rozbić jednocześnie dwie grupy przestępców, ponieważ jedna z nich postanowiła… okraść drugą.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Onet Ezeszów
Piotr Halicki

Odsłony

323

Ponad 2,5 mln zabezpieczonych papierosów, 16 osób zatrzymanych, w tym 10 Ukraińców – to bilans akcji CBŚP na Podkarpaciu. Funkcjonariuszom udało się rozbić jednocześnie dwie grupy przestępców, ponieważ jedna z nich postanowiła… okraść drugą. Policjanci zlikwidowali też od razu magazyn i nielegalną fabrykę wyrobów tytoniowych.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji z Rzeszowa ustalili, że do Tarnobrzega przyjeżdżają osoby planujące włamanie do magazynów usytuowanych w specjalnej strefie ekonomicznej, w których mają znajdować się nielegalnie wyprodukowane papierosy. Wraz z policjantami z komendy miejskiej w tym mieście oraz pracownikami Izby Celnej z Przemyśla urządzili zasadzkę.

- Na gorącym uczynku włamania zatrzymali trzy osoby. Kolejne trzy wpadły podczas pościgu. Funkcjonariusze podczas przeszukania magazynu i samochodu ciężarowego, którym przyjechali sprawcy, zabezpieczyli blisko 1,4 mln papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy o szacunkowej wartości ponad 900 tys. zł – poinformowała Onet komisarz Agnieszka Hamelusz, rzeczniczka CBŚP.

Na podstawie zebranych informacji policjanci wytypowali miejsce, w którym może znajdować się nielegalna fabryka papierosów, prowadzona przez konkurencyjną grupę przestępczą. Działała w okolicach Tarnobrzega. Zatrzymano w niej 10 osób.

- Zabezpieczono linie technologiczne, wraz z urządzeniami peryferyjnymi oraz półprodukty służące do produkcji papierosów, tj. tytoń, sztabki filtrowe, polipropylen, kleje, owijki filtrowe, opakowania tekturowe, itp. Ujawniono również ponad 1,1 mln nielegalnych papierosów o wartości rynkowej blisko 800 tys. zł – wylicza Agnieszka Hamelusz.

Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu przedstawiła zarzuty 16 osobom. Sześć z nich odpowie za kradzież z włamaniem. Pozostałe dziewięć usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, mającej na celu popełnianie przestępstw skarbowych. Jednej osobie przedstawiono zarzut kierowania grupą. Sąd aresztował wszystkich tymczasowo na trzy miesiące.

Zabezpieczono w sumie ponad 2,5 mln sztuk papierosów. Uszczuplenia należności Skarbu Państwa z tytułu nielegalnego procederu oszacowano na ponad dwa mln zł. Sprawa jest rozwojowa. Możliwe są kolejne zatrzymania.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)

pomyślałem, że komuś mogą przydać się moje doświadczenia ostatniego

weekendu, chciałbym się więc z Wami nimi podzielić.Substancje:

Żółte Mitsubishi (MDMA albo MDA, na to drugie wskazuje krótszy peak)

5-HTP (5-hydroksytryptofan)

Vinpocetine

Sok grejpfrutowy ;]

A więc.

Jak wiemy, 5-HTP jest prekursorem 5-HT (serotoniny). Teoria jest taka:

więcej 5-HTP -> więcej serotoniny w neuronach -> MDMA wyzwala więcej

  • 1P-LSD
  • 4-HO-MIPT
  • Ketony
  • Miks

Dom. Lato. Cisza i spokój w sam raz na rozkminy i spróbowanie nowej substancji jaką jest dla mnie 4-CMC. Nastawiam się na to, że będę ją sprawdzał powoli i być może potem z czymś pomieszam, bo z ketonami nie mam najmniejszego doświadczenia.

[notatka na wstępie: w nawiasach kwadratowych komentarze do tekstu pisane całkiem już na trzeźwo z perspektywy czasu. Może się komuś przydadzą...]

ok. 17:00 wzięto 100mg 4-cmc (refresh) donosowo.

ok 18:00 tabletka 4-meo-mipt oralnie i dorzutka ok kolejne 100mg 4-cmc donosowo. Na symptomy odwodnienia pito duże ilości wody.

  • 4-HO-MET

Wiek: 25 lat.

Doświadczenie: Marihuana, Haszysz, Psylocybina, 4-ho-met, 4-aco-dmt, 2ce, 2cb, MDMA, Metoksetamina, DXM, Mefedron, Kokaina, Amfetamina, BZP/TFMPP, Kodeina, Tramadol, różnorakie benzodiazepiny, Efedryna/Pseudoefedryna, Karbamazepina, Olanzapina, alkohol, tytoń i kilka syfów z dawnych dopalaczy.

Zażyta substancja: 25mg 4-ho-met przyjęte metodą iniekcji domięśniowej.

S&S: Mój pokój. W samotności.

  • Etanol (alkohol)
  • Marihuana
  • Tripraport

Nastawienie pozytywne, 18stka znajomego, lekko boląca głowa na początku i chęć przeżycia niezapomnianej imprezy.

Error 404

randomness